Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Miracolul iubirii

#4
Cap. 2
Dupa alte trei ore de asteptat si cearta cu sora ei mai mare in living,o camera medie vopsita in crem cu o canapea si doua fotoli crem in centru o masuta pe care era o vaza cu cativa trandafiri roz si albi si o biblioteca cu cateva carti si tablouri cu familia fetei,fata s-a dus in camera ei sa se schimbe si sa plece la petrecere.Pe drum s-a intalnit cu Sasuke,cand l-a vazut pe brunet a rosit.
,,Ce bine arata”,gandi rozalia.
,,Da bine cum spui tu,indragostito”,spuse egoul rozaliei.
,,Tu cand ai mai aparut?Si cand am nevoie de tine de ce nu apari?”,spuse rozalia iritata.
,,Da,bine,tu ai chef sa te certi cu mine sau sa te duci la bal si sa-l impresionezi pe brunet”,spuse egoul indiferent.
,,Da,ma rog”,spuse rozalia la fel de indiferenta ca egoul acesteia.Si in mintea lui Sasuke era o mica discutie.
,,Wow,e chiar draguta”,spuse brunetul aruncandu-I cateva priviri rozaliei.
,,Bine,bine,desteptule ar fi o idee buna sa o inviti,decat sa te uiti cum alti ti-o fura”,spuse egoul brunetului iritat ca Sasuke nu face nimic.
,,Bine o s-o fac tine-mi pumni ca de nu o incurci”,spuse Sasuke.
,,Hmm bine ti-I tin,daca nu merge o sa ti-I dau in cap,s-a inteles?”,spuse egoul brunetului fara sa primeasca nici un raspuns.
Sakura isi facuse curajul si sparse tacerea:
-Buna,Sasuke-kun.Ce faci?
-Buna,hmm bine,spuse brunetul.Sakura as vrea sa te intreb ceva.
-D…da Sasuke-kun,ce este?spuse Sakura.
-Ai vrea…sa fi partenera mea la bal?intreba Sasuke.
-Da,spuse Sakura incercand sa nu tipe de bucurie.,,Ura,Sasuke m-a invitat la bal,uraaa”,gandi Sakura entuziasmata.
,,Gata,nebuno ca mi-ai spart timpanele”spuse egoul fetei indiferent ca intotdeauna.
,,Haha,tu ca intotdeauna reusesti sa alungi orice urma de bucurie”,spuse Sakura iritata de spusele egoului ei.
Sasuke s-a apropiat de fata si a luat-o de mana mergand in continuare la bal.Cand au intrat in sala toti se uitau uimiti la cei doi,nevenindu-le sa creada ceea ce au vazut.Langa cei doi a venit Naruto si Hinata care i-au luat la intrebari:
-Sasuke,Sakura ce se intampla intre voi doi?au intrebat cei doi in cor.
-Nimic,dar intrebarea este ce se intampla intre voi?spuse Sakura.
-Umm…ce sa se intample nimic,spuse Hinata care rosise.Vazand asta Sakura a luat-o pe prietena ei putin mai departe de baieti pentru a vorbi.
-Hinata,te rog spune-mi ce se intampla intre tine si Naruto?intreba rozalia.
-Pai…pai…azi dupa ce am iesit de la Academie,Naruto m-a strigat ca vrea sa ma ntrebe ceva…dar Hinata nu a putut continua ca Sakura a intrerupt-o.
-Ce a vrut sa te intrebe?a intrebat Sakura nerabdatoare.
-Pai…pai daca vreau sa fiu partenera lui si eu am acceptat fara sa stau pe ganduri,spuse Hinata.
-Wow,bravo Hinata,spuse rozalia foarte bucuroasa pentru prietena ei.
-Sakura,poti sa imi spui si mie despre tine si Sasuke,spuse bruneta pe un ton foarte rugator.
-Bine,Hinata o sa-ti spun…dar nu a mai putut sa spuna ceva ca a venit sasuke sia luat-o pe Sakura pe ringul de dans.Dar nu dupa mult timp a venit si naruto si a invitat-o pe Hinata la dans.
Dupa doua ore de dans s-a facut liniste pentru a se anunta regele si regina balului,iar persoana care a anuntat era chiar doamna Hokage.
-Bine,copii,o sa anunt cine este au fost alesi regele si regina balului,iar acestia sunt…:Sasuke Uchiha si Sakura Haruno.Pe castigatori ii rog sa vina pe scena.
Cand au auzit acest lucru Sasuke si Sakura nu mai stiau ce se intampla cu ei sau ce sa spuna,dar langa ei a venit Naruto si Hinata pentru a-I aduce cu picioarele pe pamant:
-Alo?Pamantul catre Sasuke si Sakura e timpul sa va duceti pe scena,sunteti asteptati,spuse Naruto gata sa mai tipe odata dar a fost oprit de cate un pumn din partea lui Sasuke si Sakura.Dupa acest incident Sasuke si Sakura s-au indreptat spre scena pentru a fi felicitati de Lady Tsunade.
Dupa inca o ora de distractie fiecare ninja s-a indreptat spre casele lor.Pe drum cei doi castigatori nu au scos nici un cuvant pana cand s-a auzit o voce cunoscuta,dar foarte enervanta,aceasta ii apartinea lui Ino,sarindu-i de gat.
-Sasuke-kun ce faci?Nu e asa ca ti-a fost dor de mine?
-Ino mi-e dor de tine cum mi-e dor de un ghimpe in spate si acum da-te jos dupa mine.spuse Sasuke foarte iritat.
-Hai Sasuke nu te mai prefa stiu ca ma iubeti,spuse Ino incercand sa flirteze cu Sasuke.
-Ino poti sa pleci ca ma enervezi foarte rau,spuse brunetul si mai iritat.
-O da era sa uit.Nu-mi vine sa cred ca ai invitat-o pe domnisoara Frunte-Lata la bal si nu pe mine,spuse Ino si uitandu-se la Sakura nervoasa.
-Ino ai inceput sa ma enervezi chiar foarte rau,spuse Sakura dandu-i o palma lui Ino peste fata si apoi Sakura si Sasuke au plecat facand glume pe seama lui Ino.
Cand au ajuns in fata casei Sakurei,Sasuke a luat-o si a sarutat-o pe buz,dupa cateva secunde Sasuke a rupt sarutul si si-a luat la revedere de la fata.
Sakura cand a ajuns in casa a fost intampinata de intrebarie Sayei legate de bal si de partenerul ei,cine afost alesi regele si regina balului.Sakura a reusit sa raspunda la fiecare intrebare.Saya cand a auzit ca Sakura a fost aleasa regina balului a ramas cu gura cascata.Dupa ce s-a terminat cu interogatoriul s-a dus in camera ei si s-a imbracat intr-o rochita de noapte roz si a intrat in pat si a adormit cu gandul la sarutul dintre ea si Sasuke.
Amintirea este cel mai frumos vis.Nu nega cand esti trist din cauza plecarii unui prieten,nu nega cand o lacrima iti cade pentru acel prieten,spunand,,Nu plang mi-a intrat ceva in ochii",daca ai spuna asa ceva ai demonstra ca esti o persoana fara suflet.
Inscrieti-va pe forumul meu http://www.roseflower.3xforum.ro
[Imagine: chibi_2763.gif]
,emy chibi-ul ingerasului_care_nu_poate_zbura




Răspunsuri în acest subiect
Miracolul iubirii - de emy_sweet_girl - 23-06-2009, 02:54 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Alany Aysee - 23-06-2009, 04:12 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Annya_Anna - 23-06-2009, 04:21 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de emy_sweet_girl - 03-07-2009, 11:12 AM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Flash - 04-07-2009, 04:12 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Dark~Melody - 04-07-2009, 08:32 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de ***candy bar*** - 08-07-2009, 12:26 AM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Marty:X - 04-08-2009, 02:53 PM
RE: [naruto]Miracolul iubirii - de emy_sweet_girl - 26-09-2009, 11:50 AM
RE: [naruto]Miracolul iubirii - de Shadow. - 26-09-2009, 12:42 PM
RE: Miracolul iubirii - de Erina Ozaki - 29-11-2009, 07:49 PM
RE: Miracolul iubirii - de Denny - 02-12-2009, 11:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)