Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#35
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Cu siguranta ,,La medeleni". E superba! A trebuit sa o citesc in vacanta de vara si ma apucase sfarsitul vacantei si eu tot nu o citisem...Pana la urma, am citit toate 3 volumele (desi trebuia doar unul singur...)
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Da. Sincera sa fiu, am citit un roman de dragoste de Barbara Boswell- ,,Micile urmari". Daca ati sti cat de tare m-a impresionat...Totusi, am incercat sa mai citesc ceva scris de ea, dar am ramas dezamagita...
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
am citit o carte intreaga- ,,Ion"
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Am citit defa de 5 ori cartea ,,Reteta impotriva razvratirii" de Cathy Hopkins din colectia ,,Zodiac girls". Mi-a placut si inca imi mai place...
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
,,Amintiri din copilarie", cu siguranta... A fost data obligatorie, iar eu nu intelegeam nimic
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
,,Dracula" de Bram Stoker m-a impresionat profund, dar nu prea as mai vrea s-o mai citesc...
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
cele de dragoste, cu siguranta...
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
cam 20, spre rusinea mea....citesc, dar nu cat trebuie...
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Sau... biblioteca bunicii?
cel mai sigur biblioteca bunicii, e cea mai scumpa (sentimental) pentru mine. O carte, cu cat e mai veche, cu atat e mai valoroasa.
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
primul meu roman a fost ,,Baltagul" si l-am citit in 3 saptamani. Nu mi-a placut deloc!!!
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Hope:) - 03-05-2010, 10:02 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.607 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.656 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)