Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#38
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti
Ohayo!

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Sinur pe lume de Hector Malot.Este o carte destul de trista,dar cu un sfarsit frumos,impresionat si uluitor...
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
J.K.Rolling...4 mi-a placut mult seria Harry Potter ,dar o alta carte de la ea 2 nu m-a impresionat am inchis-o dupa primele 10 randuri4
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cel mai mult hm....pai daca ma pun citesc intr-o zi si o carte...dar nu retin cate pagini are.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Pai seria Harry Potter4 am citit-o pe toata de 5 ori si Omul invizibil de 3 ori 39
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Seria Twilight 24 autoarea aia nu a avut ce face.Este o idee foarte comuna.Am vazut filme foarte vechi cu ideea aia ...dar poate ea a scris ce se cumpara.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Istoria romanilor din cele mai vechi timpuri....are 1033 de pagini si la unele chestii adormeam.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
As incerca sa le salvez pe toate deoarece un cititor tine la cartile lui si la biblioteca sa.
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Inainte tineam cont erau cam 35 pe an ,dar acum cum apuc o carte buna o citesc
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Toate21.In cea a buniclui am gasit carti de care nici nu stiam ca exista :X si erau cu adevarat fascinante.Ma enerveaza ca acum carti bune de calitate se mai gasesc doar la anticariat si in librarii dau vanzatorii din umeri ca nici nu au auzit de acea carte
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Micul Print ...21 intr-o ora
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
24 Asta e
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de IloveYuki - 20-05-2010, 08:09 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.613 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.658 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)