Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tabara iubirii

#13
tocmai am terminat a doua parte din cap.#:-S si sper sa va placa:D

- a doua parte –

Dupa ce Sakura isi lua la revedere de la baieti, s-a dus sa se plimbe pe langa lac. Ii placea tare mult privelistea... Acolo putea medita in liniste sau putea visa cu ochii deschisi la cineva anume. Mergea incet, cu pasi mici si calculati pe langa maretul lac. Era, bineinteles, cu mintea in alta parte si a fost speriata cand, deodata, un baiat din gasca lui Sasuke a aparut in fata ei, parca din neant. Era baiatul cu numele de Tadashi.
- Te-am speriat ? intreba blondul.
- Tu ce crezi?
- Scuze, n-am vrut. Tot ce vroiam era sa vorbesc putin cu tine. Nu am vrut sa te speri.
- Nu conteaza. Deci, despre ce vrei sa vorbim ?
- Stii, ma cam deranjeaza ce le-ai facut prietenilor mei.
- Adica ? intreba surprinsa adolescenta.
- Se cearta continuu, numai din aceeasi cauza. Care sa fie cu tine. Nu stiu ce vraja le-ai aruncat insa stii ca va trebui sa alegi pe cineva ?
- Doamne…nici macar nu-l cunosc pe Shin ala, sau cum il cheama…cat despre a alege pe cineva, ce treaba ai tu ? Ce iti bagi nasul ala mare unde nu-ti fierbe oala ?
Tadashi si-a atins nasul ingrijorat. Era nasul lui mare sau era sarcastica Sakura ? Cu siguranta era Sakura cu sarcasmul ei…
- Eu doar intrebam…vreau sa stiu pe cine placi pentru ca aia doi se cearta mereu si nu mai suport !
Sakura a stat putin pe ganduri. Sasuke se certa pentru ea…Rozalia nu mai putea de fericire. Indiferentul baiat se lupta pentru ea !
- Si deci se cearta, nu ? intreba fata.
Blondul dadu din cap afirmativ.
- Si ce zic ? continua adolescenta.
- Shin zicea ca e mult mai frumos, Sasuke spunea ca e mai inteligent si ca pana si o gaina e mai desteapta decat Shin…s-au injurat putin, s-au luat la bataie…
- Aahaa…spuse interesata adolescenta.
Deci pana la urma Sasuke tinea foarte mult la rozalie. ,,Interesant… ‘’ gandea fata care nu mai putea de fericire.
- Deci, pana la urma, pe cine doamne iarta-ma placi ?
- Pe nimeni, nega adolescenta amuzata de situatie.
,, Domnul stie-tot pune prietenii sa afle pe cine iubesc. Ce caraghios !’’ gandea Sakura. ,, Ei bine, daca joaca dur, sa afle ca si eu joc tare !’’
- Fetele astea sunt asa de…a vrut sa spuna Tadashi insa nu mai a mai putut deoarece un pumn in burta a venit din partea Sakurei.
- Asa cum ? a zis enervata la culme rozalia.
- Asa de …dure !
Durerea nu era chiar asa de mare, pumnul venind de la o fata, insa era de ajuns ca bietul baiat sa recunoasca valoarea Sakurei. Rozalia a plecat, lasandu-l pe baiat cu ochii-n soare, indreptandu-se spre cabana sa vada daca prietena ei s-a intors. Pe drum, nu s-a mai intalnit cu nimeni, spre fericirea ei deoarece nu vroia sa vorbeasca cu nimeni. Se simtea ca intr-un joc penibil din clasa a-4-a cand baietelul placea o fetita, fetita il placea pe baietel, insa baietelul era prea timid sa-i zica asta fetei si ii punea pe prietenii lui sa afle pe cine place fata…ce penibil ! Plus ca baietelul era si las si nu ii lua apararea fetei. Exact ! Acel baiat era brunetul nostru, iar fetita nu era alta decat Sakura. Mai intai Itachi il da de gol pe Sasuke, apoi Tadashi. Nu mai suporta ! Ii venea sa plece din tabara aia blestemata unde l-a cunoscut pe acel brunet. Daca Sasuke avea ceva sa ii zica, nu avea decat sa-si ia inima-n dinti si sa-i spuna ! Si sa nu mai vorbim ca daca o dorea intr-adevar pe rozalie, nu avea decat sa lupte pentru ea. Cu aceste ganduri, Sakura nu si-a dat seama ca a ajuns in dreptul usii de la camera sa. A apasat clanta si a intrat. Inauntru era Lily, care venise exact cu cateva minute inainte, si care topaia prin camera. Sakura banuia ca topaia de fericire…
- Hei, incepu rozalia, ce-i cu fericirea asta ?
- Ghiceste ! zise Lily entuziasmata.
- Stai ! Ai descoperit ca esti printesa si ca locuiesti in cel mai frumos palat ? zise cu un zambet si ironic si in acelasi timp prostesc, Sakura.
- Nu, spuse scurt Lily.
- Extraterestii au venit pe pamant si ti-au propus sa locuiesti cu ei, pe Marte ? spuse Sakura cu aceeasi zambet.
- Haide, fi serioasa, se ruga Lily suparata.
- Bine, bine… fratele meu te-a intrebat daca vrei sa fi cu el ?
- Bingo ! facu bruneta fericita. Nu e minunat ?
- Da, e super ! Fratele meu nu pierde deloc timpul ! spuse Sakura, imbratisandu-si prietena si felicitand-o.
- Acum e timpul lui Sasuke sa se intrebe ! zise Lily serioasa.
- Fi realista. Baiatul ala e asa de insensibil. Stai sa-ti povestesc ce mi s-a intamplat azi…
Sakura a inceput sa-i povesteasca prietenei tot ce ii s-a intamplat.
Dupa ce a terminat, Lily, ce era uimita, a zis :
- Ha ! Ce copil imatur ! Se vede ca nu a mai fost indragostit pana acum… Apropo, ce o sa faci cu baiatul ala, Shin ?
- Am un plan…spuse Sakura cu un ranjet malefic.
- Spune-mi ! Te rooog, zi-mi ! se ruga de ea Lily.
- Oricum iti ziceam, stai linistita. M-am gandit sa-l fac gelos pe Sasuke, folosindu-ma de Shin !
- Asta nu e bine. Nu e frumos sa te joci cu sentimentele unui baiat, spuse Lily ca de obicei, preocupata de fericirea altora.
- Stiu, insa i-a gandeste-te. O sa-l bat la propiul lui joc ! El a inceput jocul asta de copii, iar eu o sa-l joc, fie ca vreau, fie ca nu.
- Si o sa sfarsiti bine ? Vreau sa spun, rezultatul o sa fie o catastrofa ! In joc sunt sentimente nu altceva ! starui Lily.
- Atunci ai tu un plan mai bun ? intreba suparata Sakura.
- Nu unul mai bun. Cel mai bun ! spuse bruneta cu un zambet dulce.
Trecura cateva ore de cand aceasta conversatie lua sfarsit. Sakura inca se ruga ca Sasuke sa-i zica ce vroia sa auda. Oare ce plan avea Lily ? Sau si mai imporant : avea el sa functioneze ? Rozalia nu isi punea aceste intrebari. Era prea preocupata sperand. Spera si spera insa parca era degeaba. Erau ce cele mai lungi zile de vara…



Răspunsuri în acest subiect
Tabara iubirii - de angel_of_love - 17-04-2009, 09:01 PM
RE: Tabara iubirii - de Corina. - 18-04-2009, 11:42 AM
RE: Tabara iubirii - de Axxa.No.Way - 18-04-2009, 06:50 PM
RE: Tabara iubirii - de Flash - 19-04-2009, 09:30 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 21-04-2009, 11:43 AM
RE: Tabara iubirii - de Flash - 21-04-2009, 12:28 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 22-04-2009, 05:29 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 23-04-2009, 05:02 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 25-04-2009, 04:46 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 27-04-2009, 08:18 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 01-05-2009, 10:04 PM
RE: Tabara iubirii - de Nya. - 01-05-2009, 10:11 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 03-05-2009, 10:42 AM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 03-05-2009, 01:27 PM
RE: Tabara iubirii - de Nya. - 05-05-2009, 04:16 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 07-05-2009, 08:09 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 09-05-2009, 04:46 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 10-05-2009, 02:16 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 10-05-2009, 04:23 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 17-05-2009, 01:55 PM
RE: Tabara iubirii - de Nya. - 17-05-2009, 01:57 PM
RE: Tabara iubirii - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 10:58 PM


Utilizatori care citesc acest subiect: