Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#34
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Idiotul de Dostoiewski.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Sadie Jones, romanul cu pricina fiind "Proscrisul".
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cel mai mult intr-o zi am citit in jur de 900 de pagini, respectiv in unul din maratoanele in care citeam toate cartile pe care le aveam de la un autor. In Acest caz a fost vorba de Dan Brown.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
am avut o perioada in care tot reciteam cartile. Am unele carti pe care le-am recitit si de 15 ori, insa citind alte carti intre reprizele de recitit. Cel mai mult am citit Ultimul ritual de Yrsa Sigurdardottir, de vreo 17-18 ori.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
True Blood.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Copacul de John Fowles.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Bwahaha. As salva tot ce e de calitate, dar nu cred ca am atata timp!
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Citesc cam o carte la doua-trei zile, deci in medie 120 de carti pe an, poate mai multe; depinde de numarul de pagini.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Mai degraba biblioteca mamei. Toate trei in egala masura.
10) Primul roman citit ? Si , in cat timp l-ati citit ^.^...
Desi acum mi se pare greu de crezut, primul roman citit a fost Ma dau in vant dupa cumparaturi (nu mai stiu autoarea), pe care l-am terminat intr-o zi in ciuda numarului destul de mare de pagini. Asa m-am invatat sa citesc mult si repede, trecand destul de usor de la genul asta de carti la cele adevarate.
you killed a man for a roach.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Harald311 - 02-05-2010, 01:39 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.574 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.630 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)