Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shaman King

#11
E un anime foarte reusit,Shaman King m-a atras foaret mult,desi mi-ar fi placut si mai mult daca il dadeau pe ANimax in Japoneza,caci daca animeu nu e in japoneza parca nu are farmec.Oricum,povestea e foarte intersanta.Personajul meu favorit e Yoh,foarte calm,glumet si puternic.Si Ana imi place ,ea e amuzanta prin felul ei dea fi,chair daca e mai nervoasa.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#12
Shaman King a fost super8... imi amintesc cand ma certam cu mama sa ma lase mai mult la televizor doar ca sa ma mai uit inca odata la la el...
'il adoram pe Yoh si personalitatea lui. Oricat de dificil ar fi un lucru el continua sa incerce, si nu se da batut. E adorabil8, mai ales cand zambeste...
Ce tot spun ca Yoh zambeste mereu...
:bye: bye





#13
Am urmarit acest anime si chiar mi-a placut.A avut o poveste interesanta in care eroul principal,Yoh Asakura, lupta pentru a deveni rege saman.In drumul sau lung si plin de pericolereuseste sa isi faca multi prieteni. Cu ajutorul acestora ajunge sa lupte cu fratele sau Hao.Fiecare personaj are propria personalitate, foarte diferita de a celuilalt, cu temeri si atuuri.Dar ajung sa se completeze reciproc si sa isi dea seama ca numai impreuna vor reusi.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#14
Well...E un anime care merita vazut.Mie una mi-a placut inca de la primul episod.Imi place mult povestea,care au conceput-o pe fundalul unei competitii intre shamani.Imi place echipa lui Yoh 8.Si de el.Si mai ales Amidamaru e foarte chiut ^^.Cei doi chiar se potrivesc si se completeaza reciproc.Imi plac iarasi fazele amuzante gen cearta dintre Horo Horo si Tao Len,dragostea care-l cuprinde subit si mai tot timpul pe Ryu 21,supararile Annei care-i articuleaza pe toti..
Ca sa n-o mai lungesc,e un anime de nota 10.
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#15
Shaman King..Ei bine acum 2-3 ani era preferatul meu! Este un anime facut, probabil ca sa te bine-dispuna, cel putin asa cred eu. Imi place de Yoh, si imi place si comporta, este foarte pozitiv! Huhhh..Poate chiar prea mult.
Oricum este un anime care cu siguranta trebuie vizionat!3

#16
Well..Am vizionat si eu acest anime pe canalul Jetix si pot sa spun ca era unul dintre putinele animeuri care imi placeau pe atunci.Dar acum imi plac altele si inca mai imi place si acesta. Eram mai demult la tv si era trecut de ora 10,cand ma uit la tv ,pe jetix la shaman king ,cand m-a prins mama stand pana la 11,numai ca sa vad Shaman King si pentru asta, m-a pedepsit,numai ca sa vad toate episoadele din excelentul anime.
Personajul preferat este personajul principal, si anume Yoh Asakura .8
ByE!ByE!:-H

#17
Sk este un anime bun. L-am vazut cam pe la 10 ani si de atunci mi-a ramas intiparit in minte. Personajul meu preferat este Hao, desigur ca persj. negativ^^', este un baietel cu puteri enorme, adica comme'on, l-a invins pe Regele Shaman O.o' + ca reusise intr-un moment sa-l stapaneasca pe Yoh. Arata bine si in lupte nu ii ia mult timp sa scape de adversari.
Sonora mi-a placut, cel mai mult al doilea op, grafica bunicica... personajele au capetele prea ascutite, sau asa mi s-au parut mie O.O, iar povestea cu siguranta originala^^. Aa, si ca persj. feminin mi-a placut de severa Anna. Il antreneaza din greu pe Yoh, tine la el, este hotarata pe ea si stie ce are de facut. Este foarte autoritara, dar si puternica, deci are de ce^^'. Cam atat am avut de zis.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#18
He he he!A fost p[rimul anime vazut de mine de la cap la coada de vreo trei ori.Nici nu m-am saturat de el4
Pe vremea aia nici macar nu stiam ca exista animeuri chiar daca ma uitam la mai multe212121
Pai ce sa zic?M-a atras de la primul episod si poate ca de asta l-am urmarit atat de mult.Grafica nu e stralucita dar e buna.Imi placea moolt de Hao si partea cu reicarnarea (adica Yoh).Imi placea moolt si de Len... eram putin obsedata de el 21 dar acum mi s-a dus.Dupa ce am facut area descoperire a secolului, celelalte animeuri21
Ei bine mi-a placut mult si din cand in cand ma mai uit pe net.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#19
The same with me ...
A fost primul anime vazut de la cap la coada si revazut inca de cateva ori .L-am vazut pentru prima oara pe Jetix ... pe atunci nu aveam net asa ca nu ratam nici un episod ba chiar ajunsesem sa le conving si pe cateva colege [ de pe atunci] sa se uite chit ca lor probabil nu le placea xD . Povestea e destul de interesanta , personaje numeroase fiecare cu dorinta lui ii ceea ce prieste turneul. Ca si personaj mi-a placut de Morthy ... he's so cute , mic [ nu si capul ] , inteligent, devotat si dornic sa dea mereu o mana de ajutor ^^ .... un alt personaj care mi-a placut a fost Jun 'cuz she's also cute ... Openingul in engleza mi-a placut foarte mult , la fel si al doilea in jap ... per total mi se pare un anime bun
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#20
Hello am venit si eu pe aici si pot spune ca mi-a placut Shaman King la nebunie eram moarta dupa el si a fost si primul anime pe care l-am vazut....tin minte ca atunci cand Yoh cica murise...plangeam de zori si nu m-ai aveam rabdare pana a doua zi sa vad ce se mai intampla....dupa parerea mea foarte frumos animeul...este chiar reusit pacat ca unele persoane l-au uitat 4
[Imagine: senjo.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Spiritul preferat (Shaman King) white angel 7 11.372 21-11-2012, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Charlotte


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)