Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

No ordinary girl

#2
Bună , am trecut şi eu pe la ficul tau, şi am citit această primă parte, aşa că m-am gândit să las un comentariu [ dacă tot am citit ] .
O să mentionez nişte greşeli pe care le-am observat pe parcursul povestirii. Pentru început ar trebui să pui spatiu după semnele de punctuatie, punct [.] , virgulă [ , ] etc, pentru că are un aspect mult mai placut aşa. Dacă nu pui spatiu pare atât de ' îngust '. Se înghesuie literele pe acolo, şi nu pare prea frumos.
ma considera o personalitate puternica - Eu înteleg, te considerau o personalitate puternică, dar... cum e asta? Nu ştiu, puteai să pui altfel. Nu sună prea ' clar ' ceea ce ai spus tu.
Altele? Hmm, ca să fiu sinceră nu am vazut greşeli de tastare, dar nu bag mâna în foc, poate au fost, poate nu au fost. Eu nu am observat. Apoi, ce pot să zic? Am vazut că în vorbirea personajelor foloseşti formele prescurtate. Destul de informal, dar este OK, I mean, cum ar trebui să vorbeşti cu prietenii dacă nu aşa :]].
Geez. So , yeah.
Povestea mi se pare interesantă, destul de captivantă. Ar trebui să fi mai atentă atunci când descri ceva, parcă te pierzi şi ne vorbeşti despre altceva.
Tipa mi se pare foarte interesantă, şi îmi place caracterul ei [ ugh, te--ai bagat în pielea personajului? adică, e ca şi cum ţi-ai descrie o viaţă închipuită? ]. E foarte draguţ, oricum ar fie. Hmmm, Richie acesta, baiatul bogataş. Probabil se va întâmpla clasic, Raizen se îndragosteşte de ' sora ' lui :]] şi Jess de Richie [ heh, speculez ] . Te las pe tine să ne arăţi ce se va întâmpla.
Mai lucrează la descriere, şi nu ştiu, încearcă să faci un pic mai ' complex '. Este Ok şi aşa, probabil eşti adepta lucrurilor simple. Încearcă să faci povestea una incitantă, sper că presupunerile mele să ramână doar presupuneri :]]. Heh, succes la scris, mă aştept la un capitol şi mai interesant. Acesta a fost placut.

Bye :]



Răspunsuri în acest subiect
No ordinary girl - de ChuuButterfly - 24-05-2009, 11:37 AM
RE: No ordinary girl - de Teh - 24-05-2009, 12:57 PM
RE: No ordinary girl - de starnight - 24-05-2009, 07:13 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)