Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Domination

#3
Greseala mea,oare de ce am pus capitolul 0? In orice caz,acela era 1 ^^' Am dat un edit. Hmm urmatoarea parte,nu prea am avut inspiratie si am scris cate ceva dar nu garantez sa fie destul de placut -.-" Sper ca urmatorul sa fie mai bine realizat ^^' , oricum avand in vedere ca acest fic este " airing" doar aceste doua capitole le-am scris pana acum asa ca nu stiu ce se va intampla nici macar eu in continuare . ^^'
Va multumesc pentru ca imi cititi ficul,sper sa nu va dezamagesc ^^'


Capitolul 2 - Eliberarea

>> Roscatul ajunge in scurt timp in fata locuintei sale. Acolo se afla o vila minunata. O vila?Oare era numita in acest fel? In anii 3000 o vila parea o casa obijnuita. Ce era oare aceea?se schimbasera atat de multe lucruri de atunci,si parca nimeni nu si le mai putea aminti. Nici macar aceia ce fusesera ascunsi de atata timp,si cei ce au creat aceast alume a evolutiei. Savantul intra in locuinta sa mergand pe scarile create intr-un stil mai clasic,erau atat de interesante si artistice,aveau stilul anilor 2550,din perspectiva savantului fiind cei mai frumosi ani posibili.
Inca isi amintea acei ani,ce frumosi fusesera,pana ce a trebuit sa se casatoreasca. Da, asta fusese in anul 2557, tinea el minte , oare?Dar nici acesta nu mai stia,trecuse destul timp si nu ii parea important, era o pacoste aceasta caznicie iar din lipsa de libertate nimic nu putea fi bun.Acesta urcand sus se opreste in fata unei camere ce se pare ca lasa posibila intrarea in dorimitorul acestuia.Deschide usa si se indreapta direct spre cealalta incapere,desigur aceea fiind baia ce facea parte din dormitor.Nici macar nu statuse sa admire extraordinarul dormitor,ce ii parea atat de obijnuit. In mijlocul camerei se afla un pat imens ce era plin de perne pufoase de o culoare rosie aprins,aceste perne erau cel mai interesant lucru din interiorul camerei, si cel ce iti sarea primul in ochi la intrarea in camera. In timp ce a dat drumul la dus , roscatul se descotoroseste de haine si intra sub dus lasand apa sa ii curga peste corp,indepartandu-i toate impuritatile existene.Era un sentiment ce nu fusese pierdut de-a lunugul atatior ani. Linistea si pacea il cuprinsesera pe acesta uitand de tot ce se afla in jurul lui si gandindu-se doar la acei ani trecuti plini de fericire.
- Akiruuuuuuuuuuuu !!! Unde esti? Ai venit acasa?
Vocea auzita era absolut insuportabila,nu se putea gandi ca aceasta era aici. Nu dorea sa o vada din nou,nu dorea sa o mai vada vreodata.. Era singura persoana al carui sange nu il dorea,era si aceasta vampir..vampir ca si el,era frumoasa era interesanta.. Era a lui, si totusi nu o iubea , nu o dorea.. Nu o vroia. Iar acest lucru nu se putea schimba.Era prezent si in anii 2000 in randul simplilor oameni,era prezent si in anul 3000 in jurul nemuritorilor. Roscatul iese de sub dus infasurandu-si un prosop in jurul taliei si mergand in dormitor pentru a se infrunta cu tanara de acolo.Aceasta vazandu-l alearga catre el incercand sa ii sara in brate,avand ca tinta gatul lui. Dorinta de sange, era si pentru aceasta imensa si incontrolabila.Dar gandul sau nu a putut fi dus la capat caci barbatul se fereste de mica intentie, poate chiar nevinovata a femeii. Nu dorea ca sangele lui sa fie absorbit de oricine.. Nu pentru orice,era un lucru prea special pentru a fi aruncat in jurul tuturor.Era el,si acesta era cel mai important lucru.
-Akiru Yiaoi. M-am casatorit cu tine pentru a-ti putea suge sangele,pentru a simti ca esti al meu iar tu te feresti de dorinta mea? Imi respingi profundele sentimente.Oare de ce?
-Anyka , imi pare rau.Dar stii bine caci mariajul nostru de mult a devenit insuportabil,pentru mine cat si pentru tine.Coexistenta noastra de mult nu mai este posibila,dar in viziunea ta, tot ce vrei tu este corect si desi nu toate partile sunt de acord continui sa fortezi.Este oare corect pentru cei din jurul tau?
Femeia era uimita de ceea ce spunea Akiru. Era sotul ei de atata vreme si nici macar nu stia ce aceasta intuia sa faca.Zambeste siret si ridica spranceana stanga in timp de firele de par prezente pe frunte,bretonul parca se misca dintr-o parte a alta a partii corpului sau.Avea un par lung si negru,era extrem de drept si patrunzator. O imagine minunata a frumusetii, o perfectiune a anilor 3000.
-Dragul meu sot,desi ne cunoastem de atatea sute de ani,inca nu stii ce cred si ce simt eu? Azi, te-am sunat de atatea ori,am insistat chiar si la propriul tau serviciu.Oare de ce? Sunt constienta,poate chiar mai tare ca tine ca o coexisntenta a noastra nu mai este posibila.De fapt chiar am vorbit cu Perl,pentru a intocmi actele pentru divort.Vroiam sa iti spun acest lucru,dar nu inainte de a-ti suge putin din savurosul tau sange.Nu credeam ca iti vei pierde calmul..Oricum vroiam sa stii ca te astept jos pentru a firma nenorocitele acte,apoi sa ma pot cara din barlogul tau afurisit.
Spunand asta Anyka intoarce spatele si iese din dormitor lasandu-l pe roscat sa priveasca in gol.Inima sa batea cu acceleratie si un sentiment ciudat in strapungea inima.Oare era chiar bucuria aceea imensa, ca fusese eliberat din mraja casatoriei nereusite? In sfarsit avea sa fie liber intr-o lume in care dorinta era mai presus de perfectiune chiar mai presus de evolutie, ce venea de la sine.. Dorinta de a avea cat mai multi oameni, de a putea convinge atatea fiinte umane de dragoste ca acestia sa se poata darui intr-un final singuri, cu totul. Sub viziunea acestei lumi nemuritorii aveau puterea de a obliga oamenii,inferioi ca acestia sa faca tot ce doreau vampiri,dar daca nu exista daruinta puterea disparea de la sine ca si dorinta. Nimic nu se putea preface in fericire,ori exista.. ori daca nu placerea disparea. Cu siguranta ca acest lucru era atat de bine stiut de oameni , si profitau pe cat puteau de acest lucru.Un anumit lucru il stiau cu siguranta,niciodata nu vor pieri murind din cauza acestor creaturi, numite de ei " monstruozitati " .
Roscatul coboara in scurt timp in living-ul de jos al imensei cladiri si vazand pe masa intinsa din mijlocul incaperii niste voi le rasfoieste in cateva secunde apoi le semneaza. Facand acest lucru actele acelea se transforma in scrum iar verigheta , semnul casatoriei, disparuse de pe degetul vampirului,cat si a fostei lui femei. Acum lucrul era sigur,casatoria si legatura lor fusese anulata.
In momentele urmatoare femeia disparuse,avocatul prezent disparuse,doar tanarul Yiaoi Akiru ramasese in incapere radiind de fericire si incercand sa gaseasca raspunsuri la propriile intrebari.
Ce voi face acum , caci libertatea imi este oferita? Imi voi satisface oare dorinta de sange? Voi ajunge la acea maxima placere ? . Aceste ganduri treceau prin mintea acestuia in timp ce isi trecea limba peste coltii sai de vampir lasandu-si acea limba sa fie taiata usor de aceia lasand sangele sa i se scurga in propria gura. Singurul sange pe care il putea savura in acest moment era doar al lui.
Se simtea eliberat intr-un mod ciudat,si atat de rapid.. Isi amintea inca de vechimea anilor,cati ani , cate zeci de ani au trecut peste acesta si inca,ce tanar este. Anul 3000 era un an in care oamenii nu erau atat de accesibili,oare ar fi putut avea unul..o fiinta umana doar pentru el? Aceea era poate cea mai mare dorinta a vampirilor.... <<



Răspunsuri în acest subiect
Vampire Domination - de Teh - 14-02-2009, 03:59 AM
RE: Vampire Domination - de Apathy - 14-02-2009, 09:30 PM
RE: Vampire Domination - de Teh - 15-02-2009, 01:49 AM
RE: Vampire Domination - de Reinoir - 15-02-2009, 12:41 PM
RE: Vampire Domination - de Teh - 15-02-2009, 03:22 PM
RE: Vampire Domination - de Reinoir - 15-02-2009, 10:13 PM
RE: Vampire Domination - de Teh - 20-02-2009, 11:56 PM
RE: Vampire Domination - de Reinoir - 21-02-2009, 11:00 AM
RE: Vampire Domination - de Teh - 28-02-2009, 02:44 AM
RE: Vampire Domination - de ~angelino~ - 28-02-2009, 03:11 AM
RE: Vampire Domination - de Reinoir - 28-02-2009, 12:59 PM
RE: Vampire Domination - de Teh - 28-02-2009, 04:12 PM
RE: Vampire Domination - de Reinoir - 07-03-2009, 01:22 PM
RE: Vampire Domination - de Teh - 07-03-2009, 03:00 PM
RE: Vampire Domination - de Reinoir - 07-03-2009, 10:57 PM
RE: Vampire Domination - de Teh - 15-03-2009, 02:46 AM
RE: Vampire Domination - de Reinoir - 15-03-2009, 12:04 PM
RE: Vampire Domination - de ~angelino~ - 21-03-2009, 11:47 PM
RE: Vampire Domination - de Teh - 29-03-2009, 01:38 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hot domination (yaoi) Aliss_anime 32 20.640 03-08-2010, 12:39 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.713 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Mirage of Blaze [+16] [yaoi] [domination love] Aliss_anime 0 2.345 08-01-2010, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Domination by [+16] [yaoi] Lye 70 46.000 14-06-2009, 12:57 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)