Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#39
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Hmm. Mai multe? In general toate pe care le citesc ma impresioneaza.71

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu cred. Nu prea citesc mai multe carti de un singur autor. Si daca am citit, pana acum nu m-au dezamagit.39

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Nu stiu sigur din care am citit chiaaar cele mai multe pagini intr-o zi, dar cel mai de curand am terminat "Pescarusul Johnatan Livingston" de Richard Bach in ~2 ore, in Carturesti. Dar de obicei citesc incet cartile care imi plac cu adevarat. (ciudat, stiu)

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
De sase ori cred ca n-as putea citi niciuna, si nici n-am citit. Nu citesc o carte de mai multe ori.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Niciuna? Ma cam enerveaza seria Twilight, dar nu incat sa ma streseze.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
"Dac-as fi o musca" de Jason Brink. A fost draguta cand am citit-o, dar nu. Waste of time (and money). Nu stiu ce m-a apucat de am cumparat-o.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Nu stiu. Nu am citit "toate cartile din lume", lucru care e imposibil. Probabil daca le-as fi citit, as fi raspuns.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Nu am numarat. As zice una pe luna. Dar nu e asa, in timpul scolii citesc cam una la doua luni, sa zicem, iar in timpul vacantei citesc vreo... 2-3 pe luna. Dar nu-i batut in cuie. Deci sa zicem vreo 15.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Mai la indemana e libraria, si imi place. Prefer sa cumpar cartile. Biblioteca o prefer pentru studiu (desi nu am experimentat asta prea des).

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Pffffff. Tu crezi ca mai stiu? Nu mai stiu nici cat mi-a luat sa-l citesc, dar probabil vreo doua saptamani.39 Adica asa imi inchipui.21

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Cum zici tu.4
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de She - 22-06-2010, 08:46 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.611 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.658 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)