Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#29
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Daca stau bine sa ma gandesc.... Cred ca a fost "Mirror Image" de Danielle Steel.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Aaaa....in general imi plac toate cartile scrise de autorii mei favoriti *like...Julia Queen, Danielle Steel, Anne Rice, PC Cast&Kristin Cast etc.* dar a fost totusi o carte care nu mi-a prea placut.... "Jewels" scrisa tot de Danielle Steel.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred ca am citit cam 317 pagini din "The Duke and I" de Julia Queen intr-o singura zi cu pauze de masa si restul....

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Hm... as putea sa citesc la nesfarsit fara sa ma plictisesc "Vapirul Armand" by Anne Rice. N-am citit cartea decat de 2-3 ori dabea.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Cred ca ar fi cartile lui Jules Verne...le detest.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
"Vampirul Lestat" de Anne Rice. N-am avut nici timp nici chef....

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
seria Casa Noptii si toate cartile scrise de Danielle Steel, Julia Queen, Anne Rice, Agatha Christie si La rascruce de vanturi.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Nu cred ca am numarat dar oricum sunt multe. 21

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Libraria... pentru ca pot pastra cartile.21

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Primul...primul roman...M-am chinuit sa citesc Morometii dar fiindca nu m-a atras deloc am apucat s-o termin in 2-3 luni....

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
corect...ma dor degetele21
"Time present and time past
Are both perhaps present in time future,
And time future contained in time past.
If all time is eternally present
All time is unredeemable." T. S. Eliot

Check it out



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Shanny. - 04-04-2010, 08:28 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.598 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.651 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)