Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#36
Am ajuns si pe aici.

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Sunt multe carti care m-au impresionat. Deobicei fiecare carte pe care-o citesc ma marcheaza, dar in special m-a impresionat "P.S Te iubesc"(chiar daca nu am termnat-o) si "La medeleni" (printre singurele carti pe care am fost ogbligata s-o citesc si mi-a placut) si "Am stat la raul Piedra si am plans" (nu sunt sigura daca am scris bine titlul).

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
In general nu ma iau dupa autori. Daca am citit cartea "x" de autorul "y" cu siguranta nu voi mai citi o carte de acelasi "y". Vreau sa vad si alte stiluri de a scrie.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Depinde ce zi era, ce carte era. Dar daca imi aduc vag aminte vreo 400 de pagini. Eram la tara, plictisita cu cartea langa mine.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Cred ca ar fi "Zodia indragostitilor". Ar citit-o deja de trei ori si inca nu m-am saturat de ea. Ador simplitatea cu care Giulia Carcasi descrie.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
O! Doamne, cu siguranta "Amintiri din copilarie". Am fost obligata cam de vreo patru ori s-o citesc la scoala, insa cand am inceput sa citesc pur si simplu nu am inteles nimic. Nu am terminat-o niciodata. M-a bantuit mereu.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Cred ca cele cu multe volume ca Harry Potter, Twilight etc. Sincer m-as plictisi sa citesc atat de mult.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Cele care m-au impresionat cel mai mult. Cele pline de romantism in special.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Habar n-am.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Sau... biblioteca bunicii?
Biblioteca. Imi place sa am mereu cartile care-mi plac.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^
N-am idee. Cred ca acela cu ursul polar, dar am uitat cum se numeste.

Cam atat. Chiar ca mi-a ajuns. Intarzii la scoalaaa! T_T



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Ana. - 18-05-2010, 11:22 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.607 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.656 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)