Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Miracolul iubirii

#8
Buna! Am aterizat si eu pe aici, chiar daca nu am mai lasat un comentariu de mult timp m-am gandit sa o fac acum. Ce pot sa spun sa incepem cu semnele de punctuatie la care ar trebui sa ai mare mare grija, pentru ca intreaga estetica, dar si naratiunea depinde de ele. Atunci cand un semn de punctuatie este pus corect, noi cititorii, putem intelege mult mai bine icontinutul capitolului. Descrierea este prezenta , insa este seaca si sincer este degeaba. Incearca sa faci fraze ample, in care sa adaugi hiperbole si multe metafore care sa impresioneze publicul. Nu prea ai exagerat cu dialogul si acesta este un lucru foarte bun. Este bine ca ai dialog si in ciuda faptului ca acesta contine si fraze seci sunt sigura ca pe parcursul urmatoarelor capitole o sa remediezi acest lucru. Naratiunea este buna, din ceea ce am vazut eu te descurci sa povestesti pe intles intreaga intamplare. As aprecia daca ai pune mai mult accent pe sentimentele si trairile personajelor, pentru a ne pune in tema cu starile lor sufletesti , cu emotiile si cu sentimentele pe care acestia le simt. Ai grije la greselile de tastare, corecteaza ficul de 2- 3 ori ininte sa il postezi.
Un lucru foarte important este sa nu renunti , pentru ca ai o imaginatie foarte bogata si daca "slefuiesti" putin ficul si ii adaugi putina culoare si descriere o sa iasa un fic...jos palaria( asta se intampla numai daca tii cont de sfaturi). Sper ca nu te-a deranjat com. meu si daca doresti sa mai trec sa mai comentez si la urmatorul capitol da-mi un PM . :*:*:* si spor la scris !



Răspunsuri în acest subiect
Miracolul iubirii - de emy_sweet_girl - 23-06-2009, 02:54 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Alany Aysee - 23-06-2009, 04:12 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Annya_Anna - 23-06-2009, 04:21 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Flash - 04-07-2009, 04:12 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Dark~Melody - 04-07-2009, 08:32 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de ***candy bar*** - 08-07-2009, 12:26 AM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Marty:X - 04-08-2009, 02:53 PM
RE: [naruto]Miracolul iubirii - de emy_sweet_girl - 26-09-2009, 11:50 AM
RE: [naruto]Miracolul iubirii - de Shadow. - 26-09-2009, 12:42 PM
RE: Miracolul iubirii - de Erina Ozaki - 29-11-2009, 07:49 PM
RE: Miracolul iubirii - de Denny - 02-12-2009, 11:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)