Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suflet rebel [ Yaoi ]

#1
Pai ce pot spune e ca e primul meu fic si nu am tocmai experienta. Sper sa va placa si ii multumesc lui Mitsukai Yoru pt tot ajutorul, astept crititci.



Capitolul I:Un pas inainte

In ultima vreme am de furca cu multe intrebari ce imi dau dureri de cap, pentru ca nu le gasesc un raspuns. Niciodata nu am cerut ceva, desi copilaria mea nu a fost tocmai una fericita.
Parintii mei au murit cand eu aveam sase ani si asa am ajuns in grija matusii mele.Ea a avut mereu intentia de a ma ajuta si a ma invata sa ma bucur ca sunt viu si nu pot spune ca nu a reusit; dar, cum intodeauna exista un
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#2
Super tare.Am inceput sa fiu curioasa.Imi place...Abia astept continuarea.Ai talent si ma bucur k ai postat.
Spor la lucru.Sa postezi continuarea cat mai repede,dak nu te bat...glumesc!
Ma intreb cum l-a mintit Ruuiki pe Rein si ce se v-a intampla intre ei.
Sper ca o frumoasa poveste de iubire.
M-ai facut tare curioasa si astept next-ul cat mai repede.
Ja ne.Pupici!
P.S.Cred k am sa fiu un mare fan...

#3
Nu am mai trecut de mult pe AZ si ma gandeam sa vad cam ce a mai aparut. Draguta descoperire...
Cateva obiectii insa in legatura cu gramatica si redactarea:
vre-o-> vreo
La inmormantarea ei, nu am plans-> un exemplu de virgula care nu isi are rostul.
...ea a fost acolo langa mine. Insa m-am simtit singur.-> puteai lega propozitiile(prin virgula), nu era nevoie de una noua
Ddin -> ai grija la greselile de tastare(look who's talkin':)) )
vroiam -> voiam

Cat despre poveste, e frumos construita, totusi unele descrieri ar fi mai frumoase daca nu le-ai pune sub forme cam prea cunoscute, de tipul: "Colegul meu de banca era un baiat inalt, cu parul saten spre negru, un hanorac negru cu multe modele pe el si o pereche de blugi cu taieturi care il prindeau foarte bine"

Astept continuarea si succes la scris!
:bye:
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#4
Yey ai scris si tu un fic. Ce bine ca nu ma lasi sa ma plictisesc deloc:)). Pacat ca l-am citit asa de tarziu si nu mai am ce sa critic :yada:..pff...atunci ma multumesc cu partile pune ale ficului pe care sa le comentez:D. Imi place cumai descris sentimentele lui Rein si trecutul lui care foarte trist :sad:. Ryuu pare intradevar un prieten bun...de ce oare spune ca s-a inselat? Poate pt ca vor deveni mai mult de atat ;;)...phh...mai bn nu mai scriu nimic ca cine stie ce iese:))...Oricum ficul e foarte interesant si destul de captivant cel putin pentru mine. Descrierea e superba deci te rog sa nu renunti la ea. Dialog poate scrie oricine, insa descrierea e mult mai importanta mai ales in primul capitol al ficului unde ea trebuie sa predomine cum a fost si in cazul tau. Totusi sa nu inlaturi dialogul pentru ca si el are rolul lui si anume acela de a aduce o dinamica...desigur cred ca si tu stiai asta...totusi mi-am spus parerea:D.
Astept cu nerabdare sa scrie nextu si mult succes...bye bye:*:-h
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#5
Imi place fic-ul tau, interesant, misterios si cel mai mult bine gandit. Toate sunt asa cum trebuie, greseli nu am vazut decat una dar e de tastatura si nu o voi mentiona. Povestea lui Rein e trista desi se pare ca totul va deveni mai interesant cu acest Ryu. Sper ca nici el nu il va rani sau ii va aduce mai multa suferinta in sufletul lui. Sper sa aiba grija de el si sa-l apere, sa-l faca sa-si gaseasca toate raspunsurile pe care le cauta.
Povestea e super si astept cu nerabdare urmatorul cap.
Gambatte si spor la scris. :D :P :*
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#6
Multumessc mult pt tot : Lover_Angel ma bucur ca iti place,sper sa iti faca placere sa il citesti in continuare,Fire_Candy_Mira multumesc pentru incurajare sper ca ma voi descrca mai bine pe viitor;Anyoka multumesc mult ca mi-ai aratat greselile data viitoare ma voi straduie sa nu existe si la descriere voi incerca sa lucrez mai mult;sweetangel_miwako in capitolele urmatore iti vei gasi raspunsurile la intrebari fi sigura;)oricum toti il vor trada pe rein dupa cum a zis si el:)) ma bucur mult ca tia placut;Blood_Saya ma bucr ca iti place sper sa iti faca placere sa o citesti in continuare;
Voi pun capitolul 2,desi cred ca primul este mai bun decat acesta simt ca mai trebuia sa pun ceva,dar nu stiu ce,daca observati sper sa imi puteti spune si mine....acum capitolul:

Capitolul 2:Umbrele adevaratelor sentimente
De cand l-am cunoscut am devenit foarte apropiat de el.Mai tot timpul ne aflam impreuna.Ma facea intotdeauna sa zambesc,desi nu mereu aveam un zambet sincer.El imi da putere sa continui,sa merg inainte si sa imi inving teama,frica,viata si destinul.Alaturi de el ma simt...eu,ma simt bine,si poate as putea sa spun fericit,dar oare asa se difineste fericirea?E frumoasa,dar si cruda.Nu o pot definii,dar simt ca infloreste in interiorul meu.
Incepe o noua zi de scoala.Un nou razboi intre elevi si profesori.
Liceul meu e atat de mare,atat de spatios,plin de atati elevi.Cladirile sunt inalte si spatioase,precum ale unui palat.Colegiul are trei etaje,ferestrele sunt patrate si inalte.Coridoarele sunt lungi si mai tot timpul pustii.Salile de clasa sunt spatioase si pline cu elevi in timplul orelelor.In recreatii toti elevii ies in curtea liceului care e preserata cu banci precum intr-un parc.E un liceu frumos.
Merg pe drumul mult prea cunoscut,ma opresc in fata porti si privesc spre colegiu.Daca as fi stiut ca viata mea s-ar fi schimbat asa mult la acest liceu nu m-as mai fi inscris aici,dar acum nu mai pot sa schimb nimic,el ma leaga de acest loc.
Intr-un final imi fac curaj si intru.Ma indrept spre etajul trei,clasa a IX-a F ....intru in clasa si ma indrept spre al trei-lea rand de langa fereastra a doua banca.El inca nu a ajuns.Ciudat,mereu ajunge inaintea mea.Nici ieri nu prea am vorbit cu el....Poate doar intarzie.Am incercat sa ma calmez,numaram secundele cum treceau si devendeam din ce in ce mai agitat.Parca nu imi mai puteam gasi gandurile, mi-era mai mult teama ca nu cumva sa fi patit ceva... Rabdarea mea se scurgea mai repede decat fiecare secunda pe care o petreceam fara el
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#7
Din nou prima...Devine din ce in ce mai interesant...m-am indragostit de fikul tau.
Sper k unchiul nu se baga intre baieti k il fac chisalita!
Il distrug!Il...il....exista un pat de spital ku numele lui pe el ,apoi il bag in mormant la cimitirul Ungureni!
Spor la scris! Sa devi din ce in ce mai buna si astept ku nerabdare nextul.
Te pup.Ja ne!

#8
Kame este un fic marfa... imi place foarte mult ideea
Greseli de tastatura nu am vazut si nici de exprimare... sper sa u se bage unchiul lui Ryu intre ei, sper sa nu strice nimica
Astept nextu... spor la scris... sa-l scrii cat mai repede si sa pui si poze cu personajele ca se le vedem si noi

Ja ne ^^ ... te iubesc :X
[Imagine: img270201779.jpg]

#9
At first.... imi place foarte mult fic-ul tau Yaku-chin. Ma bucur ca ai mai postat un capitol ca sa iti vedem evolutia care este aproape de perfectiune.
Greseli de tastare nu am vazut si sper nici sa nu ai. Alte lucruri nu am sa iti spun decat sa scri mai repede urmatorul capitol.
Gambate and see ya' next time!

#10
Deci vad ca ai scris si tu un fic si cum nu ai postat inca prea multe capitole m-am gandit sa citesc si eu ( de obicei cand vad un fic cu mai multe capitole mi'e lene sa citesc,e mai usor daca citesc fiecare capitol odata postat ca sa pot si comenta ^^ ) In fine pot spune ca mi-au placut foarte mult cele doua capitole. Oh My GOd,dar ce imaginatie frumoasa ai. Imi place modul cum scrii si ideea cu siguranta este foarte buna.
Rein a suferit atat de mult si chiar a " uitat " acele lucruri . Este o fire puternica. SI pare un baiat foarte interesant,iar Ryu Oh My God pare personajul perfect :)) adica numele lui este extraordinar ( sorry but chiar ador acest nume ) . Oricum ideea ta este foarte buna pentru acest fic si de abia astept sa vad ce se mai intampla in continuare,drept urmare astept cu nerabdare urmatorul capitol.
Chiar m-ai surprins ( foarte placut ) prin modul tau de a scrie si in principal prin ideea ta ^^
E foarte bine si sper sa pui cat mai curand urmatorul capitol,mor de nerabdare sa vad ce se va mai intampla.
Revenin si numele ficului imi pare genial : Suflet Rebel, de unde ti-a venit ideea asta? Nu conteaza oricum e foarte faina. Asa ca succes la scris si sper sa evoluezi cat mai mult
(Am vazut si cateva greseli de tastare si exprimare pe ici colo dar nu cred ca este cazul sa le mentionez )
Succes si astept urmatorul capitol !!

Ja :bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.194 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Un suflet abatut in ploaie.. Kyandi. 1 1.835 01-04-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Bucati de suflet... Diabla 7 3.628 17-03-2012, 12:05 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Suflet gol [16+]. Niska 19 8.823 17-01-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.128 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Un suflet ratacit.... Hanna2300 0 1.954 18-12-2010, 11:43 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Suflet nemuritor ce eÈ™ti! Whisky 3 2.013 13-12-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Suflet pustiu.... Inevitable Obsession 37 18.314 22-11-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.269 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Suflet mort Monoxid 5 4.229 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)