Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Capcana dragostei

#6
Capitolul 2


Dupa o noapte petrecuta in compania iubitului sau, diminetile erau cele mai frumoase.Nici nu se gandea la problemele care urma sa le aiba pentru ca nu s-a intors la service cand a trebuit. Ii era teama sa se miste din pat, ca sa nu-l trezeasca pe Yusury. Im lumina soarelui de dimineata arata atat de frumos, parea un inger coborat pe pamant special pentru el. Pielea lui stralucea, dandu-I o frumusete divina.
Desi trecusera trei ani de cand l-a vazut prima data, inca isi amintea acea intamplare haslie.


Flash back

Era o zi frumoasa de toamna, iar toti elevi se grabeau sa ajunga la deschiderea scoli. El mergea cu pasi inceti, indreptandu-se spre liceul “ Yamaco”, locul unde invata fratele sau. Ii promisesem ca voi veni la deschidere. Intra in primul an de liceu.Am ajuns cu cinci minute intarziere fata de ora la care Tohma ma rugase sa fiu. Stiu ca urma sa imi tina iar predici despre punctualitate. Mai mereu pateam asta, adica in fiecare zi. Mergand prin curtea scoli, in cautarea Sali festivitatiilor, am dat peste un baiat. Sau mai bine zis el a dat peste mine.Era un baiat scund, cu un corp firav, insa privirea lui era de neuitat.Ochii aceia m-au fermecat inca din prima clipa in care i-am vazut. Din cate imi puteam da seama nu avea mai mult de 14 ani.Stateam de cateva minute jos, uitandu-ne unul la altul.Insa am fost trezit din “ fotografierea baiatului” de catre fratele meu.

- La ce ora ti-am spus sa vi? Ai intarziat 20 de minute!-era destul de nervos, incat ii venea sa sara pe mine si sa ma omoare. Uneori ii inteleg comportamentul copilaros. Parinti nostri au murit cand el avea 3 ani, iar de atunci numai eu m-am ocupat sa-l cresc. Pentru el am fost si mama , si tata dar si frate. Chiar daca uneori am fost mai cicalitor, tinandu-ma tot timpul dupa el, si nu prea lasandu-l sa iasa afara cu prieteni, am avut motive destul de intemeiate: nu doream sa pateasca ceva. El inca nu stie adevarul despre moartea parintilor nostri, iar acei oameni ar putea afla in orce moment ca noi inca traim. Mafioti nenorociti.
Cu greu ma ridic de jos si privesc spre fata fratelui meu. In loc de un chip suparat dau de o fata uimita.

- Iarta-ma ca am intarziat. Mi-a fost greu sa scap de la munca. Dar s-a intamplat ceva de ai fata aceea?
- Pai se pare ca deja mi-ai cunoscut prietenul,dar nu in cel mai placut mod. Cum poti fi atat de aiurit incat sa nu vezi lumea si sa dai peste ei? Nu vezi ce firav e saracu. Animalule.-Tohma era destul de nervos. Il auzisem de atatea ori vorbind despre cel mai bun prieten al sau. Se cunosteau de la gradinita, si se ajutase de multe ori. Daca imi amintesc bine, numele lui parca era Yusury.
- Imi pare rau ca te-am lovit. Tu trebuie sa fi Yusury, prietenul fratelui meu .
Acel baiat era destul de uimit de reactiile noastre ,incat deabia a putut sa rosteasca cateva cuvinte.

- Da, eu sunt Yusury. Incantat de cunostinta.Tohma, sa sti ca nu e vina fratelui tau pentru aceast mic incident. Eu m-am lovit de el, incercand sa ajung la sala de deschidere.-dintr-o data vocea lui s-a schimbat, din una blanda, in una disperata. In legatura cu deschiderea, daca nu o sa ajungem , directorul o sa ne dea pedeapsa inca din prima zi.
Fara sa mai astepte nici o secunda, Yusury a luat-o la fuca spre sala de festivitati.

- E fenomem baiatul asta. Nu stiu de unde are atata energie.”

End of flash back
Aceste amintiri le v-a avea mereu in minte. Ele vor reprezenta mereu inceputul povesti lor de dragoste. Cat timp el a stat pe ganduri, a simtit cum cineva il cuprinse in brate, tragandu-se mai aproape de el. Isi intoarse capu si zari micutul ingeras care privea spre el cu acei ochii mici, care transmiteau numai dragoste.

-Deci te-ai trezit. Credeam ca dupa noaptea trecuta vei dormi o zi intreaga.-un mic chicot il acompania cand a spus acele cuvinte.

Yusury se facuse mic de tot de rusine, si se pities sub patura. Nu-I venea inca sa creada ce facuse aseara. Nu credea ca putea fi asa pervers. Ira cum Takasy radea de el.Se rusina mai rau cand se gandea ca Tohma va afla tot si va veni la el sa intrebe despre toate detaliile picante. Era dezastru!

-Pot sa te rog sa nu mai razi de mine. Bun, acum ca ai incetat, vreau sa te intreb ceva. Ieri nu trebuia sa-ti petreci ziua cu Tohma? Cum ai reusit sa scapi de el?

Nu era de loc o intrebare ciudata, fiinca se stia foarte bine ca Tohma e foarte cicalitor, si nu renunta usor cand vrea ceva, chiar daca asta insemna sa te bage la nebuni.

-Ce esti cumva suparat ca am venit la tine?-fara sa astepte raspunsul baiatului il lua in brate si-l saruta, dupa aceea continua- L-am pacalit spunandu-I ca ma duc la munca. Imi era dor de tine, nu te vazusem de 4 zile.

Adevarul era ca-l vedea mai des pe Yusury decat pe Tohma.Dar stia ca fratele sau nu se supara niciodata, cand el se duce la iubitul sau, chiar e fericit.Yusury se ridica din pat tragand cearceavul ca sa se infasoare, iar Takasy ramasese gol.

- Scuza-ma, dar daca tineai neaparat sa ma vezi gol, puteai doar sa ceri. Sti prea bine ca-ti indeplinesc toate cerintele.
Baiatul ramasese surprins cand a auzit cuvintele spuse de barbatul din patul lui. Nu putea crede ca are un iubit atat de pervers, chiar isi intrece fratele.Incercand sa-si ascunda roseala din obrazi, se intoarse cu spatele la el dorind sa paraseasca camera.
-Eu ma duc sa fac un dus.Intre timp tu ar trebui sa te imbraci si poate pregatesti micul dejun.
- Si ce castig daca gatesc. Deoarece pe fratis nu fac nimic, sa sti.
- Pai daca o sa faci ceea ce te-am rugat, stomacul tau nu o sa tipe ca un nebun. Deci e in castigul tau.

********

Trecuse o jumatate de ora, de cand Takasy intrase in bucatarie si incerca sa pregateasca micul dejun. Trebuia sa recunoasca faptul ca nu are talent la gatit. Spera doar ca Yusury sa fie multumit de mancare lui.In bucatarie a intrat Yusury, care era imbracat doar intr-o pereche de boxeri.De uimire, Takasy a scapat o farfurie din mana si a ramas cu gura cascata. El nu avea nici o slabiciune dar baiatul asta urma sa-l duca in pragul placeri extreme daca continua sa umble asa in fata lui.

-Ce s-a intamplat iubire?- vocea lui era atat de senzuala, fapt cel innebumea pe barbat. Dup ace termini de aranjat masa, vezi sa stergi si balta.

Era atat de frumos, incat ii venea sa sara pe el,insa soneria telefonului i-a interrupt gandurile perverse.In momentul in care a vrut sa vada cine este s-a facut alb. Era Eiji “ stapanul sau”.
-Da. Cu ce te pot ajuta. –stia ca nu e un lucru bun cand acesta il suna. Seara trecuta nu s-a intors la service, iar ieri il facuse gelos. Se astepta sa urmeze consecince. Spera sa nu afle unde este, ca astfel iubitul lui ar fi implicat in aceasta treaba iar el nu dorea asta.
- Unde esti? Am o surprija pentru tine. Hm.. sa-I zicem mai bine afacere. Iubitul tau e bine? Sa sti ca e foarte dragut. Inteleg de ce te atrage, dar e bun la pat? As vrea sa-l incerc, e chiar langa mine.



Răspunsuri în acest subiect
Capcana dragostei - de akira-chan - 11-07-2009, 06:56 PM
RE: Capcana dragostei - de I hate maths. - 11-07-2009, 08:28 PM
RE: Capcana dragostei - de Hetalia - 11-07-2009, 11:45 PM
RE: Capcana dragostei - de Lithium-Angel - 11-07-2009, 11:48 PM
RE: Capcana dragostei - de Luzer - 12-07-2009, 02:10 AM
RE: Capcana dragostei - de akira-chan - 20-07-2009, 06:28 PM
RE: Capcana dragostei - de akira-chan - 31-07-2009, 10:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Capcana viselor Marina. 86 58.168 09-01-2013, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  [split] Capcana viselor Vero 14 5.282 04-09-2011, 03:28 PM
Ultimul răspuns: ***aydutza***
  Capcana iadului Child Of Sunset 10 6.496 22-02-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Capcana MorÈ›ii Itsumi 11 5.160 22-11-2010, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Itsumi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)