Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

K-ON!

#1
[Imagine: 1783.jpg]
Povestea acestui anime se desfasoara in jurul a patru liceene ce incearca sa salveze clubul de muzica, desi sunt singurele membre. Ultima recruta, Hirasawa Yui, nu are nicio experienta cu instrumentele muzicale. Vor reusi sa-si atinga telul?
De ce te-ai inscrie in clubul de muzica daca nu poti citi notele de pe un portativ sau sa canti la un instrument oarecare? Veti afla motivele care au determinat-o pe Yui sa li se alature, daca urmariti acest anime!

Personaje:

Yui Hirasawa: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../48457.jpg
Mio Akiyama: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../48548.jpg
Tsumugi "Mugi" Kotobuki: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../48573.jpg
Ritsu "Ricchan" Tainaka: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../48459.jpg

Puteti viziona acest anime on-going si pe extra animezup, dand click aici.
Vizionare placuta 4 !
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Nu am observat topic`ul asta pana acum xD
Chiar daca are numa 4 episoade[deocamdata] it`s just sooo cool. Regasesc in anime`ul asta,ma rog in personajele astea comportamentul altor personaje.I mean era o parte cand ziceam ca Yui se comporta ca Mikuru..neeh weird. Imi place ca are funny moments.Dar my fav ramane Ritsu.That girl is so just like me xD


Moe Moe Kyun! xDD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#3
$#@!%$!@^%$#!^! O_O Cum de nu am vazut eu topic-ul asta?Holy cows =D
Oricum,mersi Amy si marina ca mi-ati zis de el praise Pur si simplu il ador.Deja am facut 3 colege sa se uite la anime 24 [o am in plan pe a4a <3
Trebuie sa spun ca povestea este amuzanta si ca eu am cate un pic din fiecare [mai putin din Mugi39].Favoritele mele sunt Yui si Mio.Problema e ca eu ma comport mai mult ca Ritsu [hehe,colegii mei stiu de ce],insa pot fi uneori la fel de proasta si ma prind foarte incet ca si Yui.Si la Mio..ehhh,sa zicem ca ma mai speri si eu din cand in cand plus ca ea are calitati de lider [mwhaha,meh too]
Oricum,trebuie sa se stie ca instrumentele la care ele canta exista si in realitate si ca numele lor de familie sunt luate dupa artisti adevarati.
LOLNOPE

#4
*< person that seriously awaits the 14th damn episode*
Anime-ul asta este cel mai bun mod de ati petrece timpul intr-o maniera relaxata,are subiecte simple si amuzante, cauzate de personaje care fiind tipuri total diferite [well,thus azu-nyah cam da putin spre mio la caracter, nici nu vorbesc de apearance <.< ] starnesc un zambet doar prin felul in care interactioneaza de fiecare data.
Ca personaj prefer o am pe Mio,probabil mi s-a pus pata pe ea de la inceput pentru ca am o chestie pentru bass, brunete si persoane cu temperamentul ei? xD mayybeee ... la caracter insa sunt un fel de amestec intre toate personajele,foarte putin tsumugi thou O_o" (poate la orientare *sarcastic laugh*) probabil asta e inca un punct de 'atractie' pentru anime, deoarece fiecare se poate regasi intr-unul din personaje,mai mult sau mai putin.

[Imagine: wolf_run.gif]

[Imagine: Untitled-1copy.jpg]

#5
Wah! Il adoooor! Desi am terminat animeul acum 2 luni, am inceput sa citesc manga-ul si am luat toooate melodiile de la K-ON..bine , nu toate Ascult fuwa Fuwa time intruna xD In fine, animeul e frumos, amuzant, povestea a extrem de tare. Imi place stilul cum e desenat. O ador pe Yui! Seamana cu mine xD..Cand ma prostesc am vocea lui Yui *adica seyuului*. As face orice pt. prajituri si sunt si lenesa...Bine, seman si cu Ritsu...Buuut, Yui FTW~ xD!

That's all,guys! Fuwa fuwa chuu~!xD
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#6
Ahh .... K-On !
Deci e genul de anime pe care oricine ar trebuie sa il vada si , cred eu , ca oricui ar trebui sa ii placa. Are un design destul de bun , nu te oboseste , sound track destul de ritmat si bine facut , si niste personaje variate.
Ma rog nu e genul de anime care sa urmareasca un story line genial sau chestii de genul dar merita vazut tocmai pentru simplitatea lui si pentru modul in care , pe mine cel putin , te tine atent pana la ultimul episod. Personajul meu favorit e Asuza Nakano , cu toate ca apare tarziu in anime si cam rol secundar , eu o ador pe Asuza pentru ca e loli :X

#7
Hehe, eu am terminat ambele sezoane in doar doua zile, a fost awesome. :3 E realistic si imi placea mult de Yui si Mio, chiar daca sunt atat de diferite. Intr-un fel, dupa ceva timp de cand urmarisem anime-ul asta am primit o chitara cadou si lalaiam la ea in pat precum Yui, era epic. 21 Povestea nu e cine stie ce, pana la urma e slice of life si urmareste viata a 4, mai incolo 5, adolescente, grafica mi-a placut foarte mult si asta e unul dintre putinele anime-uri la care aproape am plans, in momentul cand stateau toate unele langa altele si au inceput sa planga fiindca in curand aveau sa se desparta. Owh, Yui arata ca un bebelus dupa ce si-a taiat bretonul singura. *hihi* Si nu imi imaginam sa imi placa un anime slice of life atat de mult, pana acum nu am fost impresionata de multe.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#8
Doamne, K-ON clar se numara printre favoritele mele! E asa de genial. Grafica m-a placut la nebunie, la fel si personajele in sine. Toate sunt epice *giggles*
Cum a aparut filmul cu eng sub. l-am si downloadat *o* Si asta a fost la fel de amuzant ca cele doua sezoane si special-urile~
Cred ca cel mai mult imi place de Yui. E lenesa, iubeste chestiile mici, dragute si pufoase si adora sa manance dulciuri. Cum sa nu o adori? Defapt, toate sunt foarte geniale. Fiecare e diferita in felul ei si eu apreciez asta ^^
Cred ca in curand o sa ma apuc si de manga :3
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#9
Am vazut ambele sezoane si acum o luna si filmul. E o poveste draguta, care nu iti lucreaza creierasul prea tare - buna pentru relaxare! Lasand asta la o parte, muzica e foarte foarte bine realizata - incepand de la OP/ED si terminand cu character songs. Chiar daca putem spune ca ultimele au legatura cu personajele numai prin faptul ca seiyuu sunt soliste, sunt totusi foarte "catchy", ceea ce se potriveste de minune cu personalitatea lor.

Edit: tot legat de muzica, am vorbit cu cateva persoane care canta la vreun instrument si au incercat sa realizeze coveruri. S-ar parea ca melodiile din K-On sunt destul de dificil de cantat. 19
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#10
Aww cat de dulce e anime-ul asta! Viata lui Yui pare asa perfecta si relxanta si.. exact cum as vrea sa fie a mea! Am terminat de curand primul sezon si incerc sa-mi fac timp si pentru al doilea. Chiar e o placere sa te uiti la un anime simplu si nostim.
Pot sa zic ca acel cantecel Fuwa Fuwa Time il cant prin casa si mama se uita urat la mine, zice ca-s posedata ! 24))
Oricum iubesc K-ON! <3
[Imagine: tumblr_mr6iorgamH1r9w3pqo1_500.gif]

"Sounds like fun!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)