Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vanatorul s-a indragostit de prada

#17
Shinkei_Anya:
Deci....pesimista si negativista st din nastere;))....aja st eu...si nik odata nu ma voi schimba

Deci am venit cu nextul:X

Capitolul al 7-lea:

(7)Dupa o noapte incendiara, dimineata si-a facut aparitia. Afara era frig. Vantul batea cu putere si cerul era inorat. Totul vestea venirea ploii reci.
Parca vremea prevestea ceva rau. Nori din ce in ce mai negri isi faceau aparitia. Cerul nu a mai suportat. A inceput sa verse lacrimi reci care se izbeau cu putere de orice intalneau. Chiar si de fereastra mea, facandu-ma sa ma trezesc. M-am ridicat in sezut intinzandu-mi bratele. Am mers sa imi fac toaleta. Ca in fiecare dimineata. M-am intors in camera si mi-am luat din dulap o bluza neagra si niste blugi.
Am coborat la micul dejun unde am dat din nou de o priveliste de toata frumusetea.

-Mi se face greata deja! spun eu in timp ce desfac o sticla de bere.
-Probleme piticanie?
-Unu, esti abia cu un an mai mare si doi, data viitoare cand vo trageti faceti-o in liniste! Ma chinuiam si eu sa dorm.
Replica mea i-a dat pe spate. Erau rosi la fata si gata sa ma ia la bataie.

Mi-am luat sticla si am mers in sufragerie. M-am asezat pe canapeaua din piele neagra si am dat drumu la televizor. Am schimbat exasperata canalele in speranta ca voi gasii ceva de vazut.

- Astia dau numai tampeni, mai bine ma uit la reclame!

Chiar cand imi pierdeam ultima farama de speranta dau de un film. Ce ironie, un film cu vampiri.

<<O frate, ce urat e personajul principal. Ma inchin si cu stanga. Doamne ajuta ca Ryan nu arata asa.>>

Personajul principal era un baiat cam de vreo 25 de ani.Exagerat de alb. Cu o moaca de sperie mortii si cu balele care ii atarnau impreuna cu sangele.

Am inchis televizorul deja nervoasa de imaginea oribila data unui vampir. Acum ceva timp nu as fi gandit asa. Eu ii privem la fel. Acum imi dau seama cum o persoana poate sa te schimbe complet. Sa te scoata din infernul in care te-a aruncat soarta. Sa iti aduca o raza de lumina intr-o viata intunecata.

-Helena, misca! imi spune Eva.
-Ce? Unde?
-La ce te gandesti? Offf, ti-am zis adineauri ca avem o misiune.
-Cand mi-ai zis? Nu te-am auzit.
-A venit langa tine dar tu cred ca visai, cum faci mai mereu! se baga si Zek in conversatie. Esti indragostita?

Dintr-o data m-am facut alba la fata. Mi-a dat replica la care nu avem ce comenta. Cu moaca mea oricine isi dadea seama de asta. Dar trebuia sa inventez ceva repede. Dar ce?

-Hai nu te mai gandi ca deja afumi toata casa cu creierul tau incins!
<< Taci odata!>>
-Se vede ca esti indragostrita, ti-a picat cu tronc cineva?

Nu mam mai putut abtine. I-am dat un sut intre picioare. Bineinteles ca el a cazut instantaneu la pamant.

-Sa intamlat ceva? Ti-am strivit cumva prietenii? Ahh, ce bine a fost! Cea mai bune metoda sa te pun la punc.

Fara alte "incidente" neprevazute, am plecat toti la locul indicat in scrisoarea primita.
_________________________________________

Gata/.....sper ca o sa am critici:)
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler





Răspunsuri în acest subiect
Vanatorul s-a indragostit de prada - de Elina - 18-06-2009, 11:16 PM
RE: *VAMPIRE LOVE*~VANATORUL S-A INDRAGOSTIT DE PRADA~ - de Annya_Anna - 23-06-2009, 06:08 PM
RE: *VAMPIRE LOVE*~VANATORUL S-A INDRAGOSTIT DE PRADA~ - de Extreme Colors - 07-07-2009, 11:25 PM
RE: *VAMPIRE LOVE*~VANATORUL S-A INDRAGOSTIT DE PRADA~ - de Elina - 10-07-2009, 06:57 PM
RE: *VAMPIRE LOVE*~VANATORUL S-A INDRAGOSTIT DE PRADA~ - de Orchid'Xavie - 11-07-2009, 01:19 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Indragostit de o greseala Katsu 31 17.036 12-09-2013, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.803 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) Ice_angel_234 42 28.820 23-04-2009, 09:41 PM
Ultimul răspuns: chrissta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)