Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#37
Wowow, cum de am ratat eu acest topic? 22 Sincer, nu stiu!
Dar, sa incepem!

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Fiecare ma emotioneaza in felul ei, depinde si de poveste.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celelalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Stephanie Meyer! Prima carte din Amurg a.k.a Twilight a fost fantastica, celelalte josnice.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Nu stiu, nu imi sta in fire sa numar paginile.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Toate imi plac, dar nu cred ca as simti nevoia sa le recitesc.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Twilight
6) Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Nu simt niciodata nevoia sa recitesc o carte. Daca mi-a placut, mi-a placut. O recomand cuiva sau pur si simplu o tin toata viata minte.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Dupa parerea mea, toate cartile merita salvate, dar fiind intr-o situatie disperata si neavand destul timp as salva toate seria lui Anne Rice plus alte volume de gen horror.
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Nu stiu, fiecare an la mine are alt numar de carti citite.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca personala.
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Hmm, cred ca a fost Micul vampir. Vai ce mai iubeam cartea aceea, dar din nefericire volumele se gaseau greu. Nu stiu in cat timp, dar eram mereu bucuroasa cand citeam. ^^
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
No comment!
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!




Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de MisS.sAdiStic - 18-05-2010, 10:15 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.609 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.656 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)