Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Statuia Morţilor (cu acordul parintilor va rog )

#14
Prima data cand am inceput sa citesc nu aveam deloc habar de ce se simtea atat de linistita in cimitir. Subiectul a evoluat intr-un mod fantastic si lejer, si ma bucur ca nu a fost de genul primulcap super cool al dolilea boom direct intr-un razboi al fantomelor. Si am eu impresia ca asta e doar inceputul:D
Fiecare personaj este altfel.
Nu te-ai obosit cu apelative de genul papusa pisicuta, parerea mea este ca e ceva demn de remarcat si nici nu ai numit personajele dupa culoarea parului. Dupa cum spune profeasoara mea inseamna ca stii cum sa scrii in asa fel incat sa nu repeti numele la nesfarsit aiurea.
Ce am observat este ca Shidori nu a sarit la gatul lui Hisashi zbang, suna mult mai real si se construieste o poveste cu temeli bine puse. Sora ei nu sta in spatele povestii tot timpul. Ai reusit frumos sa pui in fata relatia dintre cele doua.

Ce pot spune...scz ca nu am commentat mai devreme, am calculatorul sub stapanere parinte-cs :)) Sunt fan Hisashi, e atat de misterios si nu exagerat doar draaagut!
Astept continuarea si fi sigura ca nu scapa post :D
Gambate!
[Imagine: 2e5s776.jpg]
Din focul iubirii adunam taciuni
Ce se nasc din incandescenta ploii de soare...
Unde-a ramas visul tainic de pe maini
Schitat de priviri cu-a lor patima-arzatoare?

[Imagine: k4fa84.jpg]
Noi suntem iluzii a ceea ce este muritor, iar scena este o iluzie a vieţii.
"El nu credea in nimic, cu exceptia viciului insasi si a unui zeu viu care exista pentru singurul scop de a face posibila satisfactia fata de rau."


[Imagine: chibi_2442.gif]
Emyleene, chibi-ul lui fake_fate



Răspunsuri în acest subiect
RE: Statuia Mortilor (cu acordul parintilor va rog ^_6) - de fake_fate - 11-06-2009, 10:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aleea CireÅŸilor chocolate muffin 4 2.392 14-06-2011, 12:12 AM
Ultimul răspuns: Ymequa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)