Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eu, tu si ei

#8
Urcam treptele scolii cu o sila inexplicabila, asistand din nou la umilirea unei copchile naive de catre Raul:
- Eu...te iubeam...cum ai putut face asta?
- Vrei sa-ti fac un desen, intreba Raul ironic in timp ce fata fetei era inundata de lacrimi amare.
- Raul, lasa copchii in pace, hai in clasa sa mai discutam despre banchet.
- Sigur, papuso. Pot sa te sarut?
- Termina cu prostiile si asa copchilele astea sunt distruse nu le mai face in ciuda.
L-am luat de mana, croindu-ne drum printre fetele care il priveau rosind. Am mai stabilit cateva detalii asupra banchetului apoi ne-am indreptat catre sala de sport.
- Grozav...futu-i capra masii, s-o sara profa, spunea Teodora iritata.
Ne-am potolit lasand fumurile si fitele de o parte, apoi ne-am pregatit sufleteste si am inceput sa executam exercitiul. Cand a venit randul meu, am observat ca Marius statea foarte aproape de mine, desi executase exercitiul.
- Ma rog, am murmurat doar pentru mine.
Aveam toate motivele sa fiu suspicioasa pentru ca mai mereu presimteam cand o sa patesc ceva, ca si acum. Dragul meu coleg si-a bagat piciorul intre mine si capra, facandu-ma sa execut gresit si sa cad. Dumnezeu stie cum de am reusit, dar m-am lovit destul de urat la mana stanga.
- E a doua oara idiotule, vrei sa ma omori?
M-am indreptat catre el, dandu-i o palma care a rasunat in toata sala de sport. Toti ochii erau atintiti asupra noastra.
- Mai apropie-te odata de mine si ajungi acasa intr-o cutie!
M-am indreptat catre iesire apoi m-am dus la cabinet.
- E a doua oara saptamana asta, imi spuse asistenta.
- Da, da, s-ar putea sa va faca o vizita cat de curand vinovatul.
- Nu ti-ai rupt mana, doar ti-ai scarntit-o putin. Uite, eu iti pun un bandaj, asa pentru orice eventualitate si il tii cateva zile.
Ora de romana mi-am petrecut-o fumand cu Diana, apoi m-am intors pentru ora de matematica, dar surpriza, Marius era pe hol iar eu nu aveam de gand sa fiu prea calma. M-am dus la el cu intentia de a-i inrosi si celalat obraz, dar am fost oprita de un barbat imbracat in negru.
- O domnisoara nu ar trebui sa se comporte astfel.
L-am privit in ochi cateva secunde fara sa imi vina sa rad, analizandu-i tot chipul.
- Da-mi drumu, am strigat astfel incat sa auda tot coridorul.
M-a luat cu el, desi ma impotriveam sa merg, ducandu-ma la geam.
- Vedeti masina aceea, domnisoara, aratandu-mi spre un jeep imens de culoare neagra care aproape bloca strada.
- Da, cei cu ea, am raspuns nervos.
- Dupa ore sunteti asteptata acolo, va rog sa veniti si sa nu ma puneti in situatii neplacute, domnisoara.
L-a vazut pe profesorul meu indreptandu-se spre clasa asa ca a plecat. Aveam inima cat un purice, prin minte trecandu-mi tot felul de ganduri sumbre.
- Pss, aici planeta Marte. Ce ai Jupiterule?
- Lasa-ma Teodora, ma gandesc.
- Domnisoara, poate doriti sa iesiti la tabla din moment ce aveti ceva de impartasit. Poftim, exercitiul te asteapta.
Mi-am luat geanta din banca, mi-am pus-o pe umar si m-am indreptat catre usa. Pur si simplu am iesit, lasandu-l sa strige dupa mine. La poarta scolii am privit masina, apoi mi-am facut curaj si m-am indreptat catre ea. Aceasi persoana de mai devreme s-a dat jos din masina, deschizandu-mi usa din spate.
- Urcati, va rog.



Răspunsuri în acest subiect
Eu, tu si ei - de Sarra - 17-05-2009, 11:46 AM
RE: Eu, tu si ei - de Sarra - 17-05-2009, 12:32 PM
RE: Eu, tu si ei - de Flash - 17-05-2009, 02:19 PM
RE: Eu, tu si ei - de Sarra - 17-05-2009, 02:58 PM
RE: Eu, tu si ei - de Axxa.No.Way - 17-05-2009, 10:36 PM
RE: Eu, tu si ei - de Mabel - 17-05-2009, 10:58 PM
Eu, tu si ei - de Sarra - 19-05-2009, 10:51 PM
RE: Eu, tu si ei - de Sarra - 23-05-2009, 06:09 PM
RE: Eu, tu si ei - de Sarra - 24-05-2009, 07:05 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)