Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Lumina din intunericul vietii mele

#13
Capitolul Vl

Agitatie mare in casa lui Yuri.
-Cutu, cutu, hai trebuie sa plecam! Nimic
-De jumatate de ora ne rugam de un caine sa se ridice. Ia-l odata in brate, spuse exasperat Kousuke.
-As vrea dar maraie si nu vreau sa ma muste.
-Comet, hai sus plecam!
-Comet?! se mira Kousuke. Deci asta e numele pe care i l-a pus pana la urma Yuri. E un nume cam nepotrivit pentru un caine care gandeste o jumatate de zi pana se misca.
-Parca as vorbi cu Statuia Libertatii, ofta Yuri.
Baietii au ademenit cainele cu o bucata de carne ramasa de la cina. Totul decurgea perfect, au trecut printr-un peisaj super de munte, totul era verde, un verde seducator ca pietrele pretioase ale lui Kousuke si adica ochii lui Yuri.
Din cauza drumului lung si obositor baietii au poposit la un hotel unde Yuri a facut rezervare acum doua zile. Ajunsi in hotel diferiti lachei in uniforma au aparut sa se ocupe de bagaje, de cheile masinii si de Comet cel Lenes. Insa licarirea de trenspiratie de pe buza superioara a receptionerului prevestea necazuri.
-Sunt dezolat, domnule, a gemut el, dar prostia functionarului nostru cu rezervarile, se balbai receptionerul..
-Ce vreti sa spuneti? intreba Yuri nervos. Vrem sa mergem in camerele noastre cat mai curand, doar am facut rezervarile acum doua zile.
-Vai domnule, s-a tanguit receptionerul, incerc sa va explic ca din cauza prostiei celui care face rezervarile...
-Ati pierdut rezervarile? a intrebat Yuri cu ochii ca de gheata.
-Nu, nu, nu, nu le-am pierdut, dar nu sunt doua camere singure ci una dubla.
-O camera dubla? cei doi baietii au schimbat priviri ingrijorate. Nu aveti altceva? a intrebat Yuri iritat.
-Sunt dezolat, insa nu avem. E sezonul turistic, tot orasul e aglomerat.
-Trebuie sa ne impacam cu asta, a zis Yuri. Iti convine Kousuke?
Cred ca merge, a spus el, insa gandul de a petrece o noapte cu Yuri l-a infiorat. Yuri a luat un pix si a semnat in registru.
-Apropo, cate paturi sunt in camera aceasta?
O expresie nefericita a traversat fata receptionerului.
-Sursa confuziei a fost de fapt asemanarea numelui dumneavoastra cu cel al unui cuplu care...
-Cate paturi sunt in camera? a intrebat Yuri glacial. Receptionerului i s-a pus un nod in gat.
-Domnule, e apartamentul nuptial.
-Apartamentul nuptial? Ce incurcatura a naibii, a marait Yuri.
-Altceva nu aveti?
-Domnule aceasta este singura camera libera din hotel, e sezonul turistic, hotelurile sunt pline, va sfatuiesc sa o luati.
Yuri l-a privit din nou pe Kousuke, expresia lui sugerand ca el ar fi purtatorul unor nenumarate boli contagioase mortale.
"Mi-e greu sa dorm cu el dupa ce am descoperit ca sunt atras de el", gandea Yuri in timp ce liftul ii ducea la etajul doisprezece. Aceeasi tulburare o simtea si Kousuke.
-O, Doamne!
Kousuke a urmarit privirea neincrezatoare a lui Yuri spre pat. Patul era o notiune hoteliera moderna a unui tron al iubirii, o structura incredibil de vasta si ornata, avand deasupra un baldachin cu ciucuri de matase. Amorasi auriti tinteau cu sageti spre o inima din plus roz din centrul tabliei de la cap.
-Ei bine, a rostit Kousuke cel putin patul e suficient de mare.
Ma surprinde faptul ca nu sunt oglinzi in tavan, a zis Yuri acru.
-Ba sunt , a suras Kousuke. Tragi una din cozi si draperiile se deschid. S-a inrosit sub privirea aspra a lui Yuri. Tocmai am observat asta, termina Kousuke cu o voce mica.
-Ce destept esti, a mormait Yuri.
Kousuke s-a dus la baie pregatindu-se de culcare. Era emotionat si din cauza aceasta se duse la oglinda in forma de inima privindu-l pe Yuri in ea. Umerii lui largi si bratele erau acoperite de muschi. Era corpul unui sportiv puternic si viril. Kousuke si-a smuls privirea de la el simtindu-si stomacul gol si tremurand. Luandu-si inima in dinti a intrat sub cuvertura, salteaua era minunat de moale si de intinsa, proiectata de experti pentru a da cele mai bune rezultate la... ei, n-are importanta.
Yuri a examinat tabloul cu comenzi si a intors un buton la intamplare. Instantaneu luminile principale s-au stins, insa patul era acum scaldat intr-o lumina roz senzuala. A incercat alt buton, lumina roz a fost inlocuita de una ultra-violeta, o lumina purpurie inchis in care dintii lor se vedeau alb fosforescent, iar corpurile lor erau puternic conturate pe cearsafurile aurii. Yuri a mormait ceva ce nu putea fi repetat si Kousuke a chicotit.
-Prin asta trebuie sa treaca perechile in luna de miere? a intrebat Yuri sec. Dumnezeu sa-i ajute!
MI-e teama sa mai ating altceva ca nu cumva sa fim alungati in Cosmos.
Lasa-ma pe mine sa incerc, a suras Kousuke si s-a aplecat peste Yuri pentru a apasa pe butoane. Deodata camera s-a cufundat intr-un intuneric slab si Kousuke brusc a devenit constient ca se afla peste pieptul lui Yuri.
-Vino in bratele mele, spuse Yuri tragandu-l peste el cu o forta irezistibila astfel incat statea ghemuit langa barbatia lui.
-Iti simt inima cum bate, i-a zis Yuri incet. Ti-e frica de mine?
-In anumite privite, a recunoscut Kousuke cu buzele pe pielea lui.
-In ce fel esti speriat de mine, insista Yuri.
-De ce te las sa-mi faci, marturisi Kousuke cu inocenta.
Buzele lui chinuitoare le-au gustat pe ale lui Kousuke, mana lui i-a mangaiat soldul, netezimea stomacului, a coborat pe coapsa si apoi intre coapse chinuind zona sensibila a lui Kousuke.
Daca imi cer sa ma opresc, ma opresc. Pielea lui Yuri ardea ca si a lui Kousuke, era ca si cum fiecare muschi din corpul brunetului se topea dorind sa se reverse in cel de deasupra lui, sa devina una cu el.
-Daca nu-mi spui sa ma opresc, atunci nu ma opresc, am nevoie de tine, de tandretea ta, de alintarea ta. Cuvintele lui il puneau pe Kousuke pe jar, si-a plimbat si el cu timiditate degetele inghetate pe corpul lui Yuri, limba lui i-a strabatut buzele trasand un foc imbatator de la un colt la altul provocand in mintea Yuri explozia unui foc de artificii imprastiind culoare si stralucire in intuneric facandu-l pe Yuri sa geama puternic. Mintea lui Yuri era framantata de indoieli si intrebari, de ganduri. "Trebuie sa incetez, e atat de inocent ma simt de parca as abuza de el. Nu pot sa fac asta, nu asa, trebuie sa fie ceva romantic si frumos. La cabana o sa-i pregatesc o surpriza."
-Kousuke, trebuie sa ne oprim, dimineata ne trezim devreme.
Dezamagit baiatul accepta, dar nu putu adormi din cauza excitatiei, simtea urmele saruturilor si mangaierilor lui Yuri parjolindu-i trupul. Acesta se duce la restaurantul hotelului unde va avea cea mai neplacuta surpriza, surpriza ce avea sa-i cauzeze mult rau si multa suferinta atat lui, cat si lui Yuri.



Atat pe saptamana asta, e weekend si la mine.
Yaku-chin, nozaly multumesc pentru sfaturipupicpupic si pentru incurajari. Nu e vorba ca renunt la primul obstacol, dar ma simt prost sa postez incontinuu si sa nu-mi spuna nimeni daca e bun sau nu, daca le place sau nu. Imi da impresia ca il postez ca sa ma aflu in treaba si asta ma descurajeaza. Mie imi place ficul, sper sa va placa si voua si inca o data va multumescpupic8.



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 17-03-2009, 07:09 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 17-03-2009, 07:42 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 18-03-2009, 05:15 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 18-03-2009, 11:05 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 19-03-2009, 05:42 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 19-03-2009, 08:32 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 20-03-2009, 07:30 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 21-03-2009, 08:03 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de Miyaki - 21-03-2009, 09:15 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 22-03-2009, 03:23 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de Miyaki - 22-03-2009, 09:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)