Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The rooms

#2
Camera mea fara surasul tau, fara ...
Fum ... iarasi fum? Ti-am spus de atatea ori sa nu mai fumezi, crezi ca nu stiu, crezi ca nemiscarea ta ma impresioneaza? nu mai, nu mai vreau sa stiu de noi ... �â��žCum noi?�â��� ma intrebi ... vezi ca am invatat sa-ti citesc tacerea - mormant ai fost in fata mea, mormant profanat de ingeri �â��â�� �â��žnoi�â���... ai dreptate, ce ridicol suna, nu ti-ai lasat niciodata fiinta in mine desi iubeam pana si tarana pe care calcai, spin ce mi te-ai strecurat dincolo de garduri , fiinta inaripata ..te-ai saturat de zbor?
Nici acum, nu-mi dai liniste.. nici acum dupa tot?...nu vezi ca pana si lama straluceste dupa ce te-a atins pe tine? Cum viata se prelinge pe ea asa te-ai scurs si tu in mine si o data cu mine. Am ramas ca ea, am sfarsit doar cu urma ta, m-ai calcat atat de puternic incat inca iti aud pasii dincolo de a mea fiinta. Sunt linistit, nu vei putea fi stearsa din mine, esti a mea ... si mai sunt trei ceasuri, doar trei.
Dintr-o seara intr-un adio, dintr-un sarut intr-o celula, din tine in nefiinta, cam asta ar fi drumul, nu ? Dar ce folos au amintirile cand stim amandoi prea bine ca intre somn si veghe masca a obosit. Daca as gandi poate m-as simti mai bine, dar amintirele sunt facute pentru albume si acestea pentru a arde pe foc .Simt miros de umbra si de piatra arsa ...ti-am spus sa nu mai fumezi ?
Camera mea fara caldura ta de portocala si de pui de pisica..
Ma simt gol. Caut in mine sentiment si nu ma gasesc. Ma simt indiferent. Caut in mine ramasite de amintiri si nu-mi pasa. Ma simt liber. Caut in mine relatii si chipuri si le sterg. Ma simt mort... si nu caut nimic.
Ma simt batran. Prea multe chipuri si emotii s-au oglindit in mine, prea multe critici si laude mi s-au adresat mie, prea multe secunde si asteptari au trecut peste mine, prea multe zambete si lacrimi au curs din mine , prea multe au fost, prea putine au ramas .. deci cine voi fi?
Mai tii minte cand m-ai intrebat la ce foloseste harpa cu o singura coarda? M-am gandit ce raspuns ar putea satisface izvorul tau viu si zadarnic si cred ca acum stiu, acum am inteles scopul ei asa cum noi ni l-am indeplinit pe al nostru. Nu foloseste la NIMIC.. cat de simplu era totul dar noi a trebuit sa cautam inainte sa ne asiguram ca exista acea �â��žcomoara�â��� ...
Simt oboseala sa caut inapoia timpului motivele pentru care rosul in care dormi ti-a inghetat chipul iar pleoapele mele incep sa se inchida de dulceata amaruie a intunericului. Am sa vin langa tine, vreau sa-ti mangai pentru ultima data buzele si pentru prima data simt cu adevarat placere ...ce usor e sa fii fericit! Cine o fii nascocit durerea? Inventator crud a fost acela dar eu i-am detronat creatia si am gasit extazul meu, acum la inceput de drum ...nu?Ma simt implinit .
[Imagine: smoke.gif]  It`s not God I hate, it`s his fan club i can`t stand... [Imagine: sm_upset.gif]
                              << A Slaker`s Point  >>



Răspunsuri în acest subiect
The rooms - de Shin - 08-09-2007, 03:30 PM
RE: The rooms - de Shin - 13-09-2007, 09:15 PM
RE: The rooms - de Shin - 17-09-2007, 04:58 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)