Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Lumina din intunericul vietii mele

#3
Capitolul ll

Vazandu-i tulburarea Yuri se decide sa-i aduca de mancare si sa-si continue interogatoriul mai tarziu.Intr-un final Yuri se intoarce cu o tava incarcata cu mancare.
Stateau ca doi straini si se priveau fermecati de ceea ce vedeau.
-Kousuke ai unde sa locuiesti?
Ochii albastri ai baiatului s-au intunecat si i=au lacrimat, fapt ce nu i-a scapat lui Yuri.
-Nu arati prea bine, spuse el in soapta si incet il intoarse cu fata spre el. Arati ca si cum ai avea nevoie de o imbratisare, dar el se smuci din bratele lui Yuri.
-Calmeaza-te micutule!spuse Yuri desi era cu doar doi ani mai mare.
-Cum poti sa-mi spui sa ma calmez?
- Ai o casa frumoasa, la cum arati sigur ai o iubita care te intelege si o mie de fete care roiesc in jurul tau, in schimb eu am ramas cu ruinele a ceea ce a fost candva adapostul meu, cu imaginile momentului cand mama mea a fost violata si ucisa in fata mea, apoi a urmat tatal meu care a avut aceeasi soarta si la sfarsit eu, doar ca nenorocitii aceia m-au lasat in viata, m-au lasat sa lupt cu amintirile astea dureroase.
Simtindu-i durerea Yuri il starnse puternic in brate.
Din el emanau efluvii de soliditate si de liniste, iar kousuke se simti in siguranta. Instinctiv, el stiu ca poate avea incredere in Yuri. El era ca un arbore cu radacinile adinc infipte in pamant.
De undeva din adincul fiintei lui un sambure de emotie si pasiune se desfacu si incepu sa creasca, apoi un foc inauntrul lui izbucni ca un rau involburat iesi din matca, il coplesi si distruse tot ce il mai tine de trecut.
Se strinse in bratele acestui strain care-i inspira liniste si-si dorise sa ramana mult timp in bratele acestuia.[posturi unite]
Yaku-chin multumesc pentru sfaturi si pentru felicitari.Iti urez lectura placuta la capitolul 2.Maine voi posta urmatoarele capitole, le-as posta acum dar nu sunt scrise.Pa pa ne citim maine.



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 17-03-2009, 07:09 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 17-03-2009, 07:42 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 18-03-2009, 05:15 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 18-03-2009, 11:05 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 19-03-2009, 05:42 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 19-03-2009, 08:32 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 20-03-2009, 07:30 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 21-03-2009, 08:03 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de Miyaki - 21-03-2009, 09:15 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de love_anime - 22-03-2009, 03:23 PM
RE: Lumina din intunericul vietii mele - de Miyaki - 22-03-2009, 09:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)