Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Never Back Down!

#2
Tsk tsk tsk....Never Back Down ; Sean Faris, Cam Gigandet, Amber Heard - 3 actori moderni pe care as vrea sa ii vad mai des in filme...impreuna pe cat posibil.
Ideea e ca nu imi amintesc exact ce era in capul meu cand am luat filmul sa il vad, cred ca Gigander dupa ce l-m vazut in The Unborn, insa a fost un adevarat deliciu, o oglindire moderna si teeny a Fight Club. De incadrat nici nu stiu in ce categorie l-as putea incadra Sports Drama probabil insa sunt in dubii. Mesajul filmului a fost cam ambiguu, dar macar era.

Mi s-a parut amuzant ca majoritatea personajelor aratau way too good, si ca-si petreceu jumatate din zi luptandu-se, iar cealalta jumatate refacerii, pentru ca a doua zi sa fie ca noi pentru a-si relua vesnica rutina. Epic nu-i asa? Aparitia si dramatizarea vesnicului cliseu al filmelor, getting in a fight\embarrassing moment\ or so, cineva traind dupa principiul "stay tuned" filmandu-te, si in cam jumatate de minut ajungi pe YouTube, ca a doua zi toata lumea sa te arate cu degetul. Mda, chestia e deja prea fumata.
Facand abstractie de multitudinea de greseli tehnice [ah! si cat de multe au fost, si cel mai dureros e ca mi s-au parut mult prea usor observabile] the movie is kind of a "must see"; unde sa mai pun ca soundtrack-ul a fost unul dintre punctele forte- nici ca puteau alege chestii mai bune per moment.
Plus, ca dialog, unele replici au fost memorabile. Cum ar fi: "Walking away and giving up are not the same thing. " -"Good, 'cause I'm not doing either one."; "I'm gonna stop this guy, win, lose... it makes no difference, it ends tonight. This is my fight. Everyone's got one... "; "If you gonna be the best, you have to take out the best "
So, desi [un mare desi] ideea generala e lipsita de originalitate in totalitate, greselile tehnice sunt la fel de simplu de observat ca si pescuitul intr-un butoi, the "picture perfect" clichee e prezent 90% din film; doar pentru replic, sound si actori m-as uita inca o data - plus anumite scene foarte savurabile. [like the "wrestling one"]
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.




Răspunsuri în acest subiect
Never Back Down! - de case - 07-03-2009, 07:12 PM
RE: Never Back Down! - de Chlo - 04-07-2011, 06:46 PM
RE: Never Back Down! - de Bullet - 05-07-2011, 11:25 PM
RE: Never Back Down! - de Crazy~Tenshi - 12-09-2011, 10:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Never back down 2 Azazel 1 2.622 04-02-2012, 08:34 PM
Ultimul răspuns: Bullet


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)