Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#42
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Hmm.Sunt foarte multe carti care m-au lasat cu o impresie destul de buna, dar cred ca Sotia calatorului in timp este preferata mea momentan. Mesajul transmis, povestea in sine, totul mi s-a parut minunat si foarte original.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu stiu exact, nu prea am citit multe carti scrise de acelasi autor.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Pai am terminat Ceva de imprumut intr-o zi si are 500 de pagini. Yep, daca imi place ceva, iar scrisul este simplu si usor, termin imediat.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Nu stiu exact daca as putea face acest lucru. Cand citesc ceva nu imi place sa recitesc, deoarece stiu deja ce se intampla si povestea devine plictisitoare. Totusi cred ca as putea spune Slam si Zodia indragostitilor.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Hmmm, nu stiu, daca nu imi place cartea nu citesc,dar cred ca seria Twilight. Nu ma impresioneaza cu nimic, dar nu pot sa spun ca o urasc din tot sufletul.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Nu simt nevoia niciodata sa recitesc ceva. Mi-au placut foarte multe carti.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Habar nu am, nu am trecut prin asa ceva si cu siguranta nu voi trece. Dar cred ca cele care m-au impresionat cel mai mult. Totusi...daca le-am citit...nu vad rostul sa le salvez.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Pai depinde...m-am apucat recent de citit...si nu citesc tot timpul. Nu pot sa spun exact.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Habar nu am O_O Probabil libraria.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Nu prea imi aduc aminte...a fost de foarte mult timp, dar cred ca Sora lui Caroline, am citit-o in trei zile. Mi-a placut mult cartea si inca imi mai place.
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
yeah xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de βεκi - 05-09-2010, 04:56 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.579 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.633 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)