Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire fumata

#20
Chapter 6#: Cadere

M-am imbracat imediat in negru, dar am ajuns prea tarziu. Mama deja era dusa la morga, eu plangand. Lacrimile curgeau fara oprire, Matt tinandu-ma strans la pieptul lui. Dar telefonul lui a sunat:
-Da. Ce? Nu, nu se poate.
Dupa ce a inchis l-am intrebat:
-Ce se intampla?
-Pai...trebuie sa plec in alta tara cu parintii mei. Si se pare ca e posibil sa ramanem acolo.
-Ce?am spus eu si mai alarmata, plangand din ce in ce mai tare.

Am lesinat, iar cand m-am trezit eram in camera. Pe perna de langa mine am gasit un bilet pe care scria:
"Kate, te rog sa ramai calma. Inainte sa plec m-am gandit foarte mult, e mai bine sa ne despartim decat sa infruntam distanta. E mult prea greu. Imi pare rau, Kate. Macar am avut posibilitatea sa iau un ultim sarut. Repet, imi pare rau. Te iubesc, Kate. Matt"

Dupa ce l-am citit am inceput sa plang mai tare. Ma simteam ca si cand totul se ducea de rapa. In ziua aia nu am fost deloc la cursuri. Era prea greu sa infrunt asta singura, era prea greu pentru mine. Ma simteam fara vlaga, cazand in abisul tristetii. Nu puteam avea incredere in Clara ca sa vorbesc cu ea, asa ca am preferat sa plang in singuratate. Zilele treceau greu, eu plangeam toata ziua. Deja facusem cearcane pentru ca nu puteam dormi noaptea si am inceput sa fumez ca sa incerc sa uit.

Cu cat terminam o tigara, cu atat imi imaginam ca relatia mea cu Matt se termina incetul cu incetul. Relatia mea se stingea, asa ca tigara. Cand am tras ultimul fum si am ajuns la filtru mi-am dat seama ca asa s-a terminat si iubirea dintre noi, dintr-o data. Lasand lacrimile sa curga din ce in ce mai multe, mai abundente, mai fierbinti, stateam pe patul meu, care era deja umed datorita lacrimilor mele ajunse pe lenjeria de matase.

Oare voi putea sa imi revin vreodata?imi spuneam eu. Am vazut ca Matt a vrut sa ma sune. Am sunat imediat inapoi.
-Esti mai bine?a spus vocea lui.
-Nu. Am inceput sa fumez si observ ca viata mea devine din ce in ce mai proasta. Cand erai aici era roz.
-Da... stii, imi pare rau dar...
-Dar?
-Nu, nimic!a spus el auzindu-se un sarut pe obraz.
-Deja m-ai inlocuit cu alta fata, nu? Asta am fost eu pentru tine? O papusa cu care sa stai in pat, cu care sa te joci ca sa nu te plictisesti?am spus eu nervoasa.
-Nu, stii bine ca te-am iubit. A trecut o luna de atunci, a trebuit sa ma resemnez si asa trebuia sa faci si tu. Nu mai fuma ca faci mai rau si nu vei rezolva nimic. Imi pare rau!a spus el si a inchis imediat.

Am ramas terminata, chiar nu ii pasa ca eu mereu plangeam pentru el si pentru mama. Am fost chiar o papusa pentru el? Eu intr-o luna tot plang zilnic si el m-a inlocuit cu alta fata. Si...nici macar nu a zis unde a plecat, in ce tara. Oare m-a sunat numai ca sa imi spuna ca a gasit deja pe altcineva?
Ma simteam oribil, viata mea aluneca din ce in ce mai tare spre tristetea cumplita. Nu mai rezistam, asa ca am luat un cutit. Am mai aruncat o singura privire spre cer, si am infipt cutitul in inima.
-E-este...o... persoana careia ii da-datttorez ttotul-l!au fost ultimele ei cuvinte.

Clara a venit speriata spre colega ei. A sunat rapid la ambulanta, dar se pare ca fata era deja moarta. Kate nu mai suporta sa vada ca se zbate degeaba, fara ca viata sa-i ofere ceea ce voia. Spera ca Matt se va intoarce, dar el deja isi gasise pe altcineva. Ea se distrugea cu timpul din cauza lui, se crede ca s-a si drogat. De asemenea, ii era dor si de mama ei. Era terminata.

Cu timpul, lumea s-a resemnat. E doar o alta fata care a murit din diferite cauze, ceva normal atunci. Prietenii ei deja s-au resemnat, insa cineva inca ii aduce trandafiri albi la cimitir. Era Matt, acesta s-a intors cu iubita lui actuala, insa ii parea rau ca fosta lui iubita a ajuns sa faca asta. Stia ca il iubeste, doar ca nu credea ca va recurge la astfel de metode. Pe piatra lui Kate de mormant erau scrise ultimele sale cuvinte: "Este o persoana care ii datorez totul.Kate". Dar se pare ca in inima lui Matt se dadea o lupta.
-Kate, nu credeam ca vei ajunge la asta. Abia acum, ca sunt aici la mormantul tau, mi-am dat seama ca si acum te iubesc. E doar vina mea, imi pare rau.


The End...



Răspunsuri în acest subiect
Iubire fumata - de Crynu. xD - 06-04-2009, 08:44 PM
RE: Iubire fumata - de BlueGum - 06-04-2009, 08:51 PM
RE: Iubire fumata - de Monica Wksv - 07-04-2009, 08:53 PM
RE: Iubire fumata - de Crynu. xD - 07-04-2009, 09:14 PM
RE: Iubire fumata - de BlueGum - 07-04-2009, 09:15 PM
RE: Iubire fumata - de Monica Wksv - 07-04-2009, 10:50 PM
RE: Iubire fumata - de Crynu. xD - 08-04-2009, 04:41 PM
RE: Iubire fumata - de BlueGum - 08-04-2009, 05:00 PM
RE: Iubire fumata - de Selena. - 08-04-2009, 08:14 PM
RE: Iubire fumata - de Elusive wolf - 09-04-2009, 02:26 PM
RE: Iubire fumata - de Monica Wksv - 09-04-2009, 07:39 PM
RE: Iubire fumata - de Crynu. xD - 10-04-2009, 02:56 PM
RE: Iubire fumata - de BlueGum - 11-04-2009, 11:11 AM
RE: Iubire fumata - de starnight - 11-04-2009, 03:17 PM
RE: Iubire fumata - de Vizitator - 11-04-2009, 03:24 PM
RE: Iubire fumata - de Monica Wksv - 13-04-2009, 01:14 PM
RE: Iubire fumata - de Crynu. xD - 13-04-2009, 11:35 PM
RE: Iubire fumata - de Isis-Zeita iubirii - 13-04-2009, 11:47 PM
RE: Iubire fumata - de Monica Wksv - 14-04-2009, 10:19 AM
RE: Iubire fumata - de Crynu. xD - 17-04-2009, 02:07 PM
RE: Iubire fumata - de Selena. - 17-04-2009, 02:56 PM
RE: Iubire fumata - de Monica Wksv - 17-04-2009, 08:09 PM
RE: Iubire fumata - de Crynu. xD - 17-04-2009, 08:34 PM
RE: Iubire fumata - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-04-2009, 08:37 PM
RE: Iubire fumata - de Rikku - 17-04-2009, 08:58 PM
RE: Iubire fumata - de RaYnutza - 20-04-2009, 08:09 PM
RE: Iubire fumata - de :x Ella :x - 21-04-2009, 03:22 PM
RE: Iubire fumata - de Mitzuke - 19-05-2009, 08:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)