Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

chestii

#4
Ei bine, nu cred ca a existat vreodata un mare artist care sa fie pe deplin multumit de lucrarile sale, mereu exista acel spirit autocritic la acestia care tinde mereu spre perfectiune indiferent daca sunt ovationati sau luati in ras de restul lumii pentru creatiile lor. Eu unul am privit fiecare desen al tau in ansamblu, dintr-o perspectiva mai larga, de aceea poate nici nu am observat lipsa mainii la ultimul desen 21, insa asta inseamna ca restul elementelor s-au imbinat atat de bine incat a ascuns aceasta lacuna de ochiul meu, dar si al tau din moment ce zici ca ai uitat sa o mai desenezi xd. Inainte tineam si eu mult la detalii, dar de multe ori ajungi sa te incurci atat de mult in acestea incat pierzi esentialul lucrurilor, cateodata intregul chiar este mai mare decat suma partilor sale atat in desen cat si in viata Smile.

Observ ca la ultimele doua desene ai abordat un cu totul alt stil, ceva mai matur si mai abstract, o imbinare de expresionism si suprarealism unde culorile sunt mai reci, iar atmosfera este mai intunecata. Sincer, sunt un pic surprins de aceasta abordare, mai ales dupa pozitivismul si inocenta (exceptand privirea lui CC 21 ) celorlalte desene. Totusi cred ca acestea sunt opere mai personale si considerand ca sunt mai vechi, probabil facute in adolescenta cand trairile sunt multiple si intense. Imi da o senzatie de mister, singuratate si angoasa cand le privesc, foarte interesant. Ador cum ti-a iesit figura mecanizata din spatele personajului aflat in prim plan. Ma bucur ca le-ai impartasit si pe acestea cu noi Smile
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Răspunsuri în acest subiect
chestii - de chibivampire-alexa - 14-03-2017, 11:43 AM
RE: chestii - de Romania - 16-03-2017, 07:32 AM
RE: chestii - de chibivampire-alexa - 16-03-2017, 11:53 AM
RE: chestii - de Romania - 17-03-2017, 03:26 AM
RE: chestii - de chibivampire-alexa - 18-03-2017, 11:27 AM
RE: chestii - de Romania - 19-03-2017, 03:02 AM
RE: chestii - de chibivampire-alexa - 19-03-2017, 12:09 PM
RE: chestii - de Romania - 20-03-2017, 04:38 AM
RE: chestii - de chibivampire-alexa - 20-03-2017, 10:02 AM
RE: chestii - de Romania - 21-03-2017, 04:29 AM
RE: chestii - de chibivampire-alexa - 21-03-2017, 09:25 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)