Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Only love!

#8
Va multumesc tuturor celor care mi-ati citit si mi-ati comentat ficul
Acum nextu!


O noua zi si-a facut aparitia in Konoha! Soarele isi trimitea razele pretutindeni luminand fetele oamenilor si anuntandu-i ca o noua zi a inceput. Karina era treaza de mult timp si isi cauta hainele potrivite pentru scoala.
-Off...unde le-am pus? se intreba aceasta in timp ce arunca hainele prin camera in diferite directii.
-Le-am gasit! a zis ea acum fiind jos cu o gramada de haine deasupra ei. Dupa ce s-a imbracat, si-a luat cheile iesind din casa si inchizand usa dupa ea. In timp ce mergea, razele blande ale soarelui ii mangaiau chipul bland care exprima puritate si in acelasi timp si suferinta. Dupa scurt timp a ajuns in curtea academiei, indreptandu-se spre grupul ei de prieteni format din: Temari, TenTen, Hinata, Neji, Shikamaru, Naruto si Kiba. Cand au vazut-o, baietii au ramasc cu gura cascata, facandu-i diferite complimente. Ea le-a multumit si a mers si s-a asezat pe o banca. Neji s-a dus si el si a intrebat-o:
-Karina eu...pai eu voiam sa te intreb daca dupa ore...ai vrea sa mergi cu mine sa ne plimbam si sa iti arat imprejurimile?
Karina s-a intors cu fata spre el, pentru ca pana acum privise cerul si i-a raspuns:
- Sigur, cu mare placere!
Neji era foarte bucuros ca fata a acceptat sa se plimbe cu el. Trebuia sa admita ca era frumoasa si ca o placea. Dupa aceasta mica discutie, soneria enervanta a Academiei anunta inceperea orelor.
Toti copiii s-au indreptat spre clasele lor si in scurt timp curtea liceului a ramas goala. Karina a ajuns ultima in clasa si a rasuflat usurata ca profesorul inca nu ajunsese. S-a asezat in baca ei, scotandu-si cartile si asteptand in liniste profesorul. Nu dupa mult timp, cel care a rupt tacerea a fost Neji care i-a zis Karinei:
-Ma bucur ca ai acceptat sa iesi cu mine!
-Si eu ma bucur ca m-ai invitat.
Din spate, Sasuke auzise totul si nu intelegea de ce e gelos pe Neji."De ce sunt furios ca a invitat-o la plimbare? E o simpla fata! Niciodata nu m-a interesat vreo fata, de ce sa incep de acum?" gandea Sasuke.
Dupa terminarea orelor, fiecare echipa isi astepta senseiulAcestia au venit pe rand, luandu-si elevii la locul de antrenament. Singura echipa care mai era la Acadermie in asteptarea senseiului era desigur, echipa 7. Dupa 2 minute a aparut si Kakashi, care le-a spus elevilor sai sa-l astepte la inceputul"Padurii fara Sfarsit". Pe drum, in fata lor a aparut Neji care a zis:
-Karina eu...imi pare rau ca nu pot sa merg la intal... adica plimbare cu tine, dar...
-Nu-i nimic, ramane pe altadata deoarece toti avem antrenament cu senseii! a zis Karina pe un ton bland.
-Asa este, dar daca terminam devreme mi-ar placea sa ne intalnim in parc! a zis Neji sarutand-o pe obraz si plecand.
"De ce sunt asa gelos cand il vad pe Neji in prezenta Karinei? Cred ca o... Nu, nu Sasuke Uchiha, nu trebuie sa te gandesti la prosti, trebuie sa iti duci la cpat razbunarea cu orce pret" gandea Sasuke strangand din pumn si privind-o pe Karina.
In drum spre padure, Karina privea in jur si admira peisajul mirific ce i se infatisa in fata ochilor. Mii de flori de diferite culori impodobeau iarba verde ca smarldul, fluturii multicolori zburdau veseli in jurul Karinei facand-o pe aceasta sa zambeasca si sa-i admire cu entuziasm, parea un inger, si soarele fascinat de inocenta si puritatea fetei isi trimitea razele calde sa ii incalzeasca sufletul si trupul.
"E atat de frumoasa in lumina soarelui, parca ar fi o zana, dar nu, nu o sa dau semne de slabiciune in fata ei! Voi fi nepasator!" gandea din nou Sasuke privind-o discret pe Karina.
Intr-un final au ajuns la locul indicat de sensei si spre surprinderea lor Kakashi ajunsese inaintea lor. El a zis ca se va lupta cu fiecare in parte incepand cu Karina. Ea a inceput sa se lupte cu senseiul mai intai corp la corp. Dupa aceea ea a folosit o tehnica ce i-a lasat pe sensei si pe Sasuke cu gura cascata. Fata a folosit Chidori, senseiul s-a ferit cu greu din fata atacului, dar s-a ales cu o rana destul de urata la picior. Nemaiputand lupta din cauza piciorului, senseiul a desemnat-o pe Karina invingatoare si le-a dat tuturor drumul acasa. Pe drum, Sasuke a observat ca Karina isi tinea mana in partea dreapta a gatului, dar nu a zis nimic.
Ajunsa acasa, Karina s-a schimbat intr-o rochie alba cu sandale de aceeasi culoare si a iesit sa se plimbe. In timpul plimbarii s-a intalnit cu Neji si au inceput sa discute cu Karina diferite subiecte. Dupa un timp Neji a zis:
-Karina eu... vreau sa-ti spun ca te plac foarte mult. a zis in timp ce rosise putin.
Karina auzind asta a vrut sa zica ceva, dar Neji a sarutat-o! Karinei nu-i displacea acest lucru, dar nici nu-i placea. Nu voia sa o sarute el. Voia sa o sarute alcineva...Chiar in acel moment, prin apropiere trecea Sasuke si cand i-a vazut, a ramas uimit. A trecut aparent nepasator pe langa ei." De ce ma simt asa ciudat? Sunt..sunt gelos pe Neji! As vrea sa o strang eu in brate si sa-i sarut eu buzele nu el. Ce tot spun? Nu trebuie sa ma gandesc la asta, e doar o...fata!" gandea Sasuke.
Dupa putin timp, Neji a rupt sarutul si a luat-o in brate. Karina l-a luat si ea la randul sau in brate.
- Vreau sa te intreb ceva! i-a zis Neji, Karinei.
Aceasta i-a zis sa-i spuna, si el i-a zis ca... To Be Continued!



Răspunsuri în acest subiect
Only love! - de Isis-Zeita iubirii - 15-05-2009, 11:16 PM
RE: Only love! - de Nya. - 15-05-2009, 11:33 PM
RE: Only love! - de Axxa.No.Way - 16-05-2009, 10:03 AM
RE: Only love! - de MyKy - 16-05-2009, 10:27 PM
RE: Only love! - de chrissta - 17-05-2009, 09:48 PM
RE: Only love! - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 10:52 PM
RE: Only love! - de Isis-Zeita iubirii - 24-05-2009, 05:10 PM
RE: Only love! - de Nya. - 24-05-2009, 06:28 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)