Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Toradora

#6
Toradora este unul dintre cele mai frumoase anime-uri romance , chiar este reusit si cu siguranta nu numai eu spun acest lucru , deoarece toti care au urmarit anime-ul au ramas cu o impresie deosebita . Pe mine una m-a uimit !
Pot spune ca l-am terminat doar intr-o zi , deoarece am ramas prinsa de firul povestii inca din primul minut al anime-ului , atunci cand Ryuuji era baie si era acea melodie frumoasa xD E chiar draguta <33 . Deveneam mai curioasa pe minut ce trecea , parca fiecare episod ma facea dornica sa aflu ce se intampla in continuare , iar cand s-a terminat am fost foarte trista , deoarece chiar as fi dorit sa continue . Este un anime atat de frumos , atat de bine gandit . As dori din toata inima sa mai apara un nou sezon xD Cu siguranta l-as urmari cu mare placere zi si noapte xD .
Povestea anime-ului pur si simplu mi-a captat atentia , mie mi se pare o idee foarte originala si interesanta . Nu mi s-a parut nici un moment plictisitor , actiunea fiind foarte bine structurata . Parca fiecare moment , fiecare gest al personajului aveau un rol important in anime . Imi
Mi-a placut la nebunie prima intalnire a lui Ryuu cu Taiga =]] Era asa mica si nu isi dadea seama de ce s-a lovit . Taiga este atat de scumpa si de draguta . Nu ai cum sa nu o adori . O admir din toate punctele de vedere , deoarece ma regasesc de multe ori in ea . Parca m-as uita in oglinda si nu glumesc . Ea si Ryuuji fac un cuplu atat de dragut , le sta foarte bine impreuna . Parca se completeaza unul pe celalalt . Sunt doua personaje atat de amuzante , am ras foarte mult la unele faze . Ryuu este mai mult decat perfect , atat de dragut , sweet . Si eu m-as indragosti de el atat de usor =]]
Anime-ul are multe de transmis despre viata , parca toate personajele erau luate drept altcineva decat erau si daca stam sa ne gandim este ca in viata reala . De multe ori suntem criticati pentru modul in care aratam sau doar ca am facut o prostie , desi acele persoane nu ne cunosc aproape deloc . Cred ca doar noi stim cum suntem si ceilalti nu ne pot reprosa nimic atata timp cat nu au habar un lucru despre noi . Anime-ul chiar este un mesaj despre viata .
Grafica anime-ului mi s-a parut bestiala , fetele personajelor au fost atat de bine conturate , din partea mea 10+ . Nu cred ca exista vreun personaj la care sa-mi displaca aspectul fizic . Defapt ... daca stau bine si ma gandesc imi plac toate personajele atat ca aspect fizic cat si moral , deoarece fiecare este diferit in felul sau de celalate personaje si acest lucru ii face perfecti.
M-a impresionat foarte mult si finalul anime-ului , aproape ca mi-au dat lacrimile . Chiar nu am dorit sa se termine , deoarece personajele m-au impresionat atat de mult si as fi dorit sa vad ce s-ar fi intamplat cu ei in continuare .
Din punctul meu de vedere , merita vazut ! .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
Toradora - de hikari marina - 06-04-2009, 02:02 PM
RE: Toradora - de Shojo Queen - 06-04-2009, 08:17 PM
RE: Toradora - de ^ToxicK kiD^ - 17-12-2009, 03:00 PM
RE: Toradora - de Lollilay - 03-01-2010, 02:32 PM
RE: Toradora - de Ryuji - 29-04-2010, 06:53 PM
RE: Toradora - de βεκi - 26-05-2010, 09:27 AM
RE: Toradora - de She's a rebel - 19-08-2010, 10:12 PM
RE: Toradora - de Irukandji - 08-06-2011, 08:16 AM
RE: Toradora - de Kuro Kitsune - 02-10-2011, 09:05 PM
RE: Toradora - de Catsz - 23-11-2011, 09:00 PM
RE: Toradora - de DeDal N. - 26-11-2011, 01:22 AM
RE: Toradora - de Crazy~Tenshi - 30-11-2011, 12:34 AM
RE: Toradora - de Saravis - 05-06-2012, 07:16 PM
RE: Toradora - de Ciquita - 07-06-2012, 12:39 PM
RE: Toradora - de Densa - 31-07-2013, 05:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)