Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu te baza pe incredere!

#9
Intors in discoteca, brunetul a luat-o pe verisoara lui de mana si au urcat pe scena, pentru a dansa. In timp ce se miscau, adolescentul a intrebat-o pe fata de ce si-a lasat telefonul acasa si de ce a facut ca seara lui sa ii fie distrusa. Tanara nu stia la ce se referea, insa si-a dat seama ca nu putea fi vorba decat despre rozaliei.
In cealalata parte a lumii, o adolescenta lua micul dejun, impreuna cu bunicii ei. In timp ce musca dintr-o bucata de morcov, aceasta rasfoia o revista de moda.
- Bunicule, il poti suna pe managerul agentiei din Canto? Am de gand sa accept propunerea lui. Nu avea si o surcursala in Tokio?
- Da iubita mea, are si in Tokio. Alexia te cunosc si tu nu ai accepta sa pozezi pentru o agentie amarata din Canto. Ce iti trece prin minte?
- Bunicule, nici nu iti imaginezi tu ce am eu in cap. Ii poti spune ca accept contractul lui pentru doi ani, dar voi sta acasa in Tokio.
Brunetul a dezaprobat din cap, in timp ce sotia acestuia zambea usor. Cei doi erau mandri de nepoata lor, cu toate ca fata era putin cam nebuna si rebela. Rozalia s-a scuzat si s-a ridicat de la masa. Le-a spus celor doi ca va iesi in oras cu prietena ei. A iesit din casa si s-a indreptat spre mall. Acolo era asteptata de o bruneta, cu ochii verzi. Cele doua s-au imbratisat si au intrat in interiorul cladirii. Au urcat la etajul 2 si s-au dus la restaurantul lor preferat, Emelot. S-au asezat la masa si si-au comandat doua limonade.
- Si spune-mi Xia, te-ai decis in legatura cu Canto?
- Da Caro si asta datorita fratiorului meu. Deja Alexandro m-a exasperat si am de gand sa il invat minte sa nu ma infrunte, nu pe mine!
- Xia nu ti-e frica de el? Adica te poate bate, iti poate face rau. Din cate a spus Vico, e cel mai periculos din liceul lor. Chiar crezi ca se va abtine sa nu iti faca ceva?
- Carolina uiti cu cine vorbesti? Eu sunt Alexia Uchiha si nu s-a nascut barbatul, mai ales mucosul, care sa indrazneasca sa ma atinga pe mine. Stii foarte bine ca nu sunt ca Vico si nu permit sa ma calce nimeni in picioare. Sunt o Uchiha!
Brusc telefonul rozaliei a inceput sa sune. Aceasta a observat ca Fugaku era cel care o suna, iar tanara a decis sa raspunda. Dupa cateva minute, fata a inchis telefonul si i-a spus prietenei ei ca in aceasta seara pleaca in Tokio. Cele doua au platit consumatia si au parasit cladirea. Si-au luat la revedere si fiecare s-a indreptat spre casa ei. Ajunsa la locuinta acesteia, Xia a intrat in vila si s-a dus in camera ei. Si-a scos troller-ele din dressing si a inceput sa isi impacheteze hainele. Dupa doua ore, totul era gata, iar tanara a chemat servitoarele pentru ai duce bagajele jos. Fata s-a imbracat cu o fusta scurta de blugi, un tricou negru si s-a incaltat cu o pereche de cizme negre, cu un toc cui. Si-a luat o geanta pe umar cu un ursulet, unde si-a pus telefonul, agenda electronica, portofelul, pasaportul si doua luciuri de buze. S-a machiat putin si a coborat jos, unde era asteptata de bunicii ei. Cei trei s-au urcat in masina si s-au indreptat spre aeroport. Ajunsi acolo, fata si-a luat la revedere de la cei care au crescut-o si s-a apropiat de poarta , unde i-a dat biletul si pasaportul insotitoarelor, dupa care s-a urcat in avion. Si-a ocupat locul si a asteptat cu nerabdare ca avionul sa decoleze.
In Tokio, brunetul si blonda se intorceau acasa. Deodata, tanarul a pus o frana brusca, care a facut-o pe adolescenta sa se sperie. L-a privit pe verisorul ei cu o fata uimita, iar acesta o privea cu o privire rece. Si-a dat centura de siguranta la o parte si s-a intors spre adolescenta. I-a dat si ei centura jos si i-a dat scaunul pe spate. In cateva clipe, baiatul era deasupra tinerei. I-a prins mainile intr-o stransoare deasupra capului si si-a apropiat buzele de cele ale blondei. I-a cuprins intr-un final buzele intr-un sarut apasat si pasional. Limba tanarului s-a strecurat printre buzele fetei explorandu-i fiecare coltisor din gura. Tanara si-a inchis ochii, in momentul in care verisorul ei a muscat-o de buza inferioara . Baiatul i-a eliberat mainile, iar tanara si le-a pus dupa gatul tanarului si a raspuns sarutului, adancindu-se din ce in ce mai mult in el. Alex i-a lins usor buzele, dupa care a privit-o pe cea de sub el in ochi.
- Se pare ca zvonurile erau adevarate. Chiar te-ai indragostit de mine.
Fata nu a spus nimic, doar si-a intors privirea pentru a-si ascunde roseata din obraji. Tanarul i-a intors privirea si a zambit usor, dupa care s-a ridicat de pe ea si si-a reluat locul la volan. Blonda si-a ridicat scaunul si si-a pus centura de siguranta. In cateva minute cei doi au ajuns acasa si s-au dus in camerele lor, s-au schimbat si s-au bagat in pat.
Dimineata a sosit repede, iar cei doi adolesceti s-au trezit si au coborat la micul dejun, unde parintii lor mancau. S-au asezat la locurile lor , iar servitoarele le-au adus mancarea.
La aeroport, avionul Alexiei, tocmai aterizase pe pista din Tokio. Aceasta a coborat usor treptele si inspirat adanc aerul orasului. A intrat in aeroport, si-a luat bagajele si s-a urcat intr-un taxi. I-a spus soferului sa o duca in cartierul Angel's Mansion si si-a scos telefonul, cautand in agenda un numar. A gasit telefonul bunicului ei si l-a apelat. I-a spus ca ajuns in Tokio si in cateva momente va ajunge acasa. Dupa o scurta convorbire, tanara a inchis telefonul si a observat ca ajuns la destinatie. Soferul i-a dat jos bagajele, iar adolescenta i-a multumit si l-a platit. A privit cateva clipe poarta si a deschis-o usor, intrand in curtea vilei. Cum va reactiona familia ei cand o vor vedea?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 13-07-2009, 06:35 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de SoUl EaTeR - 13-07-2009, 06:57 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 13-07-2009, 07:50 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de D@n@ - 13-07-2009, 08:00 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 13-07-2009, 09:20 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 13-07-2009, 09:30 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de SoUl EaTeR - 13-07-2009, 09:36 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 18-07-2009, 03:44 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Marty:X - 21-07-2009, 01:47 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 20-07-2009, 06:26 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 23-07-2009, 02:03 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Marty:X - 23-07-2009, 02:57 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Summer - 24-07-2009, 02:22 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 27-07-2009, 07:32 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 27-07-2009, 09:44 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 29-07-2009, 07:02 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 16-09-2009, 05:02 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 17-09-2009, 06:36 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 19-09-2009, 04:25 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 23-09-2009, 05:51 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 26-09-2009, 06:58 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 30-09-2009, 02:32 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 02-10-2009, 04:49 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 24-10-2009, 09:13 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Minnie - 24-10-2009, 10:45 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 29-10-2009, 08:24 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Minnie - 29-10-2009, 10:42 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 07-11-2009, 06:22 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de "~Setsuna~Noelle~" - 09-11-2009, 01:32 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 15-11-2009, 01:15 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 05-12-2009, 05:32 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 15-12-2009, 01:43 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Khonsu - 15-12-2009, 01:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Am incredere in tine ! Redhead Rules 3 4.814 09-09-2008, 11:13 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)