Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Lumina din intunericul vietii mele

#12
Pf..e a 3-a oara cand incerc sa-ti las un reply si de fiecare data mi s-a inchis calculatorul..Deja am inceput sa ma enervez, insa am promis ca iti las comm si sper ca de data asta sa mearga.Spuneam ca iti voi atrage atentia asupra greselilor, asa ca tin'te bine 21 ( glumesc 10 ).Voi incerca sa fiu cat de obiectiva pot.
Insa, inainte de toate, o sa ma leg putin de ce ai spus la final "Daca ii place cuiva (...) continui ficul".Nu ar trebui sa pui problema asa.Probabil nu te-ai apucat de scris un fic dor ca nu aveai ce face ( iar daca asta a fost motivul, iar nu e bine, dar sa revenim).Scopul tau este sa scri din ce in ce mai bine si inainte de toate sa il faci sa-ti placa tie.Conteaza si parerea cititorilor, insa, cum a spus si Yaku-chin, trebuie sa ai mai multa incredere in tine.Hai ca am terminat cu lalaiala, acum sa revenim la ficul tau.
Trebuie sa lucrezi mai mult la actiune.Nu stiu de ce, dar am impresia ca nu prea sti nici tu ce urmeaza sa se intample in capitolele urmatoare.Trebuie sa gasesti o idee ineresanta si mai ales originala, pe care apoi sa o dezvolti.
Din cauza ca nu insisti mai mult asupra unor detalii, actiunea pare superficiala si grabita..trebuie sa mai bagi naratiune.Poate parea un mod de expunere nu prea important, insa sa sti ca are rolul ei.Si la tine cam lipseste..
Cam asta ar fi in mare..nu am cum sa-ti spun la fiecare capitol ce ar mai trebui facut, dar sper sa am cheful sa comentez si de acum incolo(lenea asta 21 ).
Stiu ca poti evolua, tocmai de aceea incerc sa te ajut.Acum trebuie sa ai si tu putina vointa, sa nu renunti la primul obstacol..Vai...hai ca iar aberez..
Gata te las 21 Astept urmatorul capitol.
bye bye :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 17-03-2009, 07:09 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 17-03-2009, 07:42 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 18-03-2009, 05:15 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 18-03-2009, 11:05 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 19-03-2009, 05:42 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 19-03-2009, 08:32 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de nolazy - 20-03-2009, 01:03 AM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 20-03-2009, 07:30 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 21-03-2009, 08:03 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de Miyaki - 21-03-2009, 09:15 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 22-03-2009, 03:23 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de Miyaki - 22-03-2009, 09:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)