Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accidentally in love

#3
A/N:NU am nimic cu Sakura.Chiar imi place foarte mult personajul (inainte perechea mea favorita era SasukexSakura),dar in acest fic Sakura va fi tipul de fata rea ("sexy and bitchy"),deci un fel de personaj negativ.Asa ca sa nu spuneti ca nu v-am avertizat.Oricum daca nu va incanta ideea,atunci sper ca stiti unde e butonul back:P.

3.He�s poison


In urma unei ore foarte lungi de matematica,a urmat ora de engleza cu Umino Iruka.Spre marea bucurie a lui Nariko,Hinata era cu ea si la acest curs si au putut sta din nou impreuna.Dupa ce Iruka a prezentat-o pe blonda clasei( Nariko spera sa treaca peste acest lucru intocmai cum facuse Asuma,deoarece era destul de stanjenitor sa fi prezentata colegilor in clasa a XI-a),a anuntat ca din moment ce era prima zi de scoala,ii lasa pe elevi sa faca ceea ce doresc. Desigur ca tanara nu a pierdut timpul si a inceput sa o chestioneze pe Hinata in legatura cu viata la Konoha High.

Desi timida si retrasa la exterior,Nariko a observat ca Hinata se dovedea a fi o companie foarte placuta.Era un bun observator si de asemenea un critic foarte exigent.Bruneta i-a povestit despre echipa de baschet a scolii,care se parea ca era mandria liceului din pricina numeroaselor campionate castigate. Despre noul capitan al acesteia,Sasuke Uchiha,care era un jucator extrem de talentat,dar si marea iubire a multor fete din scoala.Se parea ca talentul lui innascut,atitudinea cool,notele perfecte,dar si lookul sau atragator le-au facut pe fetele din liceu sa-i infiinteze chiar un fan club.La aceasta replica blonda nu am avut cum sa nu isi dea ochii peste cap,facand-o pe Hinata sa chicoteasca."Oare ce vad toate fetele la infumuratul ala?" Spre usurarea ei,Nariko a aflat ca nici Hinata nu era o mare fana a idolului Uchiha.

Apoi adolescenta i-a povestit despre prietenii acestuia.I-a spus ceea ce stia despre Neji,care facea parte si el din echipa de baschet si de prietena acestuia Ten Ten,care se parea a fi o persoana foarte de treaba si o buna prietena a Hinatei, aceasta i-a promis lui Nariko ca le va face cunostinta imediat ce va avea ocazia. I-a vorbit despre Shikamaru,geniul liceului,despre Sai,un alt membru al echipei de baschet si de asemenea varul lui Sasuke,despre Chouji,un prieten bun al Hinatei,pe care avea de asemenea sa i-l prezinte blondei.

Hinata i-a mai povestit si despre Kiba,un alt prieten de-al ei,care era si el in echipa de baschet.Nariko a realizat imediat ca bruneta simtea ceva mai mult pentru Kiba decat lasa sa se inteleaga,din felul in care se inrosea si ii sclipeau ochii atunci cand vorbea despre el.Totusi a hotarat sa treaca acest lucru cu vederea,nedorind sa o faca sa se simta stanjenita.De asemenea,Nariko a aflat si despre Lee,un alt jucator de baschet,care se parea ca isi idolatrizeaza antrenorul si o iubeste pe majoreta sefa.

--O cauza pierduta,a fost de parere Hinata,referindu-se la Lee.

--De ce?

--Pentru ca Sakura,majoreta sefa,este impreuna cu Ino,prietena ei cea mai buna,presedinta a fan clubului Sasuke Uchiha.Saracul Lee nu are nici o sansa,a explicat ea.Lucrul bun este ca el nu realizeaza acest lucru. Crede ca daca ii declara in fiecare zi dragostea nemuritoare care o simte pentru ea ii va castiga inima�Saraca Sakura aproape ma face sa o compatimesc�

--Se pare ca nu o indragesti prea tare,a constatat Nariko.

--Daca o indragesc?Hmpf,ma faci sa rad,a pufnit adolescenta. Mai stii cand ti-am spus ca vei avea o reputatie proasta daca vei sta cu mine?

Blonda a dat aprobator din cap.

--Pai cea care a incercat sa ma improaste cu noroi in fata intregii scoli a fost Sakura.Anul trecut mi-a oferit un rol in echipa de majorete,dar bineinteles ca l-am refuzat,adica arat eu a tipul de majoreta?Oricum�A fost furioasa�Mi-a spus ca sunt nerecunoscatoare si asa mai departe..Si stii ce a facut?A printat fluturase pe care scria cum ca eu am facut dragoste cu Kiba in vestiar!De parca m-as injosi la acel nivel,de parca as fi ca EA!

Hinata a scrasnit din dinti.

--Ce nemernica.

--Oricum partea care m-a infuriat pe mine nu este faptul ca s-a luat de mine,dar s-a luat si de unul din prietenii mei.Din fericire,am oprit-o inainte sa inceapa sa imparta fluturasii�Kiba i-a facut o poza cand era nemachiata,cand s-a trezit intr-o dimineata,arata oribil,asa ca am amenintat-o.Oricum tot se leaga de mine si de prietenii mei de fiecare data cand are ocazia,de aceea ti-am spus ca e periculos sa fim prietene.Daca va afla ,va incepe sa te supere si pe tine.

--Nu cred ca imi poate face ceva,a fost de parere Nariko.Oricum,cine se crede sa se poata lua de oricine?

--Crede ca este regina liceului,fiind majoreta sefa.Toti baietii sunt indragostiti de ea,numai pentru ca a fost regina balului,iar fetele cred ca pot fi populare daca stau pe langa ea si raman de partea ei buna�Oricum,in locul tau as evita-o.

Sunetul clopotelului a anuntat sfarsitul orei,asa ca cele doua si-au strans lucrurile si au iesit impreuna din clasa.

~~~~~~~~

Spre nemultumirea blondei,se parea ca urmatoarea ora nu o mai avea impreuna cu Hinata,dar bruneta a asigurat-o inainte de a pleca ca ii va pastra un loc la pranz langa ea.De asemenea i-a promis ca i-i va prezenta atunci pe toti prietenii ei. Cu un ultim zambet,Nariko s-a indepartat de Hinata,cautandu-si noua clasa.Dupa cum spunea orarul ei avea istorie cu Hatake Kakashi in sala 309.

�

�Scoala asta e IMENSA!�,a constatat blonda cu disperare,fugind pe unul din coridoarele foarte lungi ale scolii.Se sunase de ceva timp si ea nu isi gasise inca sala de clasa.

Intr-un final Nariko a observat placuta unei usi pe care era incrustat numarul 309.Adolescenta a pasit timid in incapere si a rasuflat usurata.Se parea ca si profesorul intarziase.Dar fericirea a fost de scurta durata cand a observat-o in clasa pe singura persoana pe care si-ar fi dorit sa nu o mai vada niciodata:Sasuke Uchiha in persoana.

Nariko a tresarit atunci cand usa s-a deschis brusc,in prag facandu-si aparitia un barbat destul de inalt,cu par argintiu si cu un fular care ii acoperea jumatate din fata.

--Buna ziua clasa! Imi pare rau ca am intarziat,dar am fost retinut cu niste treburi in biroul directoarei,s-a scuzat el,dar dupa chipurile exasperate ale elevilor se vedea clar ca acestia nu credeau o iota.

Ochii profesorului s-au atintit asupra adolescentei si acesta a zambit,sau cel putin asa credea Nariko,deoarece era greu de spus din pricina acelui fular care ii ascundea fata.

--Clasa avem o eleva noua.Am placerea sa ii urez bun venit lui Nariko Namikaze la Konoha High!

Cateva fete ii aruncau priviri invidioase,in timp ce majoritatea baietilor o sorbeau din priviri,dar fata nu i-a observat. Era prea ocupata sa se incrunte la Sasuke,care ii zambea.Nu era un zambet obisnuit.Era o provocare.

--Asa,acum te rog sa iei loc Nariko,a spus Kakashi.Trebuie sa incepem lectia.

Blonda si-a croit drum printre randuri si si-a aruncat cartile pe singura banca disponibila,cea de langa brunet.Acesta a zambit din nou,iar fata i-a aruncat o privire rece.Cand blonda a deschis gura,pregatita sa adreseze o insulta la adresa lui Uchiha,acesta a intrecut-o.La naiba cu el!

--Fraiero.

A spus-o sub forma unui murmur,dar adolescenta l-a auzit clar. Vocea lui avea un ton glacial,si a facut-o pe Nariko sa faca o grimasa la asprimea ei.

--Domnule profesor! A ridicat tanara imediat mana.

Profesorul a oftat,apoi i-a raspuns:

--Ce este domnisoara Namikaze?

--Sasuke tocmai m-a facut fraiera.

Kakashi i-a aruncat fetei o privire exasperata.Fetele din clasa s-au intors spre blonda,aruncandu-i priviri ucigase,dar aceasta le-a ignorat.

--M-a insultat,a subliniat Nariko ridicandu-si putin vocea.

Sasuke si-a dat ochii peste cap,explicand:

--De ce te-as insulta?Nici macar nu te cunosc.In afara de asta,probabil incerci numai sa ma bagi in necazuri.

�Whoops! Cred ca asta e prima propozitie LUNGA pe care a spus-o VREODATA in viata lui,fiind mereu genul de tip calculat si rece.�

Profesorul a continuat,trezind-o pe fata din visare:

--Uite ce e Nariko,sunteti la liceu acum.Ar trebui sa stii sa te descurci in ceea ce privesc insultele. Oricum cred ca Sasuke are dreptate.Daca vrei sa minti,atunci de ce nu minti pe cineva,care intradevar te va crede?

--D-Dar! a protestat adolescenta furioasa.

Clopotelul a sunat anuntand sfarsitul orei.Kakashi a ridicat o mana:

--Asta este totul pentru astazi.Sunteti liberi.

A avut loc un scartit de scaune si banci in timp ce toata lumea isi aduna lucrurile si incepea sa plece.Nariko a lovit furioasa banca cu pumnul�

--Mai mult noroc data viitoare dobe(1), i-a soptit Sasuke blondei cu un zambet smecher,parasind mai apoi clasa.

Fetele care mai ramasesera in incapere au plecat,urmandu-l indeaproape pe brunet.

Dupa ce i-a mai dat un pumn bancii,Nariko si-a adunat cartile si a iesit si ea din clasa.

�Sasuke Uchiha,nu ai idee cu cine te-ai pus! Iti declar RAZBOI!!!�

~~~~~~~~~~~

(1)dobe-idiot,looser(eng); fraiera,idioata(rom)- De la ultima lor intalnire se pare ca Sasuke a facut cateva cercetari in ceea ce priveste limba japoneza,impreuna cu insultele care tin de ea.

LEAVE A COMMENT,PRETTY PLEASE!



Răspunsuri în acest subiect
Accidentally in love - de Silverrose - 04-01-2009, 10:53 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 07-01-2009, 12:37 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 10-01-2009, 10:19 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 16-01-2009, 08:32 PM
RE: Accidentally in love - de Midori - 17-01-2009, 12:14 AM
RE: Accidentally in love - de ~angelino~ - 17-01-2009, 12:38 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 24-01-2009, 06:30 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 25-01-2009, 12:00 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 28-01-2009, 11:35 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 29-01-2009, 09:21 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 07-02-2009, 10:44 PM
RE: Accidentally in love - de Midori - 08-02-2009, 12:59 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 13-02-2009, 08:24 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 13-02-2009, 11:57 PM
RE: Accidentally in love - de ~angelino~ - 15-02-2009, 03:47 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 24-02-2009, 11:17 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 26-02-2009, 12:47 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 26-02-2009, 11:18 AM
RE: Accidentally in love - de Hana-chan - 26-02-2009, 11:20 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 01-03-2009, 09:35 PM
RE: Accidentally in love - de starnight - 01-03-2009, 10:18 PM
RE: Accidentally in love - de ~angelino~ - 02-03-2009, 12:27 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 02-03-2009, 08:49 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 05-03-2009, 08:02 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 06-03-2009, 10:06 PM
RE: Accidentally in love - de starnight - 07-03-2009, 06:34 PM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 07-03-2009, 08:30 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 08-03-2009, 01:16 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 16-05-2009, 11:04 AM
RE: Accidentally in love - de Nya. - 16-05-2009, 12:17 PM
RE: Accidentally in love - de ***candy bar*** - 16-05-2009, 10:46 PM
RE: Accidentally in love - de Isis-Zeita iubirii - 17-05-2009, 12:39 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 25-05-2009, 11:02 PM
RE: Accidentally in love - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 07:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Accidentally in love [SasuSaku] +15 Search 21 14.658 16-12-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)