Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

jocurile dragostei

#6
ei uite si capitolul 3:un nou mister
si cei care mi-au lasat comentarii,vreau sa le spun:
miley_mew_sweet_rose:ma bucur ca iti place fic-ul,si cu fobia mea de de dialog......nici tu nu ai scapat de cea cu punctele asa ca....
si ma voi perfectiona(sper)!
jaa ne!
sakura_pink_angel:
iti multumesc ca iti faci timp sa il corectezi(care cred ca nu e un lucru placut),nu stiu cat de multe greseli va avea capitolul asta...dar sper ca o sa ife pe placul tau.
jaa ne!


Atunci trecura doi ani.
Kiba inca mai tinea la Hinata. Dar pierderea ei il facu pe baiat sa doreasca ca,atunci cand o va revedea,sa o aduca inapoi in sat .Era trist cand se discuta de clanul Hyuuga .Acesta pierduse una din cea mai uimitoare si perseverenta stea .Cat despre ceilalti…ei bine ei si-au continuat vietile linistite,fara a mai avea alte incidente spectaculoase .Naruto se intrena in continuare cu unul din sanini .Ii pasa un pic de fata cu ochii de lapte .Si-a dat seama de asta tocmai cand o pierdu-se.Ii simtea lipsa,toata lumea simtea asta. Fata mereu ii incuraja la greu,si chiar daca nu ii placea a lupta facea asta cand prietenii ai aveau nevoie de ea .Cat despre ceilalti…pe altcineva nu prea avea Naruto,baiatul care ii franse inima avea doar sentimente de ura.O tradase.Si tocmai cu cea mai buna prietena a ei:Sakura .Nu avea decat sentimente de ura,dar si mister .Stia ca ea il iubea pe Sasuke,iar ea pe Naruto .Se simtea singura si neinteleasa(sper ca ati inteles ca e vorba de Hinata) .Totusi timpul nu sta pe loc .El trece,si foarte repede .Asa s-au dus doi ani de cand mostenitoarea Hyuuga se duse de partea lui Itachi.Se antrenase zi si noapte,pana la epuizare.Acum nu mai stia ce era durerea .Putea sa fie plina de sange pe tot corpul,dar acelea se vindecau.Ranile cele mai mari erau cele ale sufletului ei .Simtise prea mult si vazuse ce este mai rau .Dar sa revenim la present .

Un baiat de vreo saisprezece ani,blond,cu ochii de un albastru deschis,fugea ca si urmarit de caini.Era Naruto Uzumaki.Trebuia sa se intalneasca (,) cu Sakura,Tsunade ,Kiba si Shino .Ei avusera o gramada de misiuni impreuna,mai ales ca din fiecare echipa lipsea un membru
Mai avea putin,foarte putin,cativa metri si...
-Hei nu vezi unde mergi? Naruto se impiedica de o straina,desi nu o cunostea,la prima aparenta ii paru familiara .
-Eu?tu alergai asa repede!spuse straina aratandu-si ochii albastri inchisi .Erau tare ciudat .Inspirau teama si furie .
-Pai, poate trebuia sa ai grija!
-Eu?si poate ar trebui sa iti ceri scuze pentru ce ai facut!
-De ce?Nu pot sa imi cer scuze cuiva pe care nici nu il cunosc!
-Pai m-as fi prezentat daca mai fi lasat!Spuse iritata fata .
-Eu?Cu ce nu te-am lasat?
-Narutoo!tu nu ai auzit de bunele maniere?E prima zi a lui Henttano aici si va face din echipa ta .Interveni Tsunade cu Sakura,Kukashi,Kurenai,Shino si Kiba .Pe chipul Sakurei era un sentiment de furie ,in timp ce Kiba era uimit cand o vazu pe noua bruneta .
-Cee?urla Naruto .
-Nu mai tipa!spuse rozalia .
- Esti bine?Intreba Sakura pe noua fata ajutand-o sa se ridice .Rozalia observa in ochii frumoasei necunoscute un mister nedezlegat.I se pareau ciudati ochii ei .Nu mai vazuse niste ochi ca a ei .
-Da,multumesc . spuse noua venita.
-Deci pentru ce ne-ai chemat?Intreba Naruto iritat de prezenta brunetei necunoscute.Era ceva foarte ciudat la ea .Pacat ca nu isi putu da seama ce .
-V-am chemat pentru a va spune ca echipele lui Kurenai si a lui Kukashi vor forma o noua echipa!si inca ceva!veti avea un nou membru,pe Henttano Ayame!Ati inteles?
-Da doamna Tsunade.Spusera toti in cor .
-Atunci va las.Spuse Tsunade disparand imediat .
-Ei,sa facem cunostinta,eu sunt Kiba ,el e Shino,Sakura,iar pe Naruto cred ce deja il sti.Spuse satenul aratand spre fiecare cand rosti numele .
-Da, l-am intalni.Eu sunt Henttano Ayame .
-Henttano?ciudat ca imi pare cunoscut .
-Da?mie nu!Se trezi si Naruto .
-Si Henttano,din ce sat esti?Intreba rozali pe fata cu ochii albastri ca cea mai neagra furtuna din cate au fost .
-Satul ploii.
-Henttano,ai mai venit pe aici?Zau ca imi pari foarte cunoscuta.Spuse Kiba foarte curios .Vroia sa afle cat mai mult despre noua venita .
-Nu,e prima data cand vin aici .
-Sigur?intreba satenul .
-Da,ahh Kiba.
-Bine .
Intr-un loc secret,Itachi si Orochimaru vorbeau .
-Sper sa isi faca bine treba si sa ne se dea de gol.Spuse Orochimaru .
-Am pregatit-o bine.Ne va aduce toate secretele Konohai pe tava .
-Chiar crezi asta?De unde sti ca nu ne va trada?
-Pentru ca a fost tradata de cel pe care il iubea,nu va face asta .
-Si de unde sti ca nu mai e indragostita de el?
- Ca stiu!I-a mai termina cu intrebarile astea Orochimaru!
-Bine!Nu trebuie sa tipi!
-Atunci nu tipa nici tu!De fapt mai bine taci ca oricum vorbesti prea mult!
Dup ace au facut cunostinta,noua echipa s-a indreptat catre Ichiracu(oare asa se scria?) pentru o portie de taitei .Nu au stat prea mult .O jumatate de ora,totusi au stat si i-au pus tot felul de intrebari noi fete .Timpu nu statu pe loc in acest timp si Sakura si-a dat seama ca intarziase la intalnirea cu Tsunade .Rozalia pleca si ii lasa pe ceilalti sa discute in continuare .Cam pe la ora doua au plecat si ceilalti .Din nefericire,Naruto a descoperit ca are drum comun cu Henttano.Lucru care il deranja putin,mai ales ca nu o avea foarte mult la suflet pe fata .Sentimentul era reciproc,nici fata nu il suporta pe baiatul cu parul ca razele soarelui .Dupa un timp cei doi ajunsera la poarte casei lui Henttano .Era o casa destul de mare,cu un etaj si cu o gradinita in spate plina de crini .Fata isi lua ramas de la baiat si acesta isi continua drumul spre casa . Henttano ajunse in casa .Se duse in camera ei se uita in oglinda .Nu ii venea sa creada ca ea e.Era frumoasa.Cu un par lung si negru,cu ochii albastri,ireali si cu un ten foarte deschis.Buzele ei erau rosi ca cel mai arzator foc .Corpul ei subtire si perfect nu trecea neobservat .Era imbracata intr-un tricou alb cu un dragon rosu .Purta niste pantaloni de culoarea abanosului cu niste mici crapaturi laterare .In picioare era incaltata cu pantofi negri .Cine ar fi crezut ca o fata atat de frumoasa poate ascunde atat de multa ura,tristete si singuratate intr-un corp atat de fragil .Acei ochi ascundeau un secret mare,acel al unei iubiri neintelese!
[Imagine: gfxd.png]




Răspunsuri în acest subiect
jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-03-2009, 10:46 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 14-03-2009, 11:39 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 07:23 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 15-03-2009, 09:12 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 08:36 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 18-03-2009, 10:26 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 29-03-2009, 02:54 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 29-03-2009, 03:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 06-04-2009, 09:13 AM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 06-04-2009, 04:12 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 10-04-2009, 09:34 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 12-04-2009, 02:56 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 13-04-2009, 07:43 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-04-2009, 03:00 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 17-04-2009, 01:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 18-04-2009, 12:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 21-04-2009, 03:40 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 21-04-2009, 04:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 01-05-2009, 08:51 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 02-05-2009, 10:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 07-05-2009, 12:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 07-05-2009, 07:53 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 15-05-2009, 05:42 PM
RE: jocurile dragostei - de Khonsu - 22-05-2009, 09:58 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 24-05-2009, 08:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocurile Gladiatorilor Crissu'Blacker 0 1.607 27-06-2011, 07:16 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)