Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

First Love

#8
In ciuda celor intamplate in acea zi , totul a ramas la fel pentru mine , domnisoara timida , ce asteapta ca el sa devina un print pe cal alb care va veni sa o salveze . De ce ? ma intreb azi , privind in urma . Ar fi trebuit sa ma salveze de mine , de prostia mea ...
Mi-a fost frica de reactia sa in cazul in care i-as fi spus ce simt , asa ca am continuat sa-l admir din umbra . In acea zi , insa , norocul a facut sa nu fiu nevoita sa ma scund , deoarece ochii sai erau chiar langa mine . Incercam din rasputeri sa nu ma uit insistent la el , dar buzele sale ce erau arcuite intr-un zambet atat de copilaros nu ma lasau sa fac acest lucru . Vroiam sa cred ca zambeste doar pentru mine , ca veselia din ochii sai imi este dedicata mie , pentru a-mi lumina chipul . Ironia a facut ca cek care credeam ca-mi va aduce zambetul pe buze sa fie cel ce mi-l fura , fara pic de mila , fara ca macar sa stie asta .
Ochii-mi umbriti de genul lungi il priveau fugar , dar indeajuns de atent pentru a descoperi cel mai important detaliu . Bratul sau era patat de un nume , care a devenit singurul ce-mi provoca dureri de cap .

- Ce semnifica tatuajul ? intreb eu ca si cum nu as sti .
- E numele "gagicii" mele , Jull . L-am rugat pe Jon sa mi-l faca , dar urmeaza unul permanent .


A fost ca si cum ... M-ar fi dus pe culmile , pe cei mai inalti munti ai fericirii , ca mai apoi , cu sange rece sa ma arunce in abis ... privindu-ma cum ma prabusesc , cum corpul meu se pierde in negura ce-l acopera .

Deci o iubesti , imi spun in gand . E imposibil sa nu simti ceva pentru ea ... vrei sa-i porti numele , s-o sti alaturi de tine , s-o ai in sufletul tau . Dovedesti ca si-a pus amprenta asupra ta , prin acel nume , un simplu cuvant , cateva litere ce stau pe umarul tau .

Totusi , zambetul tau a dizolvat orice urma de tristete de pe chipul meu , transformand lacrimile in lumina ce-mi inveseleste acum privirea . Tu , demon cu chip de inger m-ai ajutat pe mine sa sterg orice urma de mahnire din sufletul meu , inlocuind-o cu un zambet omniprezent .
Te poti numi , tu , demon ? Oare ale tale aripi de smoala sunt cu adevarat ale unui demon ? Chipul tau , zambetul angelic si veselia din ochii tai , iti mascheaza caracterul ? Te poti numi , tu , inger ? Inger ce da aripi , ce te trimite in al noualea cer , sar acelasi inger ce frange vise , spulbera sperante cu un simplu gest ... Care dintre ele esti tu ? Care dintre aceste caractere e purtat de trupul tau , inauntrul caruia se da o continua lupta ?
Dar eu ? Ma pot numi , oare , inger ? Inger cu inima inundata de gelozie , sau demon , a carui suflet cunoaste dragostea ? In fiecare inger exista un demon , in fiecare caracter isi poate face simtita prezenta un inger ...
Atunci , insa , samanta geloziei care a ajuns in sufletul meu a umbrit dragostea ce ti-o purtam . Ura mea pentru acea fata , pentru ea , cea care te avea mereu aproape , a carui nume era inscriptionat pe bratul tau , a crescut ca o buruiana , ascunzand fara voia mea , trandafirul iubirii mele . Incetul cu incetul , am inteles ca erai fericit alaturi de ea , ca o iubeai cu adevarat si eu tineam la tine , de aceea nu interveneam intre voi . Imi sfasiai sufletul in mii si mii de bucatele atunci cand o tineai de mana , dar zambetul tau imi vindeva ranile asemenea unui balsam . Ma hraneam cu speranta , traiam visand ca intr-o zi vom putea fi mai mult decat colegi ...
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic




Răspunsuri în acest subiect
First Love - de L'pti.chat - 14-06-2009, 01:57 PM
RE: First Love [ original - romana ] - de chiriro - 15-06-2009, 01:28 PM
RE: First Love [ original - romana ] - de Annya_Anna - 17-06-2009, 06:25 PM
RE: First Love [ original - romana ] - de L'pti.chat - 20-06-2009, 12:57 PM
RE: First Love [ original - romana ] - de Yoko - 29-07-2009, 10:04 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)