Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accidentally in love

#4
Raspunsuri:starnight nici nu stii ce fericita m-a facut commentul tau.Incepusem sa ma ingrijorez ca nu citeste chiar nimeni aceasta poveste.Oricum ma bucur ca iti place si sper ca acest capitol sa fie pe gustul tau (si al celorlalti cititori,bineinteles).

4.Dangerous

Cu toate ca ora de engleza nu a lasat-o tocmai in cea mai buna stare de spirit,Nariko a reusit sa se mai calmeze un pic in drumul sau spre sala de mese. La intrarea in incapere,adolescenta a ramas muta de uimire.Sute de mese ocupau sala,in timp ce de jur imprejurul lor erau felurite restaurante cu o diversitate extraordinara de mancaruri. Se gaseau de la McDonald�s-uri pana la restaurante cu specific italian,turcesc,arab si japonez!

Nariko a traversat gratios sala pana la masa unde a zarit-o pe Hinata. Aceasta statea impreuna cu un baiat mai dolofan,care se infrupta dintr-o farfurie uriasa de barbecue cu cartofi prajiti si un brunet,cu parul aranjat sub forma unor tepi si niste bicepsi impresionanti( Nariko era convinsa ca acesta facea parte din echipa de baschet).Brunetul era insotit de un ciobanesc latos de o marime impresionanta,care rodea zelos un os la picioarele stapanului sau.

--Buna Hinata! a salutat-o blonda pe adolescenta,care tocmai manca o salata.

Bruneta si-a ridicat privirea,observand-o pe Nariko si i-a zambit.

--Ah! Buna si tie Nariko.Te asteptam.Acestia sunt�

--Chouji si Kiba banuiesc�,a interupt-o fata pe Hinata,intinzandu-le pe rand mana celor doi baieti.Hinata mi-a povestit multe despre voi.

--Da?Si ce ti-a povestit? a intrebat Kiba interesat,aruncandu-i o privire smechera Hinatei, furand in acelasi timp o frunza de salata verde de la aceasta.

--Mi-a spus ca esti un prieten adevarat si un jucator de baschet talentat,a raspuns prompt blonda.

--Atat? a intrebat Kiba dezamagit,furand inca o frunza de la Hinata.

--Pai�a spus si ca arati foarte bine,a continuat Nariko facand-o pe bruneta sa se inece cu mancarea.

--A spus ea asta? a excamat Kiba cu speranta in priviri si intinzandu-si mana pentru a mai inhata o frunza din salata fetei�

--AU! De ce ai facut asta?s-a lamentat baschetbalistul tragandu-si mana pocnita de Hinata.

--Nu imi mai manca salata,a poruncit aceasta.

--Dar Hinataaa,mi-am uitat banii de mancare in camera si mor de foame.Am nevoie de mancare!Sunt un baiat in crestere!

--Crestere in latime poate,a constatat Hinata rece,dar mai apoi s-a imblanzit.Iti dau eu bani pentru mancare,numai sa nu imi mai mananci salata.

--Stiam eu ca nu ma vei lasa sa flamanzesc.Ma placi prea mult pentru a face un astfel de lucru!

--Defapt fac asta ca sa taci odata.

--Dar ma placi,a protestat Kiba.

--Te-as placea si mai mult daca ai tacea odata.

Kiba si-a dat ochii peste cap,stiind ca bruneta nu vorbea serios.

--Daca vreti ma pot duce eu sa-i iau salata lui Kiba,a sugerat Nariko,simtindu-se putin nelalocul ei in cearta celor doi porumbei.

--Sigu..,dar baiatul a fost interupt,cand Hinata l-a lovit usor peste cap.

--Nu e nevoie sa te deranjezi Nariko.Poate sa si-o ia si singur.Sa stii ca membrele ii functioneaza la fel de bine ca si stomacul,a linistit-o aceasta pe blonda,afisand un zambet larg,apoi aruncandu-i o privire furioasa brunetului.

--Nu e nicio problema,oricum trebuie sa-mi iau si eu ceva de mancare,a insistat Nariko.

--Bine atunci,a aprobat Hinata,inmanandu-i fetei banii pentru salata.

In timp ce se indeparta,Nariko nu a avut cum sa nu-l auda pe Kiba lamentandu-se:

--Hinataaa!De ce m-ai lovit?

--Ca sa nu mai incerci sa profiti de fete inocente ca sa iti faca tie treburile,trantor ce esti!Esti un trantor!Nu faci nimic!

Blonda nu avut cum sa nu chicoteasca la auzul discutiei celor doi.

~~~~~~~~~~~~

Nariko se simtea in al noualea cer! Tocmai aflase ca se vindea si ramen(1),asa ca nu a pierdut timpul si si-a cumparat un bol mare,apoi s-a indreptat triumfatoare cu acesta si salata lui Kiba inapoi spre masa lor. Pe drum adolescenta nu a avut cum sa nu-l observe cu coada ochiului pe Sasuke Uchiha stand la o masa cu un baiat cu par lung,prins intr-o coada si cu ochi de culoarea lavandei,care Nariko a banuit ca trebuie sa fie Neji.Aceta avea bratul asezat in jurul unei brunete dragute,care blonda a presupus ca trebuie sa fie Ten Ten,prietena acestuia.Ceea ce i-a atras in schimb,fetei atentia,a fost faptul ca Sasuke ii arunca blondei din cand in cand priviri reci.Oricum aceasta l-a ignorat.Nu dorea ca bucuria adusa de ramen sa-i fie spulberata de un nemernic.Dar tocmai cand mai avea cativa pasi pana la masa,o voce glaciala i s-a adresat:

--Mai,mai daca nu e chiar fata cea noua�

Nariko s-a intors si a observat ca statea fata in fata cu o fata destul de frumoasa,cu par lung roz,care ii trecea de umei si ochi verzi sclipitori.Purta o fusta extrem de scurta roz si un top alb,mult prea mulat pentru gustul blondei.

--Dah,cred ca eu sunt aia.Dar am un nume sa stii.Ma numesc Nariko Namikaze,a raspuns tanara plictisita.Tu trebuie sa fii Sakura Haruno.

--Daca stii cum ma cheama atunci ar trebui sa stii si de ce sunt aici,a declarat rozalia.Daca nu atunci iti spun direct:Am auzit despre intamplarea cu Sasuke de la ora de engleza,cum ca el te-ar fi insultat.Cum ai putut sa spui asa ceva?!

--Pai�cu gura banuiesc,a raspuns Nariko sarcastica.

S-au uitat tacute una la alta pentru un timp,Sakura simtind cum o cuprinde furia.

--Stai departe de Sasuke,a marait aceasta printre dinti.

--Va fi placerea mea,a raspuns serioasa Nariko.

Linistea s-a asternut inca o data in aer,cu exceptia pasilor catorva elevi care se plimbau prin sala,zanganitul tacamurilor in farfurii si sunetul puternic facut de un lichid stropind materialul unui tricou.Nariko s-a uitat la tricoul albastru deschis pe care il purta,constatand ca era acoperit de suc de portocale,in timp ce Sakura statea ranjind in fata ei.

--Oh,Doamne,cred ca mi-a alunecat,a spus adolescenta fluturand inocent din gene.

In acel moment toata lumea din sala era cu ochii atintiti spre scena care avea loc intre cele doua fete.Inclusiv Sasuke le urmarea cu interes.Brunetul a simtit o furnicatura in stomac atunci cand a privit-o pe blonda.Era incredibil de atractiva atunci cand era furioasa;gandul acesta fugar l-a facut pe Sasuke sa se intrebe cum putea sa gandeasca astfel despre acea adolescenta fraiera.

Oricum brunetul a observat-o pe Nariko apropiindu-se de Sakura si rasturnandu-i in poala castronul cu ramen,udand-o in toata partea din fata,in timp ce supa fierbinte incepea sa o arda.Sakura a sarit,aruncand castronul cat colo,undeva in spatele ei si a inceput sa sara prin sala.

--La naiba! Fierbinte! Fierbinte,fierbintefierbintefierbinte!

Sasuke era amuzat,la fel ca si Hinata si Neji.Chouji a privit castronul gol de ramen,apoi i-a aruncat o privire ucigasa Sakurei,iar apoi a privit din nou castronul.Restul salii privea entuziasmata cum fata topaia,tipand prin sala. Dupa ce aceasta s-a racorit in sfarsit(a fugit la o masa din apropiere,insfacand un pahar de apa si stropindu-se in locul in care o ardea),s-a intors furioasa spre Nariko.

--Ce naiba crezi ca faci?!

--Oh,imi pare rau mare Sakura,dar cred ca mi-a alunecat,a spus Nariko,asezand salata in fata lui Kiba si iesind satisfacuta din sala.

In urma ei,Nariko a lasat o rozalie fumegand,un brunet impresionat(2) si o sala intreaga in stare de soc.

~~~~~~~~~~~

(1)ramen-este o mancare japoneza din taietei,care isi are originile in China.De obicei este servita intr-o supa pe baza de carne si foloseste toppinguri ca:felii taiate din carne de porc,alge uscate,kamaboko(produs japonez format din fructe de mare),ceapa verde si chiar si porumb.

(2)Sasuke

Chouji

Kiba

Sakura

A/N: Voi posta urmatorul capitol numai daca voi avea 3 commenturi (stiu ca e aiurea,dar am nevoie de sustinere din partea cititorilor pentru a putea scrie mai departe).



Răspunsuri în acest subiect
Accidentally in love - de Silverrose - 04-01-2009, 10:53 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 07-01-2009, 12:37 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 10-01-2009, 10:19 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 16-01-2009, 08:32 PM
RE: Accidentally in love - de Midori - 17-01-2009, 12:14 AM
RE: Accidentally in love - de ~angelino~ - 17-01-2009, 12:38 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 24-01-2009, 06:30 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 25-01-2009, 12:00 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 28-01-2009, 11:35 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 29-01-2009, 09:21 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 07-02-2009, 10:44 PM
RE: Accidentally in love - de Midori - 08-02-2009, 12:59 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 13-02-2009, 08:24 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 13-02-2009, 11:57 PM
RE: Accidentally in love - de ~angelino~ - 15-02-2009, 03:47 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 24-02-2009, 11:17 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 26-02-2009, 12:47 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 26-02-2009, 11:18 AM
RE: Accidentally in love - de Hana-chan - 26-02-2009, 11:20 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 01-03-2009, 09:35 PM
RE: Accidentally in love - de starnight - 01-03-2009, 10:18 PM
RE: Accidentally in love - de ~angelino~ - 02-03-2009, 12:27 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 02-03-2009, 08:49 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 05-03-2009, 08:02 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 06-03-2009, 10:06 PM
RE: Accidentally in love - de starnight - 07-03-2009, 06:34 PM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 07-03-2009, 08:30 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 08-03-2009, 01:16 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 16-05-2009, 11:04 AM
RE: Accidentally in love - de Nya. - 16-05-2009, 12:17 PM
RE: Accidentally in love - de ***candy bar*** - 16-05-2009, 10:46 PM
RE: Accidentally in love - de Isis-Zeita iubirii - 17-05-2009, 12:39 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 25-05-2009, 11:02 PM
RE: Accidentally in love - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 07:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Accidentally in love [SasuSaku] +15 Search 21 14.658 16-12-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)