Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#30
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Imi plac toate romanele de Danielle Steel, dar in special imi place romanul << Umbrele fericirii>>
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Exista si acesta este Berlot Brecht , imi place foarte mult cartea <Mutter Courage si copii ei>,iar celelalte carti de-ale lui nu mi-au trezit nicio emotie.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred vreo 150-265........................o am de de la scoala acest obicei, cand in 3 zile eram nevoita sa citesc un roman.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Sthendal < Rosu si negru >, <Taica Goriot> Honore de Balzac .......am invatat si am inteles multe lucruri datorita lor.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Cred ca din aceasta categorie face parte rom. < Monstrul > de Dan Petrasincu
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
<Adio , arme> de Ernest Hemingway sau de Jack London< Dragoste de viata>
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Buna intrebare, cred ca < O viata > de G. Maupassant sau alt roman ,e greu sa alegi pentru un cititor ca mine . Am o pasiune mare pentru carti.
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Circa 50-70, nu am numarat niciodata dar cred ca voi face anul urmator.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Libraria , pentru ca la noi Biblioteca e saraca in carti.......
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
<Flori pentru madonă> din pacate nu tin minte autorul si l-am citit intr-o saptamana.
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Amin! Mai mult nici nu trebuie.
[Imagine: aaaakip.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Serqet - 08-04-2010, 01:07 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.607 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.656 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)