Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu te baza pe incredere!

#6
http://media.photobucket.com/image/anime...7.jpg?o=13 Ryan

http://media.photobucket.com/image/anime...ed.jpg?o=8 Karen

http://media.photobucket.com/image/anime...3.jpg?o=36 Avril


Nepasare


In gradina, brunetul continua sa isi rasfete trupul in razele soarelui, pana cand sunetul telefonului l-a deranjat. Si-a pus ochelarii de soare pe cap si a luat mobilul de pe masuta de sticla. A observat ca pe ecran aparea numele Ryan. A apasat pe butonul verde si a dus celularul la ureche.
- Hei Ryan ce se intampla?
- Hei noi avem de gand sa mergem la discoteca! Te imbraci si vii si tu cu Vico?
- Da omule, dar sa vad daca vrea printesa.
- Bine, dar sa nu iti ia mult! Karen e deja excitata si te asteapta.
Baiatul a inchis telefonul si s-a ridicat de pe sezlong, indreptandu-se spre casa. A urcat treptele de marmura, acoperite cu o mocheta rosie. Treptele erau bifurcate , iar brunetul s-a dus spre bifurcarea din partea dreapta, care ducea la camerele copiilor. Inainte de a intra in camera lui, a auzit sunete in camera blondei. S-a rezemat de usa si a tras cu urechea, la convorbirea verisoarei lui. Imediat si-a dat seama ca aceasta vorbea cu sora acestuia. A oftat usor dezaproband din cap si a privit camera rozaliei. Observand ca nu are ce asculta, baiatul s-a dus in camera lui, din capatul holului. Incaperea era mare, peretii avand culoarea verde deschis. In fata usii se afla fereastra, care dadea in gradina, iar langa geam se aflau baia si dressingul baiatului. Langa usa se aflau un pat dublu, acoperit cu un cearceaf verde, iar langa pat biroul adolescentului, pe care se afla laptopul si cateva caiete cu notite. Brunetul s-a apropiat de dressing, de unde si-a scos o pereche de blugi taiati, o camasa neagra cu maneca scurta si o pereche de adidasi negri. La gat si-a pus un lant cu o cruciulita, iar pe degetul mare de la mana dreapta si-a pus un inel simplu, negru. Si-a luat portofelul, punandu-l la buzunarul din spate a blugilor, telefonul si a parasit incaperea. A batut usor in usa camerei blondei, apoi a intrat in incapere si a avut parte de o surpriza. Fata era doar intr-o pereche de boxeri albastri. Vazandu-l tanara si-a acoperit sanii cu mainile si a inceput sa tipe. Baiatul s-a repezit la ea si i-a pus mana la gura, trantind-o pe pat si asezandu-se peste ea. I-a spus ca ii va da drumul daca nu va tipa, iar blonda a aprobat din cap. Tanarul si-a luat mana usor de la gura adolescentei si a plimbat pe gat, apoi a ajuns cu ea pe sani. O privea pe blonda cu un zambet smecher, iar aceasta i-a dat un genunchi intre picioare, lovindu-i punctul sensibil si facandu-l pe acesta sa cada la podea. Brunetul isi tinea ambele maini in zona sensibila, in timp ce adolescenta s-a imbracat cu o pereche de blugi, un maieu alb cu hello kitty si s-a incaltat cu o pereche de adidasi albi. Alex a prins-o de mana si a tras-o pe podea, si si-a bagat mana in parul ei, apropiindu-i chipul de al lui.
- Sa fie prima si ultima oara cand ma lovesti jos. Ai inteles?
- Sa fie prima si ultima oara cand intri la mine in camera, fara sa astepti un raspuns.
Baiatul a tras-o de par, ceea ce a facut pe adolescenta sa scoata un tipat. S-au ridicat amandoi de pe podea, iar baiatul i-a spus ca vor merge la discoteca, iar blonda nu a protestat. Au iesit amandoi din camera si au coborat scarile, ajungand la parterul casei. Cei doi au observat ca parintii lor tocmai veneau din oras. Adolescentii le-au spus ca vor pleca la discoteca cu niste prieteni si fara a mai da explicatii, au iesit din casa si s-au urcat in masina brunetului. Mercedes negru decapotabil. Au ajuns imediat in fata discotecii. S-au dat jos si au intrat in interior. Reflectoarele luminau intreg localul, iar scena era cuprinsa de o lumina albastra, unde cateva fete dansau la bara. Tinerii s-au apropiat de o masa care era langa scena, unde se aflau prietenii lor. O fata roscata a sarit in bratele brunetului sarutandu-l pasional pe buze, apoi a sarutat-o pe obraz pe Vico. Blonda i-a sarutat pe obraz pe Ryan si Avril. Acestia erau cei mai buni prieteni ai lui Alex ,Vico si ai Alexiei, insa cu ea nu prea au tinut legatura. Avril era o fata cu parul brunet si cu ochii caprui, iar Ryan avea parul blond si ochii albastri. Blonda s-a asezat pe scaun, in timp ce si-a comandat un suc natural. Tanara il privea pe verisorul ei si pe fata care era in bratele lui, cu multa ura. Karen era fata cu care Alex isi petrecea timpul, insa nu era iubita lui oficiala. Adolescenta era roscata si avea ochii caprui. Karen l-a luat pe adolescent la dans, iar blonda mai avea putin si arunca cu masa in ea. Ramasi singuri, cei trei tineri au inceput sa discute despre Alexia. Vico le-a povestit ca e posibil ca aceasta sa se intoarca acasa, iar cei doi au ramas uimiti. Nu au mai vazut-o pe prietena lor in carne si oase de mult timp.
- Sincer imi e dor de ea. Ma intreb cum arata. In ultimii ani voi ati vizitat-o in Mexic!
- Stiu Avril si mie imi este dor de ea. Sincer sa iti spun imi e dor sa il infrunte pe Alex.
- O da. Si mie imi e dor de infruntarile lor. Mai tineti minte cand Xia i-a facut o tunsoare noua lui Alex pentru a se razbuna ca a impins-o in piscina? Copila aia e nebuna, dar sper ca s-a mai maturizat.
- Dar totusi Alex nu e prea fericit daca ea vine acasa nu?
Blonda a dezaprobat din cap, iar cei trei au hotarat sa inchida subiectul, deoarece Alex si Karen se intorceau. Brusc telefonul brunetului a inceput sa sune. Acesta a vazut ca pe ecran ii apare un numar necunoscut. A raspuns si deoarece nu intelegea, a iesit din club.
- Tu, monstrul din Bogota dami-o pe Vico la telefonul.
- Pot sa stiu cine e la telefon?
- Stafia lui Lucifer. Alex nici macar nu mi-ai memorat numarul?In fine, vreau sa vorbeasc cu Vico.
- Trebuia sa imi dau seama ca esti ciudato! De ce sa ma chinui sa memorez un numar nefolositor? Si pentru informatia ta, verisoara ta are telefonul.
- Stii ceva chestie din Calcuta? Verisoara ta si-a lasat telefonul acasa si a raspuns Alicia. Nu te mai scarpina in cap de matreata si dami-o la telefon. Vrei sa iti spun si in spaniola? Dar mie teama ca nu intelegi.
Baiatul a marait putin si i-a inchis telefonul adolescentei, ceea ce a enervat-o foarte tare. Si-a pus mainile pe chip si s-a linistit, apoi s-a intors in discoteca.
In cealalta parte a lumii, rozalia a trantit telefonul pe pat si a inceput sa mearga nervoasa prin camera, in timp ce isi strangea pumnii.
- Bine fratioare, ti-ai cautat-o cu lumanarea. Ai sa vezi ca pe mine nu trebuie sa ma infrunti. Cu mine nu iti merge. Daca crezi ca sunt Vico sau Karen sau Avril sau cine ai vrea tu sa fiu te inseli.
Tanara a iesit din camera ei, indreptandu-se spre spre livingul casei. A luat telefonul si a tastat un numar, apoi a dus telefonul la ureche si a asteptat sa raspunda, cel sau cea pe care suna. Avea de gand sa faca ceva, insa ce?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 13-07-2009, 06:35 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de SoUl EaTeR - 13-07-2009, 06:57 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 13-07-2009, 07:50 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de D@n@ - 13-07-2009, 08:00 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 13-07-2009, 09:20 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 13-07-2009, 09:30 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de SoUl EaTeR - 13-07-2009, 09:36 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 18-07-2009, 03:44 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Marty:X - 21-07-2009, 01:47 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 20-07-2009, 06:26 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 23-07-2009, 02:03 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Marty:X - 23-07-2009, 02:57 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Summer - 24-07-2009, 02:22 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 27-07-2009, 07:32 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 27-07-2009, 09:44 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 29-07-2009, 07:02 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 16-09-2009, 05:02 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 17-09-2009, 06:36 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 19-09-2009, 04:25 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 23-09-2009, 05:51 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 26-09-2009, 06:58 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 30-09-2009, 02:32 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 02-10-2009, 04:49 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 24-10-2009, 09:13 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Minnie - 24-10-2009, 10:45 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 29-10-2009, 08:24 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Minnie - 29-10-2009, 10:42 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 07-11-2009, 06:22 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de "~Setsuna~Noelle~" - 09-11-2009, 01:32 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 15-11-2009, 01:15 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 05-12-2009, 05:32 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 15-12-2009, 01:43 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Khonsu - 15-12-2009, 01:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Am incredere in tine ! Redhead Rules 3 4.814 09-09-2008, 11:13 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)