Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inocenta dragostei

#1
Lumi diferite


Tokyo. Capitala tarii de unde rasare soarele. Lumea perfecta a copiilor cu bani si lumea jalnica a celor care abea au dupa ce trai. Asta reprezinta acest oras pentru persoanele care traiesc in el. Aici isi gaseste locul si o fata timida, inocenta si foarte chinuita pe nume Ariel. Si-a pierdut parintii la varsta de 11 ani, ramanand cu fratele ei Ray. In copilarie, acesta isi iubea mult sora, dar cand si-a pierdut parintii si-a pierdut si dragostea pentru ea. De fata cu prietenii lui o umileste, iar cand sunt singuri o trateaza ca pe o sclava. Ray este un rebel innascut. Parul sau mov ii scoate in evidenta culoarea ochilor. Trupul lui bine lucrat se poate distinge prin camasile pe care le poarta, permitand sa isi arate muschii. Ray este un petrecaret. Isi pierde timpul prin cluburi si la party-uri. La varsta lui de 21 de ani e ceva firesc. S-a lasat de facultate dupa doi ani de cand au murit parintii lui. Le-a promis ca va avea grija de Ariel, insa nu si-a putut tine promisiunea.
Ariel are abea 16 ani. Parul ei lung si brunet ii scoate in evidenta trasaturile sale delicate. Ochii ei caprui-maronii dau viata timiditatii si inocentei. Acasa nu este singurul loc unde tanara este umilita si batjocorita ci si la scoala. Acolo sunt cateva persoane care au grija sa ii faca viata un calvar. Una dintre ele este cea mai populara fata din liceu. Priscila Montessino. Priscila este exemplul perfect de fata bogata si rasfata. Singura la parinti, acestia au avut grija sa aiba parte de ce isi doreste. Cu toate ca a avut mereu ce a vrut ii lipsea dragostea parintilor si asta a facut-o sa devina rea si neiertatoare. Parul ei brunet si rebel ii da un caracter aparte, in timp ce ochii ei caprui sunt gata pentru a observa persoanele nesemnificate si gura ei e pregatita sa spuna numai prostii si lucruri care ranesc sentimentele unora. Iubitul Priscilei e cel mai popular baiat din liceu. Maximiliano Meng, "Max".. Baiatul celebrului om de afaceri cunoscut in toata lumea, Daniel Meng. Ca si Priscila a fost inconjurat de tot ce avea nevoie, dar mai putin de dragostea tatalui sau. Si-a pierdut mama in urma cu 7 ani. Desi are 17 ani, Max avea grija sa isi satisfaca orice placere. Cu toate ca o avea pe Priscila, acesta nu se rezuma numai la ea. Tatal sau era plecat mai tot timpul si asta ii dadea ocazia sa se distreze cu ce fata si cu cate petreceri vrea. Prietenul lui cel mai bun este Larry Ping. Cei doi se inteleg de minune de mici copii si nu au lasat nimic sa le distruga prietenia, nici macar o fata. Ca si Max, Larry face ce vrea cand parintii nu sunt langa el. Spre deosebire de prietenul sau, parintii lui ii acordau o atentia speciala, avand grija sa primeasca dragostea parentala. Desi Max si Priscila o necajesc pe Ariel, acesta incearca sa isi convinga prietenul sa o lase in pace, insa Max nu asculta de el.
O noua zi si-a facut aparitia in Tokyo. Intr-un apartament, dintr-un cartier rau famat ceasul desteptator suna de zor. De sub patura si-a facut aparitia o mana firava, care l-a oprit. Ariel a luat patura de pe ea si s-a dat jos din pat. S-a indreptat spre baie, unde s-a spalat pe fata si pe dinti. A iesit din incapere, indreptandu-se spre dulap. De acolo si-a scos uniforma liceului sau. O pereche de blugi albastri cu cateva straturi, o camasa alba, o cravata visinie si o pereche de adidasi negri . Si-a luat ghiozdanul si a iesit din camera. In apartament nu era nimeni, semn ca Ray inca dormea. Fata si-a lasat ghiozdanul langa canapea si s-a indreotat spre bucatarie. Si-a pus sortul de bucatarie si ia facut micul-dejun fratelui ei. Dupa ce a baut un pahar de lapte, tanara si-a luat luat ghiozdanul si a plecat. In scurt timp a ajuns la liceu. Liceu "Anson" era unul dintre cele mai bune licee din tara. cand a intrat in curte, a vazut-o pe Priscila, care se saruta cu Max, iar Laryy tinea o fata in brate. Ariel isi pleca capul si inainta. Cand a trecut pe langa ei, Priscila a observat-o.
- Domnisoara sirena! Nu stii sa saluti lumea? Sau ti-e greu sa vorbesti? Stiam ca sirenele vorbesc! Ai uitat sa iti mananci algele la micul dejun? spuse cu rautate bruneta, in timp ce ceilalti au inceput sa rada.
Ariel nu mai spunea, doar o aproba din cap si intra in institutie. Ajunse in clasa si observa ca pe banca ei erau doua caiete. Cele doua era ale Priscilei si ale lui Max. Aceasta a oftat si s-a apucat sa le scrie temele. A inchis caietele imediat dupa ce s-a sunat. Pe usa si-au facut aparitia cei doi "porumbei". Si-au luat caietele de pe banca brunetei, fara sa ii multumeasca. Prima ora a fost cea de fizica. Ariel a raspuns la intrebarile puse de profesor si a luat un 10. Restul orelor au trecut repede. Ariel a plecat repede, deoarece trebuia sa ajunga la antrenament. Tanara era una dintre cele mai bune novice ale trapezului. Inainte sa plece, Priscila i-a pus o piedica, iar bruneta a cazut in genunchi. Dupa ce s-au amuzat copios pe seama ei, cei doi impreuna cu Larry au plecat lasand-o pe adolescenta in genunchi. Aceasta s-a ridicat si s-a indreptat spre casa. Ajunsa acolo, a vazut ca ray era in fata televizorului. S-a oprit langa mana lui dreapta, asteptand parca un ordin. Tanarul si-a indreptat privirea catre ea, apoi i-a facut semn sa plece. Fata s-a dus in camera. Si-a luat un micut ghiozdanel negru, unde si-a pus o pereche de balerini albi si costumul ei. S-a schimbat de uniforma si si-a luat o fusta scurta de blugi, si un tricou alb. S-a incaltat cu o pereche de sandale, si-a luat ghiozdanelul si a iesit din caera. I-a spus fratelui sau ca pleaca, insa acestuia nu ii pasa.
Pe strada, era fluierata de catre baieti, insa ei nu ii pasa. De dupa un bloc isi face aparitia Max si Larry. Vazandu-i adolescenta a vrut sa se ascunda, insa cei doi au observat-o.
- Nu incerca sa te ascunzi Ariel! spuse Max, apropiindu-se de ea
- Nn..uu.. ma as..cund! spuse timida tanara
- Si atunci de ce te rusinezi cand ma vezi?
Ariel nu a mai spus nimic, doar a lasat capul in jos, sperand sa isi ascunda roseala din obraji. Max a lasat-o in pace si si-a continuat drumul impreuna cu prietenul sau. Tanara a accelerat pasul, dorind sa ajunga la timp la antrenament. In scurt timp a ajuns la sala. Sala era una dintre cele mai renumite, avand un prestigiu uimitor. Actuala campioana a trapezului, Iasmina Ferrer a inceput de la aceea sala. Ajunsa inauntru, Ariel a intalnit-o pe cea mai buna prietena a ei, Aisa. Aisa era si ea o fata bogata, insa nu se lauda si nu semana deloc cu Priscila. Cele doua s-au schimbat si s-au dus sa il astepte pe antrenor. Dupa 10 minute de asteptat, pe usa si-a facut aparitia un barbat bine facut de 45 de ani. Acesta era bucuros, insa elevii lui nu stiau de ce. Barbatul s-a oprit in fata copiilor .
- In cateva zile va sosi un domn important si fiul sau. El este hotarat sa sprijine economic pe unul dintre voi, dar trebuie sa fiti la inaltime! Ariel, Julian , i-am spus domnului ca sunteti cei mai buni. Daca unul dintre voi doi ii castiga atentia, ve-ti castiga. Am incredere in voi. Acum treceti la incalzire. Ariel si Julian voi aveti voie sa va repetati tehnicile.
Ariel si colegul ei se straduiau din rasputeri. Miscari adolescentei erau combinatii de gratie si de munca grea, in timp ce miscari baiatului sunt reci. Dupa o zi incarcata, Iasmina se oferi sa o duca pe prietena sa acasa. Cele doua si-au luat la revedere de la antrenor si colegi, s-au schimbat si au plecat acasa. Pe drum, fetele vorbeau pe diferite teme. Deoarece Iasmina nu era la aceeasi scoala cu Ariel, aceasta ii povestea intamplarile din scoala ei. Ajunsa in fata blocului, tanara si-a luat la revedere de la prietena ei si a disparut in scara Ajunsa in apartament a observat ca pe masa erau cateva pungi cu mancare. Ariel si-a dat imediat seama ca fratele ei dadea o petrecere. A incercat sa ajunga cat mai repede in camera ei fara sa fie observata, insa Ray a apucat-o de par, tragandu-i capul pe spate.
- Surioara de ce nu vii si tu la petrecere? Nu vrei sa faci cunostinta cu un baiat dragut?
Tanara dezaproba din cap, incercand sa isi elibereze parul din stransoarea fratelui sau, insa fara nici un rezultat.
- Nu vrei? Uite ca eu vreau! Acum misca si imbracate! spuse tanarul impingandu-si sora in camera
- Ray sunt obosita! Priscila ma lovit azi la scoala si am avut si un antrenament dur! Te rog lasa-ma sa ma odihnesc!
- Priscila ha? Bine dormi, oricum daca veneai iar terminam prin a te bate si nu doream sa imi distrug seara! Du-te si culcate!
- Multumesc! spuse fata incercand sa il sarute pe obraz, insa acesta a impins-o.
Ray nu ii lua niciodata apararea. Se pare ca era bucuros cand sora lui patea ceva. Tanara si-a incuiat camera si s-a schimbat intr-o pereche de pantaloni scurti rosii si un tricou tot rosu. S-a asezat la birou si a inceput sa isi faca temele. Dupa ce a terminat a inceput sa auda zgomote. Se pare ca prietenii lui Ray au sosit. Si-a facut ghiozdanul si s-a bagat in pat. A adormit foarte greu, deoarece muzica era data la maxim.Intr-un sfarsit a cazut in lumea viselor.
Dimineata si-a facut aparitia repede si odata cu ea si o noua zi. Ariel s-a trezit si era deja la baie, facandu-si toaleta. Astazi era sambata si nu trebuia sa plece la scoala. A iesit din camera ei pentru a vedea dezastrul de dupa furtuna. Si era mare. Sticlele de bautura erau peste tot in sufragerie. Pungi de la snacks-uri pe unde vrei si pe unde nu vrei. A oftat si s-a apucat de curatenie. Dupa ce a terminat i-a facut de mancare fratelui ei, s-a schimbat si a plecat la antrenamente. Cand a iesit din scara, a simtit cum o mana o apuca de brat. Cand isi intoarce privirea, o vede pe Priscila impreuna cu doua fete.
- Auzi fraiero. Ai inceput sa ma enervezi. Max tot vorbeste de tine si de felul cum vrea sa te raneasca. Si asta nu imi convine. spuse Priscila si o impinse de pe scari. Ariel a calcat stramb si s-a lovit la piciorul drept. Priscila s-a apropiat de ea si a apucat-o de par.
- Sper sa nu mai aud numele tau , iesind din gura lui Max ca altfel o sa fie mai urat.
I-a dat drumul si a plecat. Adolescenta s-a ridicat stergandu-si lacrimile care i-au aparut. In drumul catre sala, fata schiopata si evita sa calce pe piciorul drept. Ajunsa la destinatie, aceasta a fost intampinata de prietena ei. Fata si-a dat seama de piciorul ei. Bruneta i-a povestit totul. Aisa era gata sa se duca si sa o ia pe Priscila la bataie, insa a fost convinsa de prietena ei sa o lase in pace. Cele doua au intrat inauntru pentru a se schimba. Zis si facut. S-a dus in sala, pentru a-si astepta antrenorul. Pe usa si-a facut aparitia barbatul.
- Ariel, Julian sper ca sunteti pregatiti deoarece astazi veti fi testati. Restul luati loc in tribune. Iar voi doi asteptati cu mine.
Pe usa principala si-a facut aparitia cativa bodyguarzi. Acestia s-au aliniat ca la armata. Pe usa a aparut un barbat inalt, bine facut in varsta de 40 de ani. Avea parul alb si ochi caprui. Langa el era fiul sau. Ariel l-a recunoscut imediat pe Max. Cei doi au ajuns in dreptul antrenorului. Acesta i-a prezentat pe cei doi. Cand Max a intins mana catre Ariel, a strans-o usor de mana. Primul a fost Julian. Daniel a putut observa miscarile baoatului erau reci, insa era deosebit de talentat. Dupa ce si-a incheiat exercitiul a coborat si s-a asezat langa antrenor. Era randul lui Ariel.










http://media.photobucket.com/image/cool%...28.jpg?o=6 max



http://media.photobucket.com/image/shy%2...1.jpg?o=28 ariel




http://media.photobucket.com/image/cool%...r.jpg?o=68 priscila


http://media.photobucket.com/image/cool%...1.jpg?o=23 larry





http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=990 daniel


http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=723 ray
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#2
Salut!
Poi am citit acest capitol si pot sa spun nimic altceva decat "felicitari" :* .
Imi place foarte mult.Dar sunt si foarte suparata pe Priscila,Ray (chiar daca este fratele lui Ariel si imi place mult de ea) si putin pe Max , deoarece a necajit-o:dead:.Of imi pare asa de rau de Ariel:sad:
Sper ca sa poata sa isi tina numarul fara nici o problema.Si bineinteles sa il intreaca pe Julian si sa castige.
Spor la scris in continuare.
Ja :bye:

#3
Accidentarea si viitoarea fiica




La sala lucrurile deveneau tensionate pentru Ariel. O durea piciorul, dar nu vroia sa arate. Avea nevoie de aceea sponsorizare mai mult ca oricand. Cu ajutorul ei nu mai depindea de Ray. Inainte sa se ridice e pe scaun, a simtit o mana calda pe umarul ei. Cand isi intoarce privirea, o vede pe Aisa. Prietena ei nu dorea sa faca exercitiul, insa bruneta i-a spus ca totul va fi bine. S-a indreptat catre scara. A urcat multimea de trepte pana a ajuns la trapez. A luat bara in mana, a inspirat adanc si si-a dat drumul. Facea piruete gratioase. Daniel a observat acest lucru si era impresionat de delicatetea fetei. Pana si Max era oarecum uimit. Bruneta a inceput sa mareasca viteza. Doarea sa faca exercitiul pe care il incerca de 2 ani: "Spirala Destinului". Avea nevoie de viteza, precizie si echilibru. Dar cu piciorul ranit, nu prea avea sanse. Si-a dat drumul prinzand alt trapez. Trapezul era unul care se invarte. A inceput sa se invarta din ce in ce mai tare. A lasat trapezul incercand sa sara pe unul normal, insa cand picirol drept a atins trapezul, tanara a tipat de durere. A cazut direct in plasa de protectie. Daniel, Aisa si antrenorul s-au dus repede la ea. Au dat-o jos din plasa. Aisa a observat ca prietena ei isi tinea mana la piciorul ranit.
- Te doare nu? Atunci de ce ai facut Ariel? Stii ca risti sa nu mai fi trapezista niciodata! spuse Aisa
Auzind aceasta antrenorul si Daniel au intrbat-o pe tanara ce s-a intamplat. Insa aceasta nu dorea sa dea prea multe explicatii. Daniel i-a cerut unuia dintre bodyguarzi sa o ia pe tanara si sa o duca la masina. Domnul i-a spus Aisei sa stea linistita, deoarece va avea el grija de Ariel. La luat pe Max si au plecat la spital. Ajunsi acolo, una dintre asistente a dus-o pe bruneta la camera de garda. Max astepta pe hol, in timp ce Daniel era inauntru cu colega lui. Doctorul o consulta. De fiecare data cand apasa pe picior, tanara tipa de durere.
- Se pare ca o luna nu te vei putea misca. Ti-ai rupt osul si trebuie sa se refaca. Il vom pune in ghips. Nu trebuie sa faci efort bine?
Tanara aproba din cap. Dupa ce i-au pus ghipsul, omul lui Daniel a luat-o si au dus-o acasa la el. Tanara insista ca nu e nevoie, insa barbatul nu o asculta. Cand a ajuns la vila Meng, adolescenta a fost uimita. Casa era una mare. Avea doua etaje. In garaj se putea observa 4 masini. In spatele vilei era o piscina mare cu jacuzzi si o mica terasa. Langa terasa se afla o micuta gradina, care tinea umbra. Au intrat in casa, unde omul de paza, a lasat-o pe adolescenta pe canapea. Max s-a indreptat spre bucatarie, in timp ce Daniel s-a asezat langa Ariel. Acesta observa cu atentie totul. In mijlocul livingului se afla canapeaua pe care statea adolescenta si doua fotolii. Pe peretele din fata fetei era pus un televizor cu plasma. in mijlocul canapelelor si fotoliilor era o mica masuta din sticla.
- Ariel! Imi poti spune ce ti s-a intamplat? De ce te-ai lovit la picior?
- Nu mai conteaza domnule.
- Poti sa imi spui! Ai incredere in mine!
- Pai m-am impiedicat pe scari si am cazut pe picior.
- Hm! Spune-mi despre tine. Mi s-a spus ca esti numai cu fratele tau. Si lui nu prea ii pasa de tine.
- Domnul antrenor are o gura cam mare!
- Si acum are si un buzunar cam mare!
Cei doi au inceput sa rada. Max statea rezemat de usa de la bucatarie, ascultand discutia celor doi.
- Pai mi-am pierdut parintii mei acum mult timp si am ramas cu fratele meu! Mai bine ma luau cu ei, mama si tata! Ray ma trateaza ca pe o sclava si ma umileste in fata prietenilor ei. Ma mir cum de mai rezist. La scoala e aceeasi poveste! Chiar nu stiu de ce ma sunt in aceasta situatie. spuse adolescenta incepand sa planga.
- Ariel cum ii chema pe parintii tai?
- May si Kevin Wong.
Cand barbatul auzi numele celor doi a ramas surprins. S-a ridicat de pe canapea, indreptandu-se catre birou. A iesit dupa 5 minute cu o hartie in mana. Acesta i-o inmana adolescentei.
- Citeste-o!
Fata aproba, aruncandu-si ochii peste hartie. Recunoscuse imediat scrisul tatalui ei.
" Daniel! Bunul meu prieten! Nu cred ca ma voi intoarce din aceasta calatorie, asa ca vreau sa te rog ceva in caz ca mi se va intampla ceva. Vreau sa ai grija de Ariel, pentru ca simt ca nu pot avea incredere in Ray. Sunt sigur ca se va comporta urat cu ea. Stiu ca Max ar vrea sa aiba o sora! Stii ca Ariel adora sa fie trapezista. As vrea ca sa ii vad visul implinit prin ochii tai. Nu il lasa pe Ray sa ii distruga visul si inocenta. Ai grija de ea!

Kevin"

Adolescenta isi ridica ochii de pe hartie si sii indrepta catre barbat.
- Nici nu stii cat te-am cautat Ariel! Tatal tau era cel mai bun prieten al meu! Fratele tau ti-a schimbat numele si te-ai indepartat doar ca sa nu te gasesc eu. Dar acum ca te-am gasit o sa indeplinesc dorinta tatalui tau. Ariel vrei sa fii fiica mea?
Tanara a ramas uimita, iar Max a scapat paharul din mana. S-a indreptat catre tatal sau si nu arata foarte bine.
- Tata ai innebunit? Sa o adopti? Chiar crezi ca te las? Dai bani, ascunde-o de fratele ei, dar nu o adopta!
- Max nu tipa la mine! Eu sunt adultul aici si eu hotarasc. Ariel va face parte din familia noastra si cu asta basta.
- Ai uitat de mine? Ma intrebi daca sunt sau nu de acord? Vrei sa imi distrug reputatia in scoala si in societate pentru o amarata ca ea?
Auzind spuse fiului sau, Daniel se ridica si dadu o palma peste fata. Ariel a vrut sa se ridice, insa nu putea sa faca nimic. Max s-a uitat la tatal sau printre suvitele de par care ii cadeau pe fata.
- Nu imi vine sa cred ca esti de arogant. Nu iti pasa decat de imaginea ta. Dar daca tu ai fi in locul ei? Nu imi pasa de parerea ta! Ariel va fi sora ta fie ca vrei fie ca nu.
Max pleca furios in camera sa. Avea de gand sa ii faca viata un calvar bietei fete. In living, tanara i-a spus ca nu trebuia sa il loveasca si nu crede ca Ray va fi de acord cu adoptia. Insa viitorul ei tata i-a spus ca ray va semna acordul, fie ca ii place fie ca nu. Barbatul o lua pe fata in brate si o duse in viitoarea ei camera. Cand a ajuns, aceasta a ramas uimit. Camera era mare, spre deosebire de camera din apartament. Peretii erau de un mov deschis. In centrul camerei de afla patul, care era acoperit de o lenjerie mov cu fluturasi roz. Dressingul era chiar in fata . In partea dreapta se afla baia, iar in stanga era fereastra. Langa ferestra era asezat un birou, iar pe birou un laptop. Daniel o lasa usor pe pat.
- Iti place? Am inceput sa o decorez cand am auzit ca trebuie sa am grija de tine. May mi-a spus ca iti place movul si rozul.
- E minunata. Dar nu cred ca voi sta mult aici. Ray nu o sa-ti dea acordul niciodata.
- Esti sigura? Am metodele mele. Vei vedea ca vei fi fiica mea, indiferent de ce zice Ray sau Max.
Barbatul o saruta pe frunte si iesi din camera. Se duse in biroul lui. Dupa cateva minute a inceput sa vorbeasca la telefon. Se pare ca discuta cu avocatul sau. Dupa ce ii inchise, se aseza pe scaun si a incepu sa se gandeasca. Maine ii va face o vizita lui Ray. Trebuia sa il puna la punct.
In camera lui, Max vorbea la telefon cu Larry. Dupa o convorbire de 10 minute, acesta se schimba si iesi din camera. S-a oprit in fata usii de langa el. A deschis usor usa. Aceea camera era camera lui Ariel. Aceasta dormea. Era atat de frumoasa, insa baiatului nu ii pasa. Faptul ca tatal lui a dat in el din cauza ei, a facut sa o deteste. Era in stare sa il ajute pe Ray sa o scoata de aici.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#4
iepurashu a venit:D

Ray renunta sau nu !




Max conducea pe strada. Era la bordul unui mercedes negru, decapotabil. Era destul de nervos. Cand inchidea ochii isi amintea de palma primita. Avea de gand sa o faca pe Ariel sa regrete ziua cand l-a cunoscut. Dupa 20 de minute de mers, automobilul a oprit in fata unui club. Tanarul si-a parcat masina si a intrat inauntru. S-a strecurat printre oameni si a ajuns la o masa, unde se afla Larry si Priscila. Cand la vazut, bruneta i-a sarit in gat sarutandu-l pasional pe buze. Acesta nici macar nu i-a raspuns sarutului. S-a asezat jos si si-a comandat un whisky.
- Ce s-a intamplat Max? intreba bruneta
- Nu ai vrea sa stii!
- Bine mai facut pe mine curios. Hai scuipa tot! se baga in seama Larry.
- Ariel va fi sora mea!
Auzind asta cei doi au ramas socati. O inutila ca Ariel sa fie sora cu un tip ca Max?
- Dar cum? intreba Larry
- Se pare ca parintii aleia erau cei mai buni prieteni ai tatei. Cand au murit, tatal ei l-a rugat pe tata sa aiba grija de ea. Tata nu a gasit-o, fiindca fratele ei ia schimbat numele, a ascuns-o, dracu stie, ca tata sa nu o gaseasca. Si destinul asta blestemat i-a adus-o tatei fix in cale. Si acum tata vrea sa o adopte.
- Si tu permiti asta? intreba Priscila
- Chiar crezi ca vreau? Dar tata ma si lovit din cauza ei. Nu pot face altceva decat sa o chinuiesc si sa o fac sa plece de buna voie.
- Daniel te-a lovit? intreba uimit Larry
- Da! Daca nu s-ar fi accidentat proasta aia inainte de a-si face reprezentatia, nu se intampla nimic.
Priscila si-a lasat capul in jos. Stia ca daca Max afla ca din cauza ei s-au intamplat toate, nu o va ierta. Ii era frica, dar stia ca daca Ariel spune ceva o va pati. Aceasta se hotara sa il anime putin pe iubitul ei.
- Hai sa dansam! Poate iti mai trece supararea!
- Bine, hai!
Cei doi s-au indreptat spre ringul de dans. Au dansat toata noaptea.
Dimineata si-a facut aparitia cu pasi repezi. In camera lui Ariel era linistea. Fata era prinsa in lumea viselor. Deodata se aud batai usoare in usa. Incet, incet s-a deschis usa. Daniel tocmai intra pe usa, cu o servitoare langa el, care avea micul dejun. Barbatul ii sopti buna dimineata la ureche lui Ariel, iar aceasta s-a ridicat speriata, privind buimaca in jurul ei. Daniel i-a spus sa stea linistita, apoi i-a spus servitoarei sa lase micul dejun pe pat si sa se duca jos. Daniel ii puse tava, pe picioarele adolescentei si tava lui langa el.
- Luati micul dejun cu mine?
- Ariel, spune-mi Daniel!
- Bine, tata.
Auzind acel cuvant, barbatul se uita uimit la tanara. Aceasta zambea usor, in timp ce isi indeparta suvitele rebele de pe chip. Daniel o imbratisa, iar fata ii raspunse. Simtea lipsa unui tata.
Jos, Max tocmai isi facea aparitia. Acesta s-a asezat pentru a lua micul dejun.
- Lilian unde e tata?
- Ia micul dejun cu sora dumneavoastra!
Auzind spusele servitoarei, acesta se ridica furios de pe scaun.
- Tipa aia nu e sora mea! Nu-mi vine sa cred! Cu mine tata nu a luat niciodata micul dejun! Ariel ai facut o mare greseala ca ai venit in casa asta si in viata mea.
Max isi lua ghiozdanul si pleca la scoala. In camera adolescentei, ea si Daniel vorbeau despre diferite teme.
- Si spune-mi cum se comporta Ray cu tine?
- Pai...practic pentru el sunt o sclava, o servitoare. Ma pune sa ii fac de mancare, sa ii spal hainele. In fata prietenilor lui ma umileste si ma bate. Eu sunt distractia prietenilor lui la petreceri. Si probabil voi fi din nou. Pentru ca nu cred ca te va lasa sa ma adopti.
- Mai vedem noi asta. Si stai linistita. Fratele tau va plati pentru tot. Trebuie sa plec acum. Daca ai nevoie de ceva fetele sunt aici sa te ajute. Poti sa ii chemi pe baieti si sa te duci in gradina. Ne vedem diseara bine?
- Da.
Barbatul o saruta usor pe crestetul capului si parasi camera. Se pare ca destinatia barbatului era apartamentul lui Ray. S-a urcat in masina si ia spus soferului adresa unde sa il duca. In cateva minute a ajuns la intr-un cartier cam saracacios. A urcat in bloc. A ajuns in fata usii si a batut de cateva ori. Vazand ca nimeni nu raspunde, Daniel si-a pus bodyguarzi sa deschida usa. Acesta a aruncat o privire prin apartament, apoi si-a indreptat privirea catre canapea, unde dormea Ray. Daniel s-a dus langa el si la apucat de nas. Dupa cateva secunde, movuliul incepea sa se agite. S-a ridicat de pe canapea si cand la vazut pe Daniel a ramas socat.
- Daniel Meng? Tu esti? Ce cauti aici?
- Mai recunoscut. Sunt flatat , Ray. O caut pe Ariel.
- Ce vrei cu sora mea? Las-o sa doarma si iesi din apartamentul meu. Ariel nu are nevoie de tine. Ma are pe mine.
- Ariel doarme? Da doarme, dar in casa mea nu aici. Ariel te are pe tine? Nu ma face sa rad ray. Tu o maltratezi si o umilesti? Macar ai habar prin cate trece sora ta? De ce te-ai schimbat? Ce s-a intamplat cu dragostea pe care o aveai pentru ea?
- Aceea dragoste a murit odata cu parintii mei. Si oricum nu e treaba ta cum ma comport cu sora mea.
- Ea nu are nici o legatura cu moartea parintilor tai! Si e treaba mea. Pentru ca vreau sa o adopt pe Ariel. Si tu vei semna acordul.
- Niciodata! Sora mea nu va fi cu tine.
- Ray nu ma fa sa fiu dur. Vrei sa ma duc la politie si sa spun despre aventuri tale, despre traficul de droguri, sa mai continui?
- Cum stii toate astea?
- Am sursele mele. Deci semnezi actul sau te infund in puscarie?
- Bine il voi semna. Dar vreau sa imi vad sora. Cand vreau. Si va mai sta si la mine cand vreau.
- Foarte bine, dar oamenii mei vor sta cu ea mereu cand e cu tine. Si nu imi pasa daca vrei sau nu. Astea sunt conditiile.
- Bine. Cand semnez actul ala?
- Te voi cauta eu! Pana atunci nu te vreau in preajma lui Ariel. Si apropo sora ta e accidentata, dar nu cred ca iti pasa.
Spunand acestea, barbatul pleca. Ray a dat nervos in canapea. Daca Ariel nu mai era cu el, de cine isi batea el joc si cine ii va face mancare. Trebuia sa o recupereze pe Ariel, insa Daniel i-a inchis orice posibilitate. Insa i-a venit o idee in minte. A inceput sa rada. Rasul acestuia se auzea in apartament. Se pare ca ideea nu era una pozitiva. Ce o va astepta pe Ariel?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#5
Excursia





In Tokyo, soarele isi arunca sulitele aurii pe cerul senin. In vila familiei Meng, mai precis in gradina, o adolescenta statea si citea o carte. Langa ea, servitoarele aveau grija de trandafiri. In gradina si-a facut aparitia Max. Acesta s-a asezat in fata brunetei, privind-o insistent. Nu a privit-o niciodata atat de aproape. Fata era frumoasa, insa pentru baiat tot Priscila era cea mai frumoasa. Ariel a indepartat usor cartea.
- S-a intamplat ceva?
- Mai, dar de cand nu mai esti tu asa timida si rusinata?
- Pai..
- Asculta! Poate ca vei deveni sora mea, dar sa nu te astepti sa te tolerez, pentru ca nu voi face asta. Voi face orice sa te scot din casa asta. Nu esti decat o mironosita.
Baiatul se ridica de la masa si se duse in casa. Adolescenta a oftat usor, insa nu putea sa comenteze nimic. Deodata una dintre servitoare se apropie si ii da telefonul. Aceasta il ia usor si il duce la ureche. Se pare ca Ray a suferit un mic accident. Daniel i-a spus ca o va duce la spital deoarece, fratele ei vrea sa o vada. Dupa ce a inchis, l-a rugat pe unul dintre oamenii de paza sa o duca in camera. S-a dus si s-a schimbat, apoi servitoarele au ajutat-o sa coboare jos. Unul dintre bodyguarzi , a dus-o in masina. Au ajuns la firma, unde a urcat si Daniel si s-au indreptat catre spital.
Acasa, Priscila tocmai a ajuns la Max. S-a dus in camera lui. Acesta statea la laptop. Tanara s-a indreptat spre el si la sarutat cu foc. Baiatul ia spus sa se schimbe cu costul de baie, deoarece vor sta la piscina. Zis si facut. Dupa ce s-au schimbat, au coborat la piscina.
Ajunsi la spital, Daniel a ajutat-o pe Ariel sa urce sus. Mai intai au fost la doctorul de garda sa vada daca mai trebuie sa stea cu piciorul in ghips. Spre surprinderea celor doi, doctorul i-a scos ghipsul. Dupa ce au terminat, s-au indreptat spre salonul lui Ray. Cand adolescenta l-a vazut, s-a indreptat catre el. Partea superioara a bratului o avea bandajada. Se pare ca Ray s-a batut cu cativa vagabonzi. Ray a vrut sa ramana singur cu sora lui, insa Daniel nu a vrut sa o lase singura. Acesta a venit in spatele brunetei.
- Ariel! te rog intoarce-te acasa. Nu ma lasa singur. Daca vrei il las pe Daniel sa te viziteze. Esti sora mea nu ma parasi.
- Acum iti amintesti ca sunt sora ta? Dar cand ma umileai, ma bateai, nu eram sora ta nu? Sa nu te las singur? Dar tu mai lasat de atatea ori. Mai facut sa simt ca nu sunt dorita pe aceasta lume.
- Stiu! Dar daca te intorci totul va fi ca inainte de mortea parintilor nostri. Te rog Ariel. Intoarce-te la mine.
Bruneta isi ridica privirea pentru al vedea pe Daniel. Acesta dezaproba din cap. Tanara si-a reintors privirea, ridicandu-se de pe scaun.
- Imi pare rau Ray. Dar cu "tata" imi va fi mai bine. Ai grija de tine bine?
- Maine va veni avocatul meu cu actul de adoptie! spuse Daniel. Haide Ariel. Sa mergem acasa.
Cei doi au iesit pe usa. Ray nu mai putea de nervi. Ii venea sa o bata pe sora lui pana o stinge, insa cu Daniel prin preajma, nu putea sa faca nimic.
La vila, Max si Priscila se jucau in piscina. Dupa ce Max a bagat-o pe fata cu capul in apa, au iesit pe uscat, unde s-au asezat pe sezlonguri.
- Si unde e viitoarea mea "cumnatica" ? intreba Priscila, incepand sa rada.
- Nu stiu. Cred ca e in camera ei. Ce vrei sa ii rupi de tot picioru?
- Cum ai aflat ca am fost eu?
- Nu uita ca fetele isi dau repede drumul la gura in prezenta mea. De ce ai facut-o? Acum din cauza ta mam pricopsit cu ea.
- Dar nu am crezut ca se va intampla toate acestea.
- Stai linistita. Voi scapa cumva de ea.
Deodata sunetul masinii se auzi in curte. Daniel si Ariel au coborat, iar cu ei aveau cateva pungi. Se pare ca au fost cumparaturi. Ariel s-a dus in camera ei. Daniel a observat ca Max avea companie si s-a decis sa se duca si el la piscina. Vazandu-l, Priscila la salutat.
- Buna Daniel, ce mai faci?
- Bine. Tu? Putin in vizita?
- Da.
- Max mai tipi la mine? Sau de data asta vei tipa la Ariel?
- Nu pleaca?
- Nu! Maine fratele ei va semna actul de adoptie. Asa ca o vei suporta, fie ca iti place, fie ca nu.
- Mda! Se pare ca nu am incotro.
- Si nici nu vei avea.
Ariel tocmai si-a facut aparitia. Max si-a indreptat privirea catre ea si a ramas uimit. Tanara era imbracata cu o pereche de blugi albastri deschisi, cu un dragon negru pe piciorul drept. Purta un maieu mov deschis, fara bretele. care se mula pe sani. La gat avea un lantisor de aur, cu o cruciulita ca pandantiv. La mana purta doua bratari de aur simple, insa deosebit de frumoase. In urechi avea o pereche de cercei de aur, cu cruciulite. In par avea o pereche de ochelari de soare. In picioare purta o pereche de balerini negri cu cateva dungi mov.
- Max! Sa iti faci bagajele. Maine plecam la munte. Eu si Ariel ne ducem sa luam bilete, apoi plecam la sala.
- Eu nu merg la munte.
- Ba vei merge si cu asta basta. Si nu iti vei lua telefonul, laptopul, ipod-ul. Nici o tehnologie. Nu vreau sa ma trezesc cu Priscila sau Larry pe acolo. Vreau sa fim numai noi trei.
- Care noi trei?
- Eu, Ariel si tu. Si sa nu aud comentarii. Maine, dupa ce semneaza Ray actul, plecam.
- Si iti lasi firma?
- Doua saptamani nu moare.
- Cat stam? Si scoala?
- Nici o grija, sunt sigura ca vrei sa scapi de ea.
Daniel si Ariel au plecat, spre masina, iar Max aproape scoatea fum pe nari. Si-a luat la revedere de la Priscila si s-a indreptat spre camera lui. Si-a coborat trolleru si a inceput sa isi impacheteze lucrurile. S-a dus in camera lui Ariel. Acolo a luat fotografia fetei de pe birou. Avea de gand sa ii faca ceva tinerei. Dar ce?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#6
Adica pe mine demon of darkness :))...ficul e interesant si Max chiar daca neaga ii place de Ariel:>.....greseli:
ia spus= i-a spus
costul=(cred ca ai vrut sa zici) costumul
bandajada=bandajata
mam pricopsit=m-am pricopsit
ca se va intampla toate aceste...cred ca suna mai bine "ca se vor intampla toate acestea"
la salutat= l-a salutat
scoatea=scotea
nicio grija,sunt sigura ca vrei sa scapi de ea.....aici nu am inteles...sunt sigura?...max vorbea cu taicasu nu cu o femeie...deci era"sunt sigur",nhu :d ?
greseli nu au fost asa de putzine cum au spus cei de sus :d....chuu:* sh gambate



PS:Sa nu te supy pe mn [-o<...:d

#7
imi place ficul.greseli nu prea am vazut sau nu le-am bagat in seama. daca Lost_in_love crede ca sunt multe problema ei:D
Max se v-a indragosti de Ariel nu;;)
Descrierea, dialogul, naratiunea, toate imi plac. tot ce posta sa spun este ca astept nextul cu nerabdare. ce o sa se intample in excursie;;).sunt sigura ca Max va incerca ceva impotriva lui Ariel:D
Chuuuuu si gambate:*

#8
Plecarea


Max continua sa priveasca chipul brunetei, in timp ce mintea lui isi planuia ceva. Era sigur ca tatal lui va pleca la jumatatea "vacantei". A lasat tabloul jos si a plecat la el in camera.
In cealalta parte a orasului, Daniel si Ariel tocmai au ajuns la sala de antrenament a fetei. Cand au intrat inauntru, Aisa si-a imbratisat puternic prietena. Era fericita sa o vada din nou, insa bruneta nu era acolo pentru a se antrena. Daniel s-a dus sa vorbeasca cu antrenorul, iar adolescenta a ramas cu prietena ei. Ariel a inceput sa ii povesteasca ce i s-a intamplat de la accident pana acum. Blonda a ramas uimita. Insa stia ca alaturi de domnul Meng, ii va fi bine. Vazand ca Daniel se apropie, tanara si-a luat la revedere de la prietena ei si a plecat acasa. Ajunsi acolo, lau vazut pe Max destul de nervos. Acesta dorea sa dea in una dintre fetele de servici. Cand a ridicat mana, Ariel s-a pus in fata lui, incercand sa il opreasca. Daniel nu s-a implicat. Dorea sa vada cum va reactiona fiul sau.
- Da-te Ariel! Nu ma fa sa te lovesc si pe tine.
- Nu totul se rezolva cu violenta Max. Spune ce ti-a facut biata fata?
- A incercat sa ma omoare!
- Cum asa?
- Mi-a dat un mar putrezit. Acum da-te trebuie sa isi primeasca pedeapsa.
- Dar poate nu a vazut. De ce nu o lasi in pace? Nu se va mai intampla. De acum iti voi aduce eu personal merele.
Max nu mai comenta nimic. O impinse pe adolescenta si a urcat in camera sa. Daniel i-a spus servitoarei sa plece, iar lui Ariel sa se duca sa isi faca bagajul. Adolescenta a aprobat din cap, urcand scarile. Inainte sa ajunga in camera ei, a simtit ca o mana o trage in alta camera. Aceea mana apartinea lui Max. Acesta a tras-o in camera sa, impingand-o in peretele din dreapta usii. Si-a pus mainile de o parte si de alta a capului fetei, lasand-o fara spatiu de desfasurare.
- De ce te dai atat de inocenta in fata tatei? Vrei sa il impresionezi?
- Nu...eu doar....
- Tu doar ce? Voi avea eu grija de tine la munte, "surioara" . Nu voi face altceva decat as am grija de tine. Buzele baiatului se apropiau de cele ale fetei. Aceasta in inchis brusc ochii, incepand sa respire din ce in ce mai adanc. Vazand acest lucru Max, ii dadu drumu. Fata s-a dus in camera ei. S-a dus la baie, unde si-a dat cu putina apa pe fata. Si-a privit chipul in oglinda din fata ei. Amintirile i se derulau in fata ochilor, insa nu dorea sa ramana prinsa intre ele. A iesit din baie, indreptandu-se catre geam. A privit cerul senin. Deoarece i s-a facut foame, a coborat jos. S-a indreptat spre bucatarie, unde a rugat pe una dintre servitoare sa ii faca o omleta cu sunca. In cateva minute, aceasta era servita. Dupa ce a termina, iesi din bucatarie. Pe usa si-a facut aparitia Daniel cu un act in mana. Se pare ca Ray, tocmai a semnat. Barbatul i-a spus uneia dintre servitoare sa il cheme pe Max, iar pe bodyguarzi ia pus sa aduca bagajele din camere. Max a coborat plictisit scarile.
- Nu trebuia sa plecam maine?
- Vom pleca azi.
- Bine macar o sa dorm in avion.
- Cine a zis ca mergem cu avionul?
- Poftim..
-Mergem cu trenul. Si asa ca nu am mai mers de atatia ani.
Baiatul nu mai comenta nimic. Cei trei s-au indreptat spre masina, care avea destinatie gara. In masina, Max se uita insistent la " sora lui". Aceasta parea sa nu observe, deoarece vorbea cu noul ei tata. Ajunsi la gara, cei trei s-au urcat in vagon. Max statea chiar langa Ariel, iar Daniel in fata fiicei sale. In aproximativ 20 de minute, trenul a pornit. Dupa doua ore jumatate de mers, Daniel si Ariel au adormit. Din cauza miscarii continuii a trenului, capul brunetei a alunecat uosr pe umarul adolescentului. Acesta si-a indreptat privirea catre umarul sau. Tanara era foarte frumoasa, insa asta nu o va ajuta impotriva planului lui Max.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#9
Greseli de tastare:

a coborat jos -> a coborat [e un pleonasm]
termina -> terminat
ia pus -> i-a pus
Din cauza miscarii continuii a trenului -> ar suna mai bine : Din cauza miscarii permanente a trenului
~
dialogul nu a fost sec, iar descrierea a fost suficienta...mai trebuie sa lucrezi un pic la ea.
~
sunt prima ;))
:x:x
super capitolu`

:X:X:X:X
astept nextu`
:d
spor la scris.
bYe:-h
:X
kisses:*:*
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#10
yoy plecarea la munte^_^
capitolul a fost dragutz
totusi max continua sa ma enerveze cu planul lui de ai face rau lui ariel...totusi si lui i s-a parut frumoasa...e si asta un inceput
dialogul a fost ok, descrierea de asemenea
greselile nu are rost sa le mai repet, deoarece au fost deja mentionate de Ela
de abia ast capitolul urmator
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O privire inocenta **angels** 12 8.185 23-10-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.746 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)