Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SWEET and SPICY

#81
Finally..next ch ^^

42:Decizia

Daca mai ramaneam asa mult timp avea sa plece.Daca o lasam sa plece acum nu cred ca mai aveam o a doua sansa sa lamurim cu calm lucrurile,cu siguranta nu mai aveam timp.Desi surprins , in momentul in care incearca sa treaca pe langa mine prefacandu-se ca nu m-a vazut , o apuc de incheietura mainii si o opresc.
‘Sunao,trebuie sa vorbim.’ spun foarte serios.La auzul acestor vorbe fata tresari si simteam cum incet incet mana ei tremura .
‘N...nu cred ca avem ce vorbi’ reuseste ea sa murmure foarte nesigura.
‘Ba mai avem inca de lamurit ceva’ insist eu.
‘Nu mai e nimic de lamurit!O iubesti pe Yui si ai ales-o pe ea.Sunt constienta de asta.’ raspunde Sunao ,un pic mai hotarata cu glasul inca tremurandu-i.
‘Sunao,sunt foarte constient ca te-am ranit,nu meritai asta,defapt,nu meriti asta de la nimeni fiindca esti o fata extraordinara ...’
‘Te rog scuteste-ma!’ se rasteste ea si-si smulge incheietura din mana mea. ’ Nu suntem intr-un film siropos si nici nu ma impresioneaza cu nimic ce crezi despre mine....o spui doar din politete si ca sa arati ca ai obraz.’ continua ea , la fel de iritata apoi dupa cateva secunde se intoarce nervoasa cu spatele la mine.Credeam ca va pleca,insa nu s-a miscat din loc.
‘Sunt foarte constienta,defapt, nu pot sa cred ca am fost atat de naiva incat sa cred ca voi castiga ceva in favoarea lui Yui.’ marturiseste dupa cateva secunde de pauza.Tonul era calm si echilibrat.
‘Sora mea crede ca eu sunt cea admirata,ca eu sunt cea iubita,dar adevarul este ca mereu am fost in umbra ei.Bunicii o compara pe ea cu mama noastra , mai mult decat pe mine.Prietenii de familie o lauda pentru ca practica sportul mamei noastre.O admira pentru ca e mai hotarata si independenta.O admira si pentru ca mereu a avut grija de mine in timp ce eu eram cea ingrijita.Urasc asta!’ spune ea revoltata.
Eram prea socat sa pot sa ii pun intrebari , sau sa-i vad chipul,insa clar era un singur lucru:plangea.
‘Mereu a avut grija de mine,mereu am fost in mod inconstient dependenta de ea.Vroiam sa fiu ca ea,dar stiu ca mi-era imposibil.E frumoasa,desteapta desi nu o admite,talentata desi nu incearca sa si-o puna in valoare.Este tot ceea ce vreau eu sa fiu , dar niciodata n-o sa pot.Sunt o fire slaba.Oricat de mult o admir,pe atat de mult urasc perfectiunea ei.’
Deja ......deja era de ajuns.
‘Te inseli.Nu e deloc perfecta.’ o intrerup eu .Sunao se intoarce spre mine mirata,cu lacrimile curgandu-i pe obraji.
‘Yui este cea mai imperfecta persoana.E incapatanata pana la prostie, e ridicola in anumite situatii.Se preface dura si puternica,dar e mai sensibila decat tine si mai fricoasa.Ea isi ascunde sentimentele.Tine la distanta pe oricine care incearca sa se apropie de ea si uneori e mai copilaroasa ca un bebelus.Dar tot ce a facut face pentru tine,fiindca vrea sa te protejeze.Nu a zis nimic si nu te-a inselat cu nimic.Am incercat sa ma apropii de ea,dar mereu ma indeparta pentru ca nu vroia sa fii ranita.A refuzat sa-mi accepte sentimentele.’
Sunao ramase socata de marturisirile mele,si o intelegeam mult prea bine.Yui avea numeroase fete , pe care alegea sa s-i le arate sau nu , in functie de persoana.
‘Tocmai aceasta imperfectiune......m-a facut sa o doresc si mai mult,imi pare rau.Nu e vorba ca trebuie sa fi perfecta Sunao...chiar deloc.Vroiam.....vroiam sa stii asta.’ concluzionez eu.Acum ii spusesem tot ce trebuia.Nimic de adaugat , nimic de retras.M-am intors sa plec,constient ca acum pentru mine si Sunao , totul se terminase.
‘De ce....de ce spui toate astea?’ intreaba ea deodata uimita.Lacrimile de pe obraji i s-au uscat.
‘Pentru ca nu mai am timp.Peste 1 saptamana plec in *Ibaraki’
*
Oare de ce?Am o durere oribila in piept.Simt ca nu mai pot sa respir.
Mi-am aruncat ochii spre geam,spre ploaia care cadea cu un zgomot puternic,enervant de puternic.Cand acoperisera norii astia negrii cerul?Parca am fost intr-o transa pana acum.
Stateam pe pat si tineam bokuto strans intre picioare.Din reflex am strans-o la piept ,la pieptul care ma durea atat de tare deodata.
*
Strangeam bandana rosie udata de ploaie cu forta.Oare de ce nu m-am intors sa ii vad expresia cand am zis cuvintele alea? Cred ca ar fi fost prea egoist din partea mea sa vad reactia ei, nu dupa tot ce i-am facut.
‘Regret tot ce am facut.regret ca am venit aici.As aprecia,daca nu i-ai spune lui Yui de asta.’
M-am saturat.M-am saturat de locul asta.M-am saturat sa pierd tot ce mi-e drag:Kai…..Yui.
.................Ma dau batut.

*Ibaraki- prefectura din regiunea Kanto,alaturi de Tokyo
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#82
Ti'am citit ficul mai demult dar mi'a fost lene sa postez ceva.:eto: Acum pur si simplu nu ma mai pot abtine.
Sei e atat de incapatanat!!!!Sincer imi vine sa ii dau una in cap!!!:angry:
Cum se poate gandi sa faca asa ceva?!?!?!?! :huh:Si Yui...Imi vine sa ii dau cu ceva in cap!!!Are cale libera la Sei si nu face nimic altceva deca sa il indeparteze si mai mult...!!!
Cam atat am avut de spus.Vad ca te axezi mai mult pe dialog decat pe descriere.Te avantajeaza mai mult sa stii.
Astept urmatorul capitol care sper ca va sosi rapid :pls:.Spor la scris in continuare!Ja ne!:bye:

#83
Sei e un idiot. Nesimtitul naibii m-a facut sa plang. Pentru numele papucilor mei albastri de la cocolino, unde-i e incapatanarea?
De Yui ce sa mai zic. E o fraiera. In loc sa-l asculte pe Ren, ea... nuuu, in nici un caz. Cum sa fie cineva fericit aici?! E inadmisibil!

Cand ea se intreaba de fericire, eu ma intre de prostie. Cum sa poata fi cineva atat de prost? Dar uite ca se poate. Sei si Yui sunt exemple vii. De Sunao ce sa mai zic? Daca este cineva normal la cap in toata ecuatia asta, acela este Ren. Si e asa de dragutz!!! Asa destept cum e el si loial lui Sei. Plus ca inca mai tine la Yui. Si cum tine si la Sei si la Yui, si stie ca si Sei si el vor ca Yui sa fie fericita, incearaca sa o convinga pe Yui sa-si urmeze sentimentele, chiar daca sentimentele nu o vor conduce catre el, ci catre Sei. (Stiu ca e melodrama pura, dar am fost melodramatica intentionat)

Heh... avand in vedere ca vorbeai si de niste perioade fericite, am sa incerc sa nu-ti mai injur personajele. Desi esti singura vinovata ca ma enerveaza atat de tare! Ei, cum eu sunt o fire iertatoare, am sa trec cu vederea idiotenia si prostia lui Yui si Sei si fitzosenia tampita caracteristica lui Sunao si am sa incerc din raspureri sa nu-ti fac creierii ferfenita cerandu-ti continuarea.

Cam atat am avut de zis. Astept cu nerabdare contiuarea.

P.S. Daca te-a deranjat ceva din postul meu, PM si sterg.
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#84
Am citit si eu noul capitol care este foarte reusit,dar asta o stii deja asa ca voi incepe k miile de scuze pt. k nu am lasat un comm mai devreme..(lenea-i mare..)
So..nu-mi vine sa cred..Sei pleaca..(idiotul..o sa-l spanzur de un copac rozzz),iar Yui nu face nimic..chiar daca nu stie despre plecarea acestuia..macar ar trebui sa vorbeasca cu el..(pe Yui o tai k lama).Despre Sunao..nu am ce sa zik..parerea mea e aceeasi..o ignoranta si rasfatata..Totusi..cred ca i-ar prinde bine daca ar ramane la final cu Ren..poate asa vor fi amandoi impacati sufleteste:)).Cum ziceam..capitolul acesta e foarte reusit..greseli nu am vazut,descrierea,naratiunea si dialogul sunt bune,actiunea foarte tare:>,iar tu te-ai descurcat excelent!Sper ca intr-un final Yui si Sei sa ramana impreuna..daca nu..i kill Sunao^^!
Spor la scris!Abia astept sa vad ce se va mai intampla!

#85
nee-chan esti lea...

uff ce incapatanata ii si Yui, dar si Sei...acum l-a mai traznit sa si plece
de ce naiba se lasa batut...in locul lui as incerca sa o conving pe Yui sa fie q el
sper doar ca Sunao sa fie fata buna macar acum si sa ii spuna surorii sale de ceea ce vrea Sei sa faca...daca nu face asta atunci chiar este o mare scorpie

spor la scris sys si sper sa pui mai repede urmatorul capitol

P.S.:daca o sa citesc mai greu nexturile si o sa pun comm...sti care ii problema
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#86
43: Ultima clipa

‘Ploaia asta nu se mai opreste deloc ‘ zice bunica , privind pe geamul bucatariei.’Pe unde o umbla Sunao?’ intreba ea , ingrijorata.Adevarul era ca trebuia sa se intoarca de mult,ce se intamplase oare?
Spre surprinderea mea ,exact cand gandisem acestea usa se deschise si Sunao statea in prag uda pana la piele.
‘Sunao,ce ai patit?’ sare bunica ca arsa vazand-o uda desi avea umbrela in mana.Pentru o clipa chipul ei parea straniu,contorsionat, insa cand dadu ochii cu mine isi reveni.
‘AH...a batut vantul si mi-a zburat umbrela din mana’ explica ea .
Imediat dupa aceea urca in camera ei sa se usuce.
Ce straniu.
*
Ploaia continua sa cada si inainte sa realizez ,prima saptamana de vacanta era aproape incheiata.Din motive care ma depaseau , Sunao parea extrem de incordata.
Eram la fel de plictisita de orice si stateam toata ziua in pat.......oare ce mai face Sei?
*
Sunao spala vasele in bucatarie cand telefonul suna.Nu era nimeni acasa inafara de ea si sora ei.Se sterse pe maini si lua receptorul din furca.
Inainte sa spuna ‘da’ vocea lui Ren se auzi destul de grabita si panicata in telefon.
‘Sunao,trebuie sa vorbesc urgent cu Yui,e pe acolo?’ intreaba el repede.
Sunao ezita.
‘Mda,e.’ Spune ea ,cam cu jumatate de glas.
‘Deci am aflat ceva oribil , jur ca o sa-l rup pe Sei in bucati.Cica azi dupa-amiaza pleaca....nu oriunde,dar definitiv.Cica se transfera,,fara sa ne fi zis NIMIC! ’ spune el revoltat.
Sunao isi tuguie buzele nestiind cum sa reactioneze,sa se prefaca nestiutoare sau sa admita ca stia de o saptamana dar n-a spus nimic?
‘Sunao,mai esti?Stiu ca e un soc dar, trebuie neaparat sa-i spun lui Yui.Sunt sigur ca stiu de ce a decis sa plece asa .Yui e singura care poate sa-l convinga.’ Insista el , foarte agitat.
‘Ren,te sun mai tarziu’ murmura Sunao si inchide receptorul exact cand Ren urma sa reproseze raspunsul pe care i-l oferi.
Se sprijini de perete si se lasa sa alunece usor pana pe podea.

*
In sfarsit s-a oprit ploaia.Frate,parca zici ca a trecut uraganul. Balti peste tot.Am vrut sa ma ridic sa deschid geamul acum ca furtuna incetase dar un tropait zgomotos pe scari si izbirea violenta de perete a usii camerei ma facu sa tresar .
‘Yui,dute la Sei acasa ACUM! ‘ ordona Sunao ,respirand cam sacadat.
M-am uitat la ea uimita.Sper ca se intelege de la sine ca nu pricepeam la ce se referea.
Sunao veni langa mine si ma trase repede de brat ,ridicandu-ma de pe pat.
‘Sei pleaca.Pleaca si nu se mai intoarce.’ Explica ea , dupa ce imi vede chipul confuz.
Nu cred ca as putea exprima sentimentele care le-am avut cand a rostit cuvintele acelea.Prima senzatie a fost de parca cineva mi-ar fi aruncat in cap cu o caramida,a doua senzatie a fost o incercare inutila de a incerca sa cred ca e defapt o gluma proasta insa chipul serios al surorii mele imi confirma faptul ca nu era o gluma.Atunci am simtit de parca intreg sufletul se sufoca si mii de cutite il injunghiau.Un sentiment de hau,de abis si o goliciune disperanta ma acaparase total.
‘Dar...eu..cum?Nu stiam...’ ingaim eu , nereusind sa duc o fraza logica pana la capat.
‘Iti voi explica totul cand avem timp,dute acum!’ spune ea rugator.
‘Dar....Sunao...’ continui eu insa apoi ma trezesc cu o palma zdravana peste fata.
‘Yui,daca nu te duci acum il pierzi pentru totdeauna.Nu fi proasta , macar o data fa ce vrei sa faci.Yui,ce vrei sa faci acum,sincer?’ striga ea.
Nu vreau sa il pierd...................
Fara sa zic altceva o zbughesc spre usa repede.Cobor scarile sarindu-le doua cate doua .Eram in treningul de casa si intr-un maieu dar nu m-am schimbat,mi-am pus doar adidasii repede in picioare si fara sa iau altceva cu mine deschid usa si ies afara.
Ren statea in fata portii respirand cam greu.Parea ca alergase.
‘Yui,Slava Cerului ca te gasesc,trebuie sa-ti spun ceva.Sei a...’
‘Stiu!’ ii confirm eu , fara sa-l las sa termine.’Ren, o sa-ti imprumut bicicleta’ ii spun mai mult ca o marturisire decat ca o rugaminte.
‘Yui,dute la gara , cred ca deja au plecat.’ Imi spune el in timp ce ma asez pe bicicleta.
‘Stii cumva unde pleaca?’ intreb repede , cu piciorul asteptand nerabdator sa calce pedala si sa o ia la drum.
‘Ibaraki !’ se aude vocea lui Sunao din prispa usii.
Fara alte cuvinte incep sa pedalez spre gara.
*
‘Frate mi-ai dat niste palpitatii....’ zice Ren , asezandu-se pe scari si rasufland usurat in sfarsit.
Sunao nu raspunse.Cand Ren ridica privirea spre ea fata era cu ochii inundati de lacrimi.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#87
ce frumos! sper ca Yui sa ajunga la gara ca sa il opreasca pe Sei
hau-cred ca era haus
nu pot spune decat ca ador acest capitol si ca imi place la nebunie,imi provoaca dependenta
capitolul urmator trebuie sa fie foarte interesant(presimt)
When the world gets in my face,
I say, Have A Nice Day.
There was a time
When I was so broken hearted
Love wasn't much of a friend of mine
The tables have turned, yeah
Cause me and them ways have parted

[Imagine: 2iv08c4.jpg]
weakness ??[/i][/b]

#88
In sfarsit ai venit cu nextu':)) O sa ajunga la timp, nu? Si daca nu ajunge... o sa mearga in Ibaraki pe bicicleta? In fine, o sa aflu asta mai tarziu. Greseli de tastare nu am vazut, descrierea si naratiunea au fost :X
Astept nextu...
Gambate:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#89
wow foarte tare de mult nu am mai citit ceva atat de bun
e atat de comic si de animat incat nu ma pot opri nici din ras nici din citit
sper sa scrii asa mereu :*(asta era pentru prima parte a fic-ului)
acum sper doar sa faci ceva cu personajele astea ca deja plang eu in locul lor
asa ca stept nerabdatoare next-ul
kiss:*
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#90
In urma hackuielii acelui rus retard...cred ca cap 32 si 33 a disparut...asa k le pun acum..[ ms de semnalare aiumy :*]

32:Realitate si acceptare

A trecut 1 saptamana de cand l-am aruncat in strada pe tatal meu.Se pare ca isi invatase lectia pentru ca nu a mai trecut pe aici.A fost o saptamana cam depresiva.De mult nu am mai fost asa trista.Nu mai trebuie sa mentionez ca dupa ce am realizat ca m-am lasat de buna voie si nesilita de nimeni in bratele lui Sei am rosit toata si iar m-au apucat nervii si gandurile.Partea mai urata era ca in momentul acela chiar m-a ajutat.Chiar m-am simtit bine cand m-a consolat.M-am simtit bine in bratele lui.Cand am realizat acele lucruri am simtit ca am un atac de panica.
Nu mai putem continua asa, trebuia sa vorbesc cu Ren, dar nu ii puteam spune adevarul. Dar merita mai mult de atat. In plus, ii plac fetele mult, o sa gaseasca alta fata. M-am hotarat sa ii zic in timpul unei intalniri, poate ca daca il pun intr-o dispozitie buna, vestea mea nu va fi atat de greu de suportat. Si e un baiat de treaba, o sa ma ierte... pana la urma. Cand am ajuns la scoala, nu imi gaseam cuvintele, in fiecare pauza ma strofocam sa gasesc ce sa ii zic, dar inainte sa se intample asta, a venit el la mine.
‘Yui, te simti bine? Pari preocupata.’
‘Vreau sa mergem la o intalnire!’ ii spun eu hotarata.
Uh, sigur...’ zice el surprins. ‘Cand?’
‘Cat de repede posibil!!’ sar eu.’Acum..adica,dupa ore!’
Sigur,’ imi zice zambind si se duce la locul lui pentru ca aparu profesorul.
Toata ora am stat pe ace, imaginandu-mi tot felul de posibilitati. De fiecare data, il vedeam pe Ren dezamagit si ranit. Incepea sa ma doara si capul de la atatea griji.
Nu, intai trebuia sa verific ceva.Apoi sa ma hotarasc.Totul depinde de cum va decurge intalnirea de azi.
La ora 5 dupa-masa ma astepta in fata casei mele.Am mers intai sa ne plimbam prin parc, apoi am mers sa mancam la restaurant ceva.Am incercat sa ma comport cat mai normal posibil.Apoi am mers in parcul de distractii si ne-am dat in tot felul de nebunii.Am incercat sa ma comport la fel ca de obicei.
Ren s-a comportat exemplar cu mine. Ma intreba intr-una ce vroiam, daca aveam nevoie de ceva, cum ma simteam. Poate ca simtise ca ceva nu era in regula sau vroia doar sa ma inveseleasca. Oricare ar fi fost motivul, m-a facut sa zambesc de cateva ori, vazandu-l asa de fericit.
Am mers de-a lungul lacului tinandu-ne de mana.Deodata,fara sa il avertizez sau sa zic ceva sar la gatul lui si il sarut .
La inceput a fost prea socat de reactia mea brusca insa apoi isi infasura bratele in jurul taliei mele lipindu-ma de el.Ma saruta cu pasiune si simteam cat de bland era totusi cu mine dar cand sarutul se incheie eram si mai bosumflata ca inainte.
‘Yui, ce se intampla? Esti... pai nu esti tu azi.’
‘Ren.....imi placi foarte foarte mult.Esti baiatul ideal..esti..perfect.Esti tot ce ar vrea oricine..’ zic eu cam grabita si inghit in sec.
‘De ce am impresia ca urmeaza un ‘dar’?’ ma intreaba si ma priveste in ochi.
Intr-adevar,asta urma.Si ma durea profund.Abia acum intelegeam.Ren era idealul meu.Mereu l-am admirat , din prima clipa,insa,poate ca nu idealul este ce imi trebuie mie.
‘Sper sa ma poti ierta,candva.Nu stiu daca inca poti sa intelegi situatia in care ma aflu,insa, stii cum e sentimentul ala,atunci cand zici ca esti indragostit lulea de cineva , insa apoi ceva se intampla si incepi sa te indoiesti? Ceva se intampla si atunci incepi sa intelegi cu adevarat ce inseamna sa simti acea ‘ scanteie’ ? E ceva care nu simti decat dupa ce treci prin asa ceva...deci ma astept ca poate nu esti inca in stare sa intelegi.’ Spun eu intr-o singura fraza rapida.Aproape ca ramasem fara aer.
‘Yui... ai gasit pe altcineva?’ ma intreaba si zambetul ii dispare.
‘Nu..nu sunt...sigura.’ murmur eu. Chipul lui era mai trist decat in orice alt moment.orice urma de bucurie ii disparu.Dar daca nu ii spuneam avea sa sufere si mai tare alaturi de mine.Ne chinuiam amandoi inutil.Mai devreme sau mai tarziu avea sa fie dezamagit de mine.
‘Nu o sa pot sa fiu iubita pe care tu o vrei’
‘Pot sa aflu macar cine e?’ ma intreaba si imi da drumul.Am dat din cap.
‘Nu are importanta.Ren...sunt sigura ca o sa gasesti pe altcineva care sa te iubeasca asa cum meriti.Sper,sa ma poti ierta.’ Suspin eu.
‘Nu azi... dar poate mai tarziu,’ imi zice, se intoarce cu spatele si se indeparteaza
Ei bine asta a mers...incredibil de prost.Nu pot sa cred ca tocmai i-am dat papucii.Daca cea de acum un an o vedea pe Yui de acum probabil ar fi ras pana ar fi ajuns la spital , incapabila sa creada ca asa ceva putea fi posibil , nici macar intr-un univers paralel.E numai vina lui Sei! E vina lui!A bagat indoiala in mine!Il urasc...gata..nu ma mai indragostesc in viata mea!........cam tarziu acum.


33: Nesiguranta si decizie

In sfarsit am si eu o zi pauza. Si dupa ce s-a intamplat ultima data cand am fost la Sunao acasa, mai bine ies in oras cu Ren. Nu i-am zis nimic, pentru ca de obicei gaseste o scuza ca sa nu vina cu mine. E doar cinci seara, nu are cum sa se planga ca e prea devreme sau prea tarziu. Parintii lui ma lasa inauntru imediat, ai crede ca stau peste drum si nu la doua strazi distanta. Ren e in camera lui, asculta muzica tare si se uita la o revista cu fete in lenjerie intima. Lucru pe care il face atunci cand e burlac.
‘Probleme in paradis?’ il intreb si ma asez pe un scaun.
Ren se uita la mine pentru o clipa apoi se intoarce la revista. Eu ii iau ipod-ul si il opresc. ‘De cand esti tu anti social?’
‘N-am chef sa ies,’ imi zice imbufnat si pune revista intre mine si el.
‘Hai, Ren... ce ai patit?’
‘Multe...’
‘Ai putea sa elaborezi?’
‘Mi-a dat Yui papucii...’
Daca o tin asa, o sa am nevoie de transplant de inima. Deja sunt prea multe socuri in jumatate de an. Dar de ce s-a despartit de el? Ce motiv ar fi avut? Se intelegeau asa de bine. Doar nu e din cauza mea... nu, nu are cum. Nu?
‘Ti-a... spus de ce?’ il intreb incercand sa par calm.
‘Nu stiu,’ zice el si arunca revista. ‘A inceput sa faca pe filozoafa. Sa vorbeasca de scantei si indoieli si alte cele.
Ok.... deci s-ar putea sa fie din vina mea. Nu e bine... macar cat era cu el eram in siguranta ca nu m-as fi dat niciodata la ea intentionat pentru ca nu vroiam sa il ranesc pe el, dar acum... Gura Sparta fara minte!
Acum ma intrebam cum o sa se continue lucrurile.Yui si Ren sunt in aceeasi clasa.Sincer nu l-am mai vazut pe Ren atat de demoralizat pana acum.Se pare ca Yui chiar a fost speciala pentru el.Ce-o fi fost in capul ei?Cumva trebuia sa aflu.Si eu tin la Ren foarte mult, e ca un frate pentru mine,trebuie sa stiu ce s-a intamplat.Nu mai era mult si incepea noul an si ,nu ca mi-ar pasa, insa e ultimul an pentru mine,Ren si Yui si primul pentru Sunao.Asta inseamna ca Sunao o sa vina la liceul nostru ,deci o sa petreaca mai mult timp cu noi.Nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma apuce panica.
Aveam doua motive bune ca sa vreau sa vorbesc cu ea, in primul rand, eram prietenul lui Ren, in al doilea rand vroiam sa aflu din ce motiv se despartise de el. Asa ca a doua zi am asteptat la intrare sa apara. Ren, pentru prima data in… nu mai stiu cat timp, a decis sa stea acasa, prefacandu-se ca e bolnav. Nu il pot condamna, in plus, imi va face treaba mai usoara. Clopotelul suna si ea tot nu aparu. Nu-mi spune ca si ea a chiulit azi. Ah, nu, uite-o ca vine, si nici ea nu arata prea fericita.
‘Hei, putem vorbi putin?’ o intreb cand se apropie.
Mergea cu capul mai aplecat decat de obicei si chipul ii era trist.Cand imi auzi vocea se opri si facu ochii mari.
‘Ce vrei?’ ma intreaba ea incercand sa para cat mai normala posibil.
‘Ce s-a intamplat intre tine si Ren?’
‘Ni..nimic nu s-a intamplat.’ Spune ea si trece pe langa mine .Am observat tonul incordat pe care spunea asta.
‘Pe cine crezi ca pacalesti? Erati indragostiti lulea unul de celalalt, cel putin asa credeam. Mi-a zis ca i-ai spus ceva de… indoieli?’
Se incrunta si acum parea furioasa.
‘Trebuia sa ma astept ca ti-a zis ceva.Asculta..nu e nimica legat de indoieli...ok,defapt am indoieli,dar nu te supraestima crezand ca e vina ta’ spune ea si incepe sa tropaie.
‘Yui,’ ii zic si o prind de mana. ‘Vreau sa stiu de ce te-ai razgandit si nu doar pentru ca sunt prietenul lui Ren.’
Ea ramase tacuta cateva clipe cu spatele la mine , insa eu am continuat s-o tin de mana.Cand s-a intors sub chipul aparent incruntat ochii ei pareau foarte tristi si pentru o clipa chiar resemnati.
‘N-o sa mearga.Evenimentele din ultima perioada m-au ajutat sa inteleg ca nu sunt ce trebuie pentru Ren.Decat sa il amagesc mai bine ii pun capat.Sunt sigura c-o sa gaseasca pe cineva care chiar merita osteneala.Eu nu merit asta de la el.’ Suspina ea.
‘Si… tu ce vei face?’ o intreb si ii dau drumul mainii. Daca ea l-a lasat pe Ren din alte motive, oricare ar fi ele, atunci nu e nici o problema… dar daca l-a lasat din cauza mea? N-are cum. Una e sa simta ceva pentru mine si alta e sa il paraseasca pe cel care il iubeste. Iar eu sunt cu Sunao.
‘Eu, o sa fac ce fac de obicei.Dar acum ti-o las pe Sunao in grija.Orice s-ar intampla,sa nu o parasesti la nevoie’ imi spune ea pe un ton rugator si bland.
‘Absolut orice?’ ii spun si imediat imi dau seama cum suna. Am innebunit?! Sunt cu Sunao, nu ii pot spune unei fete asa ceva, mai ales ei.
‘Sei, nu poti sa te arunci in bratele oricarei fete cu bust mare sau care arata bine.’ Imi spune ea mustrator.’Daca nu esti in stare sa o tii aproape pe persoana pe care o iubesti si esti capabil sa fugi una-doua in bratele alteia..atunci nu o meriti pe Sunao ‘ De ce aveam senzatia ca aceasta fraza avea dublu sens pentru ea?
‘Nu ma uit la orice fata care arata bine. Stai… asta te-a facut sa te desparti de el?’
‘Nu!’sare ea repede.’Asculta, nu conteaza ce a fost ok? ‘ spune ea si da sa plece insa se impiedica si se pravaleste la pamant.De cand era asa de impiedicata?
'Yui,' ii zic si o ajut sa se ridice. 'Vrei sa ajung si eu in aceeasi situatie? Trebuie sa stiu, pentru Sunao.'
Ea se uita in ochii mei si eram iar foarte aproape unul de celalalt.
*
Nu,de ce trebuie sa-mi ingreuneze atat situatia?De ce trebuie sa stie el TOT? Si o foloseste ca scuza pe Sunao pe deasupra.Si e si aproape de mine iar.
‘N-o sa fii in aceeasi situatie ca Ren’ ii spun eu ,sincer nu in situatia lui Ren ma temeam sa nu ajunga,ci in situatia mea.Sei a fost motivul pentru care nu am mai putut sa il vad pe Ren ca inainte,insa daca ii spuneam asta cine stie ce Dumnezeu iscam.Mai bine atat pentru mine ,cat si pentru el si Sunao , sa nu stie adevarul.
‘Tot trebuie sa stiu. E totul… prea complicat…’
‘Ce Dumnezeu vrei sa-ti zic?’ intreb eu iritata.’Nu stiu ce ti se pare tie complicat.E treaba mea ce fac cu Ren...cu ce te afecteaza pe tine si pe Sunao asta?’
'Asta as vrea sa stiu si eu...' zice Sei si pleaca.
Huh?A plecat?A plecat.A plecat asa,deodata.Ce Dumnezeu a fost asta?Totusi,ma simteam foarte....ciudat.Ca si cum un bolovan s-a asezat pe inima mea.Credeam ca daca ma despart de Ren o sa imi dispara piatra de pe inima , insa acum nu numai ca a ramas dar s-a transformat in bolovan.Ce vroiam eu defapt?Nu trebuia sa fiu geniu ca sa realizez: vroiam sa-i spun sincer de ce m-am despartit de Ren ,vroiam sa-i spun tot ce am pe suflet , sa vorbim ca sa lamurim.....ce sa lamurim....pentru mine devenea din ce in ce mai clar....sarutul lui Sei mi-a dat lumea peste cap si cred ca in ciuda tuturor temerilor mele,incepeam sa ma indragostesc de el.

*
Nu mai inteleg nimic. O plac, nu o plac? Ma place, nu ma place? Totul era bine cand era cu Ren, macar stiam ca are si ea pe cineva care sa o tina ocupata si la care tinea mai mult decat la mine, dar acum… Acum eu ce fac? Nu pot nega ca simt si eu ceva pentru ea, dar eu sunt inca impreuna cu Sunao. Daca ar afla vreodata ca imi place de o alta fata, ar rani-o foarte mult, dar e mai rau avand in vedere ca e sora ei. Bine macar ca ea se tine la distanta, acum trebuie doar sa ma controlez eu.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sweet nothings Yaku-chin 2 2.306 21-01-2013, 03:51 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sweet traps [ Yaoi ] Yaku-chin 8 4.738 27-09-2011, 07:15 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  No more sweet goodbyes [Yaoi] Aliss_anime 10 6.893 29-01-2011, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Sweet Tears Icsdeee. 6 3.827 09-01-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Just me and my sweet life... Akane :3 1 2.426 28-12-2009, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Akane :3
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 12.777 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)