Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Miracolul iubirii

#10
Cap. 3 part. I
Inca o dimineata,inca un prilej pentru Sakura sa se certe cu sora ei.,,Micuta”lor cearta a fost intrerupta de o bataie la usa.Sakura s-a dus sa deschida si la usa era Sasuke.
-B..buna,Sasuke-kun,spune aceasta inrosind.
-Mda.M-a trimis Kakashi sa te anunt ca saptamana aceasta o sa mergem intr-o excursie la mare impreuna cu echipa,pentru ca noi doi am fost numiti regale si regina balului,spune acesta indiferent ca deobicei.Du-te si fati bagajul ca plecam chiar acum.
-Bine o sa vin imediat,spune rozalia indepartandu-se.Sasuke-kun poti sa stai in sufragerie pana vin.
Sakura a intrat ca o vijelie in camera ei pentru a-si face bagajul,iar sora acesteia o privea nedumerita.
-Bine surioara stiu ca tu deobicei vii si continui cearta cu mine,nu fugi ca o nebuna prin camera.Ce s-a intamplat?intreaba aceasta.
-Trebuie sa imi fac bagajul pentru ca plec pentru o saptamana la mare,spune aceasta uitandu-se prin dulap.
-Vrei sa spui ca o saptamana nu o sa te am pe cap.Yaahooooo!!!Asteapta ca te ajut si eu,spune aceasta.
In mai putin de cincisprezece minute Sakura avea bagajul facut cu ajutorul surorii ei.Sakura si-a ales sa se imbrace cu o fusta de blugi pana la genunchi,un tricou alb cu cateva flori de cires desenate pe el,iar in picioare si-a luat o pereche de sandale fara toc albe.Cand a coborat,Sasuke era pe canapea si se uita la niste fotografi cu Sakura si familia acesteia.
-Sasuke,hai sa mergem,spune rozalia.
-Bine,spune brunetul.,,Wow,chiar e frumoasa”,gandea Sasuke.
,,Din nou tu,de ce nu o intrebi daca vrea sa fie impreuna cu tine,”spune egoul acestuia,dar nu primeste niciun raspuns.
Pana la poarta satului,acolo unde trebuiau sa se intalneasca,niciunul nu a scos niciun cuvant.Cand au ajuns,Naruto facea ca deobicei tampeni si Kakashi citea din cartea lui ,,Vino,vino paradis”.
-Sakura-chan ce draguta esti,spune Naruto inrosind.
-Mersi,Naruto,spune aceasta.
Pe drum,radeau de Naruto care tot facea nazbati,se impiedica si incerca sa o impresioneze pe Sakura sau se certa cu Sasuke.Dupa trei ore au ajuns la hotelul unde vor sta petru o saptamana,iar Kakashi s-a dus sa vorbeasca cu receptionera pentru a le da cheile de la apartament.Apartamentul era unul frumos format din doua dormitoare,o bucatarie,o baie si o sufragerie.Senseiul celor trei le-a spus cum o sa stea in camere,adica:in prima camera Sasuke si Sakura,iar in cea de-a doua el si Naruto.Nici unul nu a avut de comentat pentru ca erau multumiti.
-Duceti-va in camera si schimbati-va ca o sa mergem pe plaja,spune Kakashi.
-Bine,spun cei trei zambind.
In mai putin de cincisprezece minute au fost gata.Drumul spre plaja nu a durat mai mult de zece minute,dar Naruto ca de obicei facea tampeni si se trezea cu cate un pumn ori de la Sasuke,ori de la Sakura.Ajunsi pe plaja Naruto imediat si-a dat tricoul jos descoperindu-i un corp bine lucrat,la fel au facut si Sasuke si Kakashi si indreptandu-se spre apa lasand-o pe sarmana Sakura singura sa aranjeze tot pe plaja.Dupa ce a terminat,Sakura s-a pus pe patura sa se bronzeze,darn u a stat mai mult de zece minute ca au venit Naruto si Sasuke la ea si au luat-o dupa ei in apa.Rozalia tot tipa sa o lase,dar ei cand o auzeau parca ii motivau sa mearga si mai repede,cand au ajuns in apa sarmana rozalie era uda din cap pana in picioare si tremura.Cei doi au renuntat atunci cand a venit senseiul lor spunandu-le sa o lase in pace,iar fata inainte sa plece ea le-a dat cate o palma la amandoi.
Cap 3 part II
Dupa o ora in care baieti s-au distrat si Sakura a stat pe plaja sa se bronzeze,cei trei au iesit din apa si au mancat,au mai stat pe plaja si s-au mai jucat volei sau fotbal.Cam dupa vreo doua ore jumatate de distractie au plecat spre hotel pentru a se odihni sau a despacheta.In zece minute au ajuns la hotel,fiecare au intrat in camera lui.Sasuke,in timp ce isi despacheta,se mai uita cate putin la ea si egoul lui ii spunea,mai bine zis urla, ,,Asta e,tu chiar esti fraier ca nu ii spui ce simti!”,dar acesta nu primea nici un raspuns si asta il enerva.
In mai putin de jumatate de ora,cei doi au terminat de despachetat,dar acelasi lucru nu il pot spune si despre Naruto si Kakashi care nu au reusit sa despacheteze din cauza contrazicerilor.Asa ca Sasuke si Sakura au fost obligate sa mai astepte inca un sfert de ora pana au reusit si cei doi sa isi aranjeze lucrurile la locul lor sis a termine cu contrazicerilor.
Dupa ce au terminat,Kakashi le-a spus elevilor sai ca o sa se plimbe prin oras,sa se duca sa manance la un restaurant sau sa se plimbe pe plaja sau pe faleza.Aceasta idee a fost bine venita,pentru ca imediat ce a terminat de zis fiecare dintre ei erau in fata dulapului pentru a-si alege hainele potrivite pentru o plimbare pe malul marii.Sakura si-a ales o rochita pana la genunchi alba cu niste petale de trandafir desenate pe ea,pe deasupra si-a luat o gecuta alba,iar in picioare si-a luat o pereche de sandale albe fara toc.Sasuke si-a luat o pereche de pantaloni trei sferturi negri,un tricou albastru cu un dragon argintiu pe spate,iar in picioare o pereche de adidasi negri.Naruto si-a ales un tricou portocaliu cu trei dungi negre in partea dreapta,o pereche de pantaloni portocali cu acelasi model cu cel de pe tricou,iar in picioare o pereche de adidasi negri cu doua dungi portocali.Kakashi si-a luat o pereche de blugi,un tricou negru,iar in picioare si-a luat o pereche de adidasi albastri.
Imediat ce au fost gata au plecat spre un restaurant pentru a manca.Naruto ca deobicei si-a comandat trei porti de ramen si cand manca,el mancand foarte repede,se ineca,facandu-i pe coechipieri si senseiul lui sa rada si facand-o pe Sakura sa se ridice sis a ii dea de doua ori cu palma in spate pentru a-l ajuta.In afara de aceste mici incidente masa celor patru ninja a fost normala,dar ei nu stiau ca erau urmariti de doua personae.
-O sa te prind in curand Floare de cires,spune o persoana pe un ton malefic si dupa dispare fiind urmat de cealalta persoana.
Dupa ce au terminat de mancat cei patru ninja s-au spre faleza pentru a vedea magia unui apus de soare la mare,adica cum soarele se ineaca si ultimele sale raze picteaza cerul in mii de culori.
Au stat acolo timp de doua ore in care au fost foarte uimiti de frumusetea acelui apus.
In primul rand imi pare foarte rau pt intarziere si in al doilea rand Denny-chan nu m-am suparat deloc.

Cap 3 part 3
In dimineata urmatoare a gasit-o pe Sakura pe balcon care privea frumusetea rasaritului,dar ea nici nu a observat ca Sasuke a aparut in spatele ei.
-Ce faci?intreaba el pe o voce indiferenta.
-Umm…bine,m-ai cam speriat,spuse aceasta.
Brunetul nu a raspuns si a privit si el rasaritul.Sakura vazand ca nu ii raspunde s-a gandit sa nu il deranjeze si sa se duca sa se schimbe de pijamale.Din dulap si-a ales o pereche de pantaloni trei sferturi albi cu un fluture pe piciorul drept,un tricou roz si o pereche de sandale albe,iar la mana si-a pus o bretara.Rozalia s-a hotarat sa se plimbe putin pe afara.Cand sa iasa din camera Sasuke a intrebat-o pe o voce indiferenta:
-Unde te duci?
-Umm m-am gandit sa ma duc sa ma plimb pe afara si sa te las singur,spune ea.
Brunetul nu a mai zis nimic si s-a dus inapoi pe balcon,iar rozalia a plecat din camera.In cateva minute aceasta a ajuns jos,unde cu pasi marunti se indrepta spre faleza.Aceasta nu stia ca este urmarita de aceleasi personae care i-au urmarit cu o seara inainte.Sakura era foarte ganditoare si nu a observat prezenta acelor persoane.
In fata rozaliei au aparut cele doua persoane.Prima persoana era un barbat de 22 de ani,cu parul galben-portocaliu,cu ochi caprui si care era imbracat cu o pelerine neagra si cu un fel de norisori rosi,al carui nume este Pein si a doua persoana era o femeie de 20 de ani cu ochii albasti,cu parul albastru prins intr-un coc cu un trandafir alb si era imbracata in pelerina Akatsuki,iar numele ei este Konan.
-Ce faci Floare de cires?intreaba Pein pe o voce rece.
-C…C…Cine s…sunteti?intreaba rozalia speriata,se intoarce si incearca sa fuga darn u reuseste pentru ca este prinsa de Konan.
-Noi suntem Pein si Konan,doi membri Akatsuki,spune Konan pe o voce indiferenta
-De ce mi-ai spus Floare de cires?intreaba din nou rozalia.
-O sa afli in curand,spune Pein si imediat au disparut intr-un nor de fum.
Intre timp la hotel,Sasuke se certa cu Naruto,Kakashi apare si ii intreaba unde este rozalia,iar Sasuke ii spune ca s-a dus sa se plimbe.
A trecut inca o ora si cei trei ninja au inceput sa se ingrijoreze si sa se intrebe ce s-a intamplat cu ea.Sasuke s-a gandit sa se plimbe putin pe faleza sa se gandeasca unde poate fi Sakura.Cat se plimba a vazut pe jos ceva care stralucea,era chiar bretara rozaliei.Brunetul a luat obiectul de jos si a fugit la hotel sa le arate si celorlalti ce a gasit.
-Eu cred ca Sakura a fost rapita,spune brunetul cu o voce speriata.
-De ce crezi asta?il intreaba cei doi.
-Uitati de ce,le spune el si le arata bretara.
-Unde poate fi?se intreaba cei trei.
Nu au mai stat pe ganduri si s-au indreptat spre camerele lor pentru a-si face bagajele sis a se intoarca in Konoha.
In mai putin de doua ore auajuns in fata biroului hokage-ului,au ciocanit si au primit un scurt ,,Intra” de la Lady Tsunade o femeie de vreo 40 de anis u parul blond si ochi caprui.
-Lady Tsunade,Sakura a fost rapita,spun cei trei in cor.
-Ceee?spune blonda uimita.Cine o fi rapit-o?
-Nu stim,spun cei trei.



Răspunsuri în acest subiect
Miracolul iubirii - de emy_sweet_girl - 23-06-2009, 02:54 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Alany Aysee - 23-06-2009, 04:12 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Annya_Anna - 23-06-2009, 04:21 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Flash - 04-07-2009, 04:12 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Dark~Melody - 04-07-2009, 08:32 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de ***candy bar*** - 08-07-2009, 12:26 AM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Marty:X - 04-08-2009, 02:53 PM
RE: [naruto]Miracolul iubirii - de emy_sweet_girl - 26-09-2009, 11:50 AM
RE: [naruto]Miracolul iubirii - de Shadow. - 26-09-2009, 12:42 PM
RE: Miracolul iubirii - de Erina Ozaki - 29-11-2009, 07:49 PM
RE: Miracolul iubirii - de Denny - 02-12-2009, 11:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)