Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A Cat that Loved a Fish

#1
Ok..e o manga ce am citit-o astazi.
Povestea e scurta...si intortocheata ..titlul nu spune prea multe si ar fi greu sa va explic despre ce a fost vorba dar...

E povestea a 2 ...adolescenti...(baiat si fata) si a iubirii dintre ei.Intamplarea se petrece intr-un asazis zoo de pesti... si animale marine. Desi ei sunt frati vitregi ... Fata ..pe tot parcursul one-shotului..se gandeste la dragostea dintre ei...Si cum ar fi fost daca s-ar fi cunoscut mai repede...

O descrierea aiurea.. dar poate faptul ca e Psihological...va aduce mai multi fani 10
o.o" wot

#2
I read it a while ago too. Nu pot spune ca e cel mai stralucit oneshot, recunosc insa ca mi-a ramas in minte, poate pentru ca mi-a placut idea fluturilor de petricouri,venind de la dorinta de a avea aripi.
The main idea is kind of simple, idea principala fiind ca nu putem avea cea ce dorim, epusa prin imaginea dragostei reciproce dintre doi noi frati vitregi, care este imposibila,de unde si idea "pisicii care a iubit un peste". Flashurile care formeaza toate cele 20+ de pagini isunt destul de tricky,infatisand different random moments,so you can end up being "wtf?" at some point.
But meh,it's a nice short lecture,at least for the fish artwork xD;; .

[Imagine: wolf_run.gif]

[Imagine: Untitled-1copy.jpg]

#3
Ori am mai citit manga, ori mi se pare. Oricum, mi se pare bunicica.
E desenata bine si are cateva citate foarte misto (si mai inveti si cate ceva despre pesti). Cand fata a raspuns atat de direct, mi-am zis: "Asta as face si eu". Cred ca o pot intelge pe tipa, dar totusi, sfarsitul e in ceata (bine, nici nu am stat sa ma gandesc la el).
Imi place inceputul. Acea persoana care vorbeste despre aripi si despre dorinta oamenilor de a le avea. Si imi mai plac si tachinarile baiatului catre sora sa mai mica.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)