Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Lumina din intunericul vietii mele

#6
Capitolul lV

-Yuri cine e baiatul acela?
-Fratele meu.
-Nu am auzit bine, cum adica fratele tau? Cum poti sa te comporti asa cu el?
-Taci! Nu stii nimic, cum am spus nu doar tu ai un trecut tragic.
-Stiai ca atunci cand mori ars ramai constient pana la sfarsit?
Kousuke dadu din cap si din umeri ca si cum ar fi vrut sa stearga imaginea care-i traversa imaginatia.
-Iti dai seama ce sufera persoana, inima bate, creierul functioneaza pana la sfarsit.
Vocea lui Yuri se stinse intr-o rasuflare.Privirea lui isi pierdu asprimea, dar era atat de stralucitoare, prea stralucitoare.
-Imi pare rau, m-am lasat dus de amintiri.Timpul...Aceasta pierdere de timp a cauzat moartea parintilor mei.Daca fratele meu nu s-ar fi luptat cu mine cand am incercat sa-l scot din casa cuprinsa de foc, acum parintii mei ar fi fost in viata. A mai trecut o zi depanand amintiri fapt ce i-a apropiat pe cei doi baieti, dar totodata le-a mai cicatrizat ranile. Din cauza oboselii acumulate ei au hotarat sa doarma impreuna la o distanta considerabila unul de celalalt.Kousuke simtea cum valuri de caldura il cuprind, cum trupul sau bine facut, dar totusi firav incepea sa tremure.
Cu o singura privire aruncata in directia lui Yuri si-a dat seama ca acesta nu este emotionat deloc, ba mai mult judecand dupa respiratia lui regulata parea sa doarma. Apoi oboseala isi spuse cuvantul, pleoapele grele ca de plumb i se inchisera si cazu intr-un somn profund.
Se trezi brusc, avand impresia ca se sufoca.Ceva greu i se puse pe piept.Pipaind prin intuneric, Kousuke descoperi mana lui Yuri pe pieptul sau, incerca sa dea mana la o parte dar acesta isi puse mana pe abdomenul brunetului.
-Yuri! spuse Kousuke scuturandu-l usor.
El nu-i raspunse dar mana lui aluneca de pe abdomen pe coapsa lui Kousuke.
-Yuri! tipa el de data asta.
-Ce...ce s-a intamplat?
-Scoala-te, ce naiba!
-Ce s-a intamplat? vocea lui Yuri ingrosata de somn era parca si mai tulburatoare.
-Nu esti in stare sa dormi corect, asta s-a intamplat!Daca nu poti sta linistit, culca-te pe mocheta.
-N-ai decat sa dormi tu acolo, bombani el. Doar e casa mea nu? Asa ca raman in pat.
Kousuke sculandu-se cu un aer hotarat, arunca pe jos o perna si una din paturi.
Noaptea a trecut repede. Kousuke s-a trezit primul si s-a gandit sa prepare micul dejun.Lua o carte de bucate pe care a gasit-o din intamplare si se grabi sa se apuce de treaba.
Gasi o tigaie si puse in ea jumatate de pachet de margarina la topit, cauta un mixer dar nu zari niciunul, asa ca incepu sa toace ceapa,morcovii si usturoiul. Tocmai calea telina cand simti un miros ciudat. Margarina! Alerga la tigaia de unde iesea un fum gros, apuca tigaia dar se fripse la degete si ii dadu drumul pe gresie. Dintr-odata, o explozie ca de pusca rasuna in incapere. Kousuke se arunca la podea si-si acoperi capul cu mainile.
-Sfinte Doamne!Ce se intampla aici? al treilea razboi mondial? striga Yuri in timp ce alerga inauntru.
-Trag in mine!Lasa-te in jos. Yuri incepu sa rada.
-Cine castiga batali, tu sau ouale?
Kousuke isi acoperi capul si privi in sus ca si cum tavanul s-ar fi prabusit peste el.
-Ouale! Am uitat de oua!
-Lasa nu-i nimic. Yuri ii privi mana si il ajuta sa se ridice. Kousuke se stramba cand el ii atinse degetele.
-Ce s-a intamplat?
-M-am ars.Nimic serios.
Yuri ii privi mana si lua o bucata dintr-o planta ce se afla pe terasa.
-Este aloe-vera,, ii spuse el in timp ce il ungea pe mana cu seva plantei.



Atat pentru astazi.Sper sa-mi lasati un comm pentru incurajare.Pa pa:-*



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 17-03-2009, 07:09 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 17-03-2009, 07:42 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 18-03-2009, 05:15 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 18-03-2009, 11:05 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 19-03-2009, 05:42 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 19-03-2009, 08:32 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 20-03-2009, 07:30 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 21-03-2009, 08:03 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de Miyaki - 21-03-2009, 09:15 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 22-03-2009, 03:23 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de Miyaki - 22-03-2009, 09:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)