Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vanatorul s-a indragostit de prada

#1
Buna all...stiu ,stiu ..ce caut eu aici cand eu faceam ficuri cu sasusaku...poi mia venit inspiratia pt ficuri cu vampiri... si st obsedata dupa chiesti supranaturale...etc paranormale.. deci sper sa va placa:) eu imi dau silintza

Primul capitol:

(1)Lumea noastra este plina de dispret, disperare si durere. In aceasta lumea traiesc 'ei'. Creaturile cu ochii rosii ca sangele si cu privirea ucigasa. Creaturile care nu dorm, nu mananca...Doar beau sange, sange de om. Inca nu am intalnit o asemenea creatura care nu se hraneste cu sange de om, care nu ucide. Sfasia carnea cu ghearele lor lungi si taioase. Si sug tot sangele fara sa lese macar o picatura. Aceste creaturi se numesc 'vampiri'.

Buna, ma numesc Helena, am 18 ani si m-am nascut doar pentru un lucru...sa ucid vampiri. Si altii sunt ca mine. Ne-am nascut sa ucidem creaturile numite vampiri. Ochii nostrii sunt rosii la fel ca ai lor. Avem agilitatea, forta si viteza pe care o au si ei. Oamenii obisnuiti se tem de noi. Ne numesc monstrii. Suntem tratati la fel ca vampirii. Ai putea spune ca suntem jumatate vampiri. Dar nu ucidem oameni si nici nu bem sange. Mancam si dormim. Noi suntem 'copiii blestemati' acesta este numele dat celor ca mine. Ne nastem cu aceste abilitati si nu imbatranim, exact ca 'ei'. Putem murii doar daca organele noastre vitale sunt distruse. Copiii blestemati s-au unit in urma cu un an. Atunci cand atacurile asupra oamenilor au fost din ce in ce mai dese. Cu toate astea am fost adunati si antrenati de mici. Trecuti prin chinuri pe care nici cel mai puternic om nu le-ar fi putut suporta. Dar noi nu suntem oameni.

Suntem impartiti in echipe de cate trei intr-o arie extinsa. Coechipierii mei sunt Eva si Zek.

Eva este de aceiasi varsta cu mine. Parul ei saten are reflexe rozalii. Este lung pana la talie. Ea este cea mai linistita din echipa. Satena noastra este cea cu capul pe umeri.

Zek este cu un an mai mare ca noi. Parul lui este tot saten...de fapt mai mult pare roscat. Nu e genul care respecta regulile. Este rebelul inascut. Pot sa spun ca e la fel ca mine.

Eva statea si se uita pe niste harti abia prmite. Fata ei era incruntata cea ce mie si lui Zek ne-a dat de stire ca am primit o noua misiune.

-Alta misiune penibila? intreb eu uitandu-ma la Zek care zambea. Daca sunt mai putin de zece vampiri pot sa ma descurc singura!
-De parca asta se va intampla vreodata! spuse Zek ca sa ma cicaleasca, intr-un mod care ma enerva mereu.

Am zambit smecher cea ce i-a dat de inteles ca in urmatorul moment va iesi cu scantei. Cea ce s-a si intamplat. Mi-am scos cutitele in timp ce el isi pregatea sabia. Ca de fiecare data Eva a vrut sa ne opreasca din jocul nostru stupid. Ceea ce nu i-a reusit deoarece deja noi incepusem.

Loviturile lui Zek le baram cu ajutorul cutitelor. Profitam de neatentia lui si il atacam. Intr-un final l-am taiat foarte usor la mana si ne-am oprit.

-Vad ca ti-a mai crescut viteza si forta! imi spune el.
-Normal! Ce credeai ca raman slaba ca tine?

Am inceput sa radem amandoi. Dupa ceva timp ne-am
indreptata catre Eva sa vedem ce e cu misiunea.

-Asa deci despre ce este vorba? intrebam amandoi.
-Of...in sfarsit v-ati oprit, faceti asta zilnic! Deci, am primit informatia ca un grup format din zece vampiri se afla la cateva strazi de aici. Noi trebuie sa ii omoram deoarece au inceput sa ucida foarte des!

Dupa ce am mai discutat ne-am luat armele si am plecat. Am intrat intr-un depozit intunecat si sumbru. Toti asteptam sa fim atacati.
In spatele Evei si-au facut aparitia cei zece.

-Eva in spate!!!am strigat noi.
Satena noastra si-a scos cutitele si a barat ghearele vampirilor care aveau ca tinta strapungerea inimi ei.
-Ce dracu stati acolo? Treceti aici acum!
Mi-am scos cutitele iar Zek sabia si i-am ciopartit pe toti foarte usor. Sangele ne improscase pe toti. Acum aratam exact ca ei.
-Cand am zis sa venitit aici nu m-am referit sa ii omorati pe toti! Asa faceti mereu. Nu imi lasati si mie macar unu!
-Ne-am lasat dusi de val, scuze!

Cand am iesit din depozit oameni erau afara. Probabil au iesit din pricina zgomotului produs.
Toti ne priveau cu teama. Avand in vedere ca eram plini de sange si aveam ochii rosii...ei erau pur si simplu ingroziti. Doar faptul ca nu i-am atacat le-a dat de stire ca nu suntem vampiri.
Dintre murmute si susoteli am auzit doar ' copiii blestemati'. Uram sa mi se spuna asa, stiam ca nu sunt chiar om si acest nume care ei ni l-au dat imi amintea ce sunt. Imi venea sa ii sar la gat celui care a spus acest lucru. Dar nu am facut-o.... Nu pentru ca m-as fi controlat, ci pentru ca Eva mi-a stans mana puternic indemnandu-ma sa nu o fac.

Am disparut din raza vizuala a multimii sarind pe acoperis. Am alergat pana la locul pe care noi trei il numeam 'casa'...

Deci asta...e ...e bun de ceva?...astept pareri :bye:
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#2
Prima greseala ai facut-o atunci cand ai scris titilul povestii create de tine,
Vanatorul s-a indragostit de prada este insasi descrierea povestii.Nu uita,daca scri un Fiction in limba romana Nu i iscrie titlul in limba engleza,deoarece acest lucru este fara noima.
Bun,sa trecem la continutul capitolului prezentat de catre tine.Inceputul este groaznic,la fel ca si in celelalte povestiri tu prezinti personajul iar apoi incepe direct actiunea.Ceea ce era mai estetic era actiunea ta prin care puteai s-o strecori pe Helena prin randurile in care ai descris conflictul dintre oameni,semivampiri si vampiri.De acolo puteai sa descri mai amanuntit organizatia Copiilor Blestemati si sa'i aduci la cunostiinta si pe Zack,Eva,tot impletindu'i printre naratiune si descriere.Naratiunea este de ceea mai joasa teapa,nu poti folosi propoziti de zece silabe pentru a forma o naratiune.Deobicei frazele bogate in descriere sunt cele care umplu complexul naratiunii.Descrierea si naratiunea sunt baza unei povestiri,fara descriere nu ai naratiune iar fara naraiune n uai descriere,deoarece nu ai avea ce sa mai descri.Dialogul este format doar din cuvinte care jignesc adresa unor personaje,sau este alcatuit din cuvinte folosite doar de cei din clasa VIa.
Pentru inceput primul capitol hai sa o spunem pe nume este jalnic,naratiunea ar putea fi completa daca ar exista un vocabular adecvat prin care sa folosesti cuvinte adecvate.

#3
E ziua mea si m-am gandit sa va aduc un nou capitol...va rasplatesc pt critici;))

Dar sa va arat mai intai poze cu pers:
Helena: http://media.photobucket.com/image/anime...evz2-1.jpg
Eva: http://media.photobucket.com/image/boys%...cz2a8l.jpg

Zek: http://www.quizilla.com/user_images/K/KI...e_Boy1.jpg
va imaginati si voi ochii rosi :)) ca nu gasesc

____________________________________________________________________

Capitolul al 2-lea:

(2)Cand am ajuns acasa, am fugit instinctiv in baie. Uram sa simt sangele alunecand usor pe pielea mea alba ca varul, apoi izbinduse cu brutalitate de pamant. Uram ca parul meu de culoare zapezii sa fie patat de culoarea rosie a sangelui. Pur si simplu nu am mai suportat, am dat drumul la dus si am intrat imbracata. Lichidul rosiatic se dilata impreuna cu apa dupa care disparea complet. Hainele erau ude leoarca si aratau penibil. Le-am dat jos si am inceput sa ma spal de tot sangele ramas...

-Iesi odata de acolo Helena! striga Eva.
-Mai lasa-ma naibi in pace! Acum ies!
-Ce copil esti!

Eram destul de nervoasa. Nu numai datorita sangelui...Eram nervoasa pentru ca nu i-am sarit la gat nemernicului care ne numise copii blestemati.

Oameni...ce finte demne de dispret. Dar atunci de ce tanjesc sa fiu unul dintre ei? De ce ii apar?

Mi-am adunat hainele murdare de pe jos trantindu-le in cos. Mi-am acoperit corpul cu un halat negru si am iesit.
Eva astepta la usa. Inainte sa poata sa imi mai faca o morla... bineinteles despre faptul ca nu avem voie sa ucidem oameni, plec spre camera si trantesc usa in urma mea.

-Zek, ai grija cu Helena! Iar are toane... Vedeti cum va strangeti de gat daca mergi la ea!
-Ii trece ei pana dimineata!

De parca aveam eu chef acum de ceva...Somnul ma cuprindea, m-am schimbat intr-o rochie de seara neagra si m-am trantit in pat. Camera mea nu avea multe lucruri...Un pat micut cu asternuturi mov cu tenta de rosu, doua noptiere si un dulap pentru haine. Pe una din noptiere era o veioza care lumina slab, iar pe cealalta erau lentilele mele verzi. Cand ieseam afara si nu aveam o misiune le purtam. Verdele acoperea ochii rosii. Combinate culorile devin maro. Pereti camerei erau mov. Pe ei lipisem diferite postere. Pana la urma imi traiam viata ca o adolescenta. Faza ciudata era ca mergeam si la scoala. S-au mai bine zis dadeam pe la scoala cand mai aveam chef sau timp...Intr-un final am adormit...

Nu se mai auzea nici o miscare in casa. Se pare ca si Zek si Eva au mers la culcare. Cred ca era doua noaptea. Deodata am simtit frigul care imi invada camera. Din cate imi amintisem am inchis fereastra.
M-am prefactu ca dorm asteptand sa vad ce sa va intampla. Simteam prezenta cuiva... Am auzti pasi care se apropiau spre locul unde eu cica dormeam. M-am trezit brusc luandu-mi arma de sub pat. Misteriosul nostru sarii spre fereastra...

-Vrei sa mori asa repede? intreb eu destul de furioasa.
-Trebuia sa imi dau seama ca o sa imi simti prezenta! dupa ce termina de vorbit pleca.

Mi-am luat si celalt cutit si am iesit pe acoperis dupa el. Prea tarziu...era departe, am putut doar sa ii mai disting zambetul de pe chipul alb dar totodata atat de frumos.

Doamne la ce ma gandesc? Eu sunt o vanatoare de vampiri, un copil blestemat, nu pot sa cred ca m-am numit asa...
M-am intors in camera mea... nu am mai putut dormi decat spre dimineata. Ma tot gandeam la vampirul care 'm-a vizitat'. Privirea lui nu a fost una ucigasa...Parca tanjesc sa ii vad din nou ochii.

Ce e asta? Nu am mai intalnit un asemenea vampir...
Ma simt inferioara si neputincioasa...Simt ca daca ar fi vrut m-ar fi ucis...dar de ce nu m-a atacat?...De ce a venit la mine?...

Intrebarile astea ma tot macinau...

So...sper sa va placa
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#4
Citat:finte-fiinte

Citat:S-au- sau

Citat:prefactu- prefacut

Citat:auzti- auzit

Citat:celalt- celalalt

greselile de tastare le-am mentionat...descrierea e buna..nu am ce comenta la ea...dialogul e bun si nu e sec
Imi plac mult certurile dintre Zek si Hellena...cand o sa il vada mai bine Hellena pe vampir;;)
Astept nextu'..Chu si gambate:*

Ps:...Hppy B-day sisu:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#5
Ati fost aja draguti in comm-uri aja ca am venit cu un alt capitol:)...sper sa va placa..si ajtept din nou comentari:X

Capitolul al 3-lea:

(3)M-am trezit pe la zece cu o durere de cap ingrozitoare. Nu aveam chef de nimic. Ma tot gandeam la seara trecuta...M-am dat jos din pat si am mers la baie. Mi-am facut toaleta dupa care am revenit in dormitor. Mi-am luat blugii si o bluza de trening cu gluga neagra. Gluga am puso pe cap si mi-am luat lentilele. M-am gandit ca o plimbare ma v-a mai linisti...

Cand am coborat scarile am dat de Eva...
-Unde te duci?ma intreaba ea pe un ton enervant.
-In parc...altceva...sau mai bine las-o moarta ca nu am chef!
-Ai grija, ti-ai luat macar o arma la tine?
-Ce naiba sa fac cu un cutit dupa mine? Nu vreau sa ies in evidenta...

Am plecat inainte sa imi mai puna alta intrebare stupida la care, chiar nu aveam chef sa gandesc raspunsul...
Pe drum singurele ganduri care le aveam erau despre vampirul de aseara. Ce voia de la mine?
Fara sa imi dau seama am ajuns in parc. Copii se jucau fiecare cum stia. Aveau zambetele pana la urechi. M-am asezat intr-un leagan meditand in continuare. Miscarile line care le faceam impingand cu picioarele ma relaxau. Auzeam rasete peste tot.
Ii vedea pe copiii care erau fericiti alaturi de familile lor. Ii invidima...
Nu am avut parte de dragostea parintilor. M-au urat din prima clipa in care mi-au vazut ochii rosii.
Mama ma dat fara sa aiba vre un resentiment. Singurul lucru care il am de la ei este o poza veche.
Ce soarta...

Am vazut o fetita care se apropia de mine. In mana avea o floare mare rosie cu alb. Si-a intins mainile micute indemnandu-ma sa iau floarea. Am luat-o incet. Mana mea tremura...

-Pareai suparata, floarea asta e frumoasa ca tine!
Nu am spus nimic. Doar i-am pus mana pe cap mangaind-o incet.
Fetita imi mai darui unul din zambetele ei frumoase.
Copiii, atat de inocenti. Ca niste bibelouri de portelen scump gata sa se sparga. Au inima atat de calda si plina de dragoste. Inima ei plina de dragoste ma facut sa ma mai abat de la gandurile mele. Pana cand vocea cristalina a mamei ei a strigat-o. Fetita se indeparta incet. Luand cu ea dorinta mea de viata si fericire.

Am simtit cum cineva a aparut in spatele meu...
-Te gandeai la mine pisicuto?
-Ce dracu vrei de la mine, de ce nu ma ataci?
-Pentru ca te vreau!

A disparut...A disparut exact asa cum a aparut. Ma lasat mai confuza decat prima data. Dar de data asta l-am putut vedea foarte bine...era atat de... frumos...

So cam asta e...deci:bye:
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#6
Buna^^ am trecut si eu pe la ficul tau si imi place foarte mult!
Iubesc povestile cu vampiri. Imi place foarte mult ficul tau! ai avut doar o greseala de tastare, dar pe care nu o mai mentionez.
Capitolul a fost intradevar mic si sper ca data viitoare sa te revansezi cu unul mai mare ok?
data viitoare sa pui si o poza cu vampirul ca sa ne formam si noi o idee de cum ar arata.
Dialogul a fost dragut si nu a fost sec.
Descrierea mi-a placut chiar daca nu a fost prea multa pentru ca nu avea cum intr-un cap asa mic nu?
naratiunea a fost minunata! Abea astept continuarea si sper sa o pui cat mai repede!
so...cam atat am avut de spus1 Sa te grabesti cu nextu^^ Chu&Gambate&Kissu Bye:x

#7
Wow , chiar imi place ficul tau ! Ideea ta este cu adevarat originala si foarte interesanta !
Imi imprumuti si mie niste imaginatie de la tine pentru ca ceea ce ai facut tu aici este foarte dragut ! Dialog ai , nu este sec , insa ma deranjeaza sa aud cuvinte de genul " Ce dracu ... " .Poate gasesti ceva care sa sune diferit dar sa inspire acelasi lucru ^^ . Descriere ai avut , si pot spune ca mai poti adauga . Actiunea nu a fost grabita ...
Sper sa ne aduci continuarea mai repede , caci mor de nerabdare sa aflu ce se va mai intampla in viata Helenei !Si te rog , capitole mai lungi .

#8
Din cauza ca commurile care au fost puse dupa data de 25 nu au mai putut fi recuperate voi pune din nou capitolele care lipesesc:)

Capitolul al 4-lea:

(4)Cerul prindea o nuanta rosiatica. Vantul se intetea putin. Era perioada mea preferata din zi. Peisajul era magic. Oriunde te aflai parca te lua si te purta intr-o lumea perfecta. Am stat sa il privesc pana cand ultima raza de lumina a disparut. Intunericul se raspandi-se peste tot. Am oftat si m-am ridicat din leagan. Ma asteapta o morala de la Eva...Dar are si ea dreptate. Mereu sa isi faca griji pentru mine...o nerecunoscatoare. Sunt ca un copil razgaiat care are nevoie de protectie.
Pe strazi nu mai era nimeni...Cerul dorea sa verse lacrimi...vantul batea destul de tare. Eu deabia ma miscam...Imi placea sa stau in ploaie. Sa simt cum picaturile reci imi izbesc trupul. Dar am uitat o regula importanta...Noaptea e vremea vampirilor...Si uite asa ma trezesc cu unu in spate.

-La naiba, asta e cea mai proasta zi! spun eu in timp ce vampirul alerga spre mine.
Dar uite ca si in zilele proaste exista noroc...O bara de metal era cazuta la cativa pasi de mine. Numai buna ca arma. O iau si ii barez ghearele exact inaintea sa imi intre in gat.
-Prea aproape pentru mine!

Sar in spatele lui incercand sa ii infig bara in inima... Cum am zis cea mai ghinionista zi... Vampirul s-a intors la timp si m-a taiat foarte adanc cu ghearele pe abdomen, care acum sangera abundent.
In lupta imi cad lentilele. Si eu care credeam ca le-am pus bine...Ochii mei rosii straluceau in noapte...
Nu stiu de ce dar cand monstrul i-a vazut a plecat din acel loc... Poate nu ii place sangele de vanator...S-au sa speriat cea ce nu prea cred...
Am continuat sa merg spre casa, dar de data asta mergeam mai repede. Corpul meu nu mai era in stare sa suporte alta lupta, iar sangele ar fi atras alti vampiri.

Daca Eva si Zek m-ar fi vazut si-ar fi facut din nou griji. Am hotarat sa intru pe geam. Pierdusem sange iar corpul imi tremura. Saltul a fost aproape imposibil dar l-am reusit...Ranile noastre se vindeca mai repede, dar doar daca stam nemiscati dupa ce suntem loviti cea ce este imposibil, pentru ca am fi o tinta sigura.
Dupa ce am intrat in camera singurul lucru care l-am mai vazut a fost podeaua...dupa care am lesinat...

Cand m-am trezit era dimineata. Mi-am pus mana pe abdomen si am dat de bandaje. Dar cine m-a bandajat?
Am incercat sa ma ridic dar rana nu ma lasa. Simteam o durere oribila. Am scos un scancet de durere...Am auzit pe cineva care pasea sprea pat.

-Te-ai trezit pisicuto?
-Tu m-ai bandajat? De ce faci toate astea?
-Nu trebuie sa faci pe dura, stiu ca simti si tu ceva pentru mine!
-Tu imi sti numele! Dar eu nu il stiu pe al tau, care e?
-Ryan!

S-a pus in genunchi ca sa ajunga la nivelul meu. Si-a apropiat buzele de ale mele uninde-le intr-un sarut cu totul pasional. Mi-am pus mainile in jurul gatului lui. Limba lui explora in voie. La fiecare miscare se ciocnea cu a mea. Ryan a rupt incet sarutul.

-Ce pofta aveam de asta!
Incep sa rad in timp ce el se uita la mine mirat.
-Vanatorul s-a indragostit de prada! spun eu chicotind.
-Nu sunt prada ta papusa! Eu nu sunt ca ei...Nu ucid oameni! Sunt doua tipuri de vampiri, cei ca mine si cei cu care te lupti.
-Pai esti vampir, te hranesti cu sange, sangele de unde vine?
-Vanez doar animale! Si o anume pisicuta, pe care nu o sa o mai pierd din ochi!
-Ooo, ma simt! spun eu chicotind.
-Ai chef de ras? imi spune el urcandu-se peste mine si sarutandu-ma tandru si jucaus. Dar avand grija sa nu isi lase greutatea pe rana.

In timp ce noi ne sarutam am auzit o bataie in usa. Doamne multumesc ca era incuiata. Eva ma tot striga. I se parea ciudat ca nu ies din camera.

-Pisicuto o sa ma intorc curand; ai grija de tine! imi spune in timp ce ma mai saruta odata si dupa aceea pleaca...

Pentru prima data am intalnit un vampir care nu vaneaza oameni...Si m-am indragostit iremediabil de el.
___________________________________________[posturi unite]
Acum celalalt capitol
Capitolul al 5-lea:

(5)Exasperata de bataile in usa ale Evei... Ma dau jos din pat imi iau halatul pe mine. Sa nu se observe bandajele si ii descui...Bine inteles ca ea incepuse sa faca crize deja. Eu cu gandul in alta parte si cu un zambet idiot pe buze cred ca am dat de banuit.

-Helena, te simti bine?
Am mai stat putin in transa de visare dupa care ii raspund repede...
-Da, ce as putea sa am!? Apropo...azi mai trec pe la scoala! incerc eu sa schimb subiectul... Daca ma plictisesc vin acasa mai repede...

Ca de fiecare data Eva a oftat si a coborat sa ia micul dejun impreuna cu Zek.
Cand am vazut ca disparuse de tot din raza mea vizuala, ma prind repede cu mana de usa deoarce ma prinsesera ametelile. Probabil din pricina sangelui pierdut.
Ma reintorc in camera si imi caut ceva cu care sa ma imbrac. Dupa cinci minute eram gata. Mi-am luat o fusta de blugi si o bluza cu gluga. Cred ca fiecare bluza avea cate o gluga. Imi placea sa o port, nu conta daca ploua sau nu. Mi-am luat lentilele si am plecat. Nici carti sau caiete nu imi luam deoarce stiam ca oricum nu scriam.

Rana inca ma durea...Dar ma chinuiam sa nu dau de banuit...
Nu stiu de ce am mai mers in bucatarie dar i-am gasit pe Zek si Eva in cea mai idioata ipostaza...
Nici nu cred ca m-au auzit intrand.

-Auziti, terminati cu linsul ca mi se face greata!
Cei doi si-au intors repede privirea spre mine...
-Tu ce cauti aici! au intrebat ei simultan.
-Ati uitat ca si eu locuiesc aici? am raspuns foarte amuzata de replica celor doi. Eu plec!

Nici nu am mai primit un raspuns. Dar nici nu il asteptam...Am vazut ca Zek o placea pe Eva de mult...Dar de atunci au avansat. Nu m-ar mira daca au facut-o deja.
De parca imi pasa...Eu aveam altceva in minte...sau mai bine zis pe altcineva.

Am ajuns la scoala exact cand se suna. Nu puteam sa ma misc asa repede pentru un timp. Am intrat in clasa si toti se uitau la mine ca la masini straine.
Am trecut nepasatoare si m-am indreptat spre ultima banca de la fereastra. Banca mea.

Isi facu aparitia si profesorul. Un bosorag de vreo 50 de ani cu o chelie care te orbea cu luciul ei. A inceput sa faca prezenta. Cand a ajuns la numele meu deja voia sa imi puna neinsemnata absenta. Un elev s-a ridicat informandul pe profesor ca sunt in clasa.
M-a atintit cu privirea si nu si-o mai lua de la mine...

-Nu aveti alta treaba decat sa va holbati la mine? intrb eu destul de nervoasa. Cred ca eram singura din clasa care comenta la profesori.
-Aaa! Domnisoara Helena, din nou comentati? Dupa ce ca nu dati pe la scoala decat din joi in paste! Mai doresti un patru la colectie? ma intreaba profesorul pe un ton care cica trebuia sa ma puna la punc.
Ii arunc un pix si il indemn sa imi puna nota...
Toata clasa se uita la mine. Ziceai ca sunt cine stie ce ciudatenie de se uitau asa. Au inceput si susotelile. Profeosrul era incremenit de tupeul meu.
-Ce s-a intamplat domnule profesor? Parca voiati sa imi puneti o nota!
A inchis catalogul si si-a inceput lectia. Nu inainte sa ma informeze ca o sa raman dupa ore.
Da, sigur...vezi sa nu...

M-am decis sa plec in pauza viitoare. Am iesit afara. Ghinionul meu. Gardianul era la poarta.
Am mers in spatele scolii si am sarit gardul. Cand am pus picioarele pe pamant am simtit ca ametesc. Durerea imi revenise. Cred ca imi deschisesem putin rana.
Am simtit cum doua maini reci ma prind pe la spate.

-Parca trebuia sa ai grija de tine piscuto!
Mi-am intors capul si am fost intampinata de un sarut tandru. Limbile noastre se ciocneau la fiecare miscare. Ryan a rupt incet sarutul.
-Haide, te duc eu acasa!
-Dar o sa te vada Eva si Zek!
-Aaa, prietenii tai! Nici o problema intram pe geamul de la camera ta...
____________________________________________

Maine voi pune noul capitol cel pe care il asteptati...dak il vreti;))

aaa da...poza cu Ryan:

http://media.photobucket.com/image/vampi....jpg?o=270

mie imi plac dar acum fiecare cu gusturile lui:))
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#9
Foarte frumos si felicitari pt imaginatie. Nu prea sunt in masura sa critic dar imi spun si eu parerea si sper sa nu te deranjeze. Incearca sa folosesti un vocabular mai elevat putin, probabil sa incerci si sa dezvolti propozitiile. Incearca sa le legi intre ele si sa formezi o descriere mai ampla a actiunii. Propozitiile scurte dau senzatia de actiune grabita, incerci sa scapi repede si sa treci mai departe. Cam asta este senzatia.

Imi cer scuze daca am spus prostii si am deranjat, daca da, da un pumnisor :)... lu' Chibi.

#10
Bon....dak mai vreti nextul adik cap 7 sa lasati commuri...pt ca fiti siguri ca nu il mai fac...dak vad ca nu e citit

Capitolul al 6-lea:

(6)M-a luat in brate si am plecat spre casa. Am ajuns in doar doua minute pe un drum care lua cel putin zece. M-a lasat pe pat si sa asezat langa mine...

-Deci, cati mai sunt ca tine? intreb eu.
-Foarte putini! Cel mult cincizeci in toata lumea. Dar lasa asta pisicuto lasa-ma sa ma uit la rana ta!
Mi-a dat bluza jos si am ramas in sutien. Eram rosie toata. Sa uitat la fata mea si a zambit. Si-a apropiat buzele de bandaje. A sarutat locul dupa care a inceput sa urce. Intr-un final mi-a acaparat buzele intr-un sarut pasional. Ne-am adancit din ce in ce mai mult in sarut. Pana cand am auzit din nou o bataie in usa...
Imi venea sa ii scot ochii celui care a batut.

-Ahh! Se pare ca trebuie sa plec! Noapte buna pisicuto! imi spune el in timp ce se indeparta.
Cand am vazut ca plecase, ma dau nervoasa jos din pat si trantesc violent usa la perete.

-Ce vrei Zek? intreb eu cu o fata de speriam si mortii.
-Wow, usor leoaico! Ma pus Eva sa verific daca ai ajuns acasa, asa ca pa.

M-am intors in camera si mi-am luat mp3-ul. Imi placea foarte mult sa adorm cu muzica.

In cealalta camera Eva il astepta pe Zek in pat.
Cand da deschida si Zek gura...
-Nu trebuie sa imi zici, i-am auzit urletul pana aici!
Satenul a inceput sa rada. A incuiat usa si s-a urcat in pat, sau mai bine zis peste Eva. A inceput sa ii sarute gatul. Se pare ca in seara asta Zek avea chef de joaca.
In timp ce o saruta pe Eva, mana lui s-a strecurat incet in chiloteii fetei masandui locul cu degetul.
Dupa ceva timp isi scoase degetele si isi dadu jos tricoul si pantalonii, ramanand in boxerii negri. Eva isi dadu si ea rochia de seara jos.
Fata se ridica in timp ce Zek se aseza in pat. A inceput sa ii linga 'prietenul' satenului, facandu-l pe acesta sa fie intr-un extaz de placere.

Satena se bucura de lichidul care se scurgea incet. Zek a trantit-o in pat si s-a pus peste ea. A privit-o in ochii ca un avertisment pentru durerea ce va urma si a patruns-o incet. Sa oprit putin pana cand durerea a mai incetat. A inceput sa faca miscari de dute-vino. Amandoi erau in extaz, gemand de placere. Miscarile isi intensificau viteza cu fiecare minut care trecea. Gemetele rasunau din ce in ce mai tare facandu-ma pe mine sa ma trezesc. Ma dau jos din pat si ma indrept catre camera lui Zek. Ma uit pe gaura cheii...Soc.

<<Afurisitul naibii, el sa imi intrerupa mie placerea dar eu sa il las sa i-o traga Evei.>>

Eram prea adormita ca sa ii intrerup. Prefer sa ma indrept spre lumea viselor in patul meu moale.

Gemetele au incetat, fiind inlocuit de un sarut plin de iubire.
Eva il impinge pe Zek facandul sa cada pe pat. Sa urcat deasupra lui si a inceput sa faca miscari de sus-jos intr-un ritm alert. Dupa putin timp totul s-a oprit. Cei doi erau impliniti. Eva s-a cuibarit in bratele protectoare ale satenului si au adormit.
____________________________________________

Ps: sorry pt unele faze...dr aja vb eu...deci limbajul...e cum vreau eu:))
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Indragostit de o greseala Katsu 31 16.856 12-09-2013, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.746 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) Ice_angel_234 42 28.547 23-04-2009, 09:41 PM
Ultimul răspuns: chrissta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)