Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#41
La dracu ! Am scris tot si apoi mi s-a sters . Argh . Scriu IAR , ca mi-a fost enorm de greu sa ma decid la toate intrebarile, pentru ca au fost multe carti din care sa aleg. Here it goes.


1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?

Harry Potter. Fara nici o indoiala . Lumea descrisa, desi fictiva pare impresionant de reala. Povestea este uimitoare si foarte originala . Autoarea ataca foarte indraznet lumea Sci - Fi , obtinand un succes rasunator.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?

Mai, nu stiu . Nu cred, de obicei citesc ce imi place, iar autorii nu ma dezamagesc niciodata.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?

Hahah. Glumesti ? Am citit carti de sute de pagini intr-o zi. Dimineata, la masa, noaptea la lumina telefonului, pe strada , la magazin, la baie, la scoala .

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?

Am citit Harry Potter de vreo patru ori, si apoi am recitit de foarte multe ori toate cartile lui Marian Keyes. Sa nu mai mentionez Amintiri din copilarie, pe care am citit-o din obligatie la scoala de milioane de ori. Si am citit de vreo patru ori cred, Elevul Dima dintr-a saptea. Iubesc cartea aia 21.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?

Amintiri din copilarie, Iliada ... nu stiu.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?

Ä‚aa, cred ca Ex - ii anonimi .

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?

Marian Keyes - toate cartile, Harry Potter, Mihail Drumes - Mai toate cartile, si majoritatea cartilor care se incadreaza in categoria Chic Lit.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?

Pe luna, de la biblioteca imi iau patru sau cinci . Am 2 permise 16. Pe luna. Citesc deci foarte multe carti pe an . Bine, asta nu s-a intamplat mereu. Cam in ultimul an si jumatate.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?

Nu biblioteca bunicii. Nu librarie . Biblioteca . Sunt clienta fidela. Gasesti acolo vrute si nevrute, si nu platesti nimic.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...

Nu stiu daca e roman, dar stiu sigur ca se numea Pacala 24.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns

Ba nu . As vorbi ani de zile despre carti.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.






Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Lori. - 16-08-2010, 07:58 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.606 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.655 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)