Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accidentally in love

#1
A/N(Author's Note):Hey cititorilor! Sunt o mare fana a fanficurilor si pentru ca imi place foarte mult sa scriu m-am gandit sa fac un fic cu viata personajelor din Naruto la liceu.Dah stiu la ce va ganditi:�Inca unul?�. Dar va promit ca se va ridica la nivelul asteptarilor si va fi diferit de celelalte.Oricum va anunt de pe acum ca acest fic va fi unul foaaaaaarte lung,deoarece imi place ca sentimentele personajelor sa se dezvolte in timp,deci nu va asteptati sa fie dragoste la prima vedere sau ceva de genul acesta.Oricum nu l-as vedea niciodata pe Sasuke indragostindu-se asa hodoronc-tronc de cineva.Asa,nu va mai plictisesc,ci va las sa cititi primul capitol.Va rog ceva,nu abandonati ficul dupa primul capitol,pentru ca e normal ca in acesta sa fie prezentate personajele(deci sa nu aiba nu stiu ce actiune) , daca nu mai aveti chef de el,abandonati-l macar dupa al doilea ;).

Disclaimer: Animeul Naruto si personajele din el nu imi apartin si nu am avut nicio contributie la realizarea acestuia. Nimic. Nada. Zero. Nothing. Singurul lucru care imi apartine este ideea ficului.

Rezumat: Nariko Namikaze se muta in clasa a XI-a la renumitul liceu Konoha High unde il intalneste pe dl. Popularitate,de asemenea cel mai perfect baiat din scoala, alias Sasuke Uchiha.Cei doi observa ca sunt total diferiti.In timp ce Sasuke este mereu tipul rece si distant,Nariko este un ghem de fericire capabila sa-si faca oricand noi prieteni.Vor reusi cei doi sa treaca de neintelegerile dintre ei,de prietenii gelosi si de fetele bagaciose si sa demonstreze ca partile opuse se atrag?

Motto: �We're like night and day - White and black
But what we have is a perfect match
When I say this - you say that
But love comes easy 'cause opposites attract.�


Perechea principala: Sasu/Naru (Naruto e fata->Nariko)

1.He said,she said


�Konoha High�cel mai renumit liceu privat de pe intreg continentul American.Este cel mai grandios,cel mai intins si cel mai exigent liceu care a existat vreodata in lume. Se intinde pe o suprafata imensa si contine terenuri de fotbal, baschet, tenis, volei, handbal, dar si patinoare,piscine de inot,mese de ping- pong,piste de alergare,sali de gimnastica si de dans, ca sa nu mai vorbim de imensa cladire in care se desfasoara orele, cu spatioasele sali de clasa si grandioasele biblioteci,uriasa sala de mese ( care este defapt un spatiu inconjurat de felurite restaurante cu o varietate foarte mare de mancaruri),cele trei cladiri mai mici care contin dormitoarele prevazute elevilor,gradinile si spatiile verzi special amenajate pentru relaxare si ultimul, dar nu cel din urma, un mini mall prevazut pentru maniacii shoppingului. Dah,acesta e Konoha High,visul oricarui licean,dar si un adevarat paradis. Multi si-ar dori sa poata ajunge sa invete la acest liceu,dar foarte putini au sansa sa o faca.Motivele pentru care poti ajunge la acest liceu sunt fie faptul ca ai un IQ uimitor sau ca ai parinti milionari,capabili sa iti sponsorizeze invatatura. Konoha High� este locul spre care ma indrept si eu acum.�

O blonda si-a ridicat ochelarii Chanel la baza nasului in incercarea de a-si proteja ochii de un albastru ametitor de privirea nedemna a soarelui.

�Probabil va intrebati care a fost motivul care m-a adus pe mine la aceasta scoala.�

Si-a incrucisat picioarele sifonandu-si putin jeansii drepti,la dunga creati special pentru ea de un renumit designer din Tokio.Acestia se mulau perfect pe soldurile proprietarei,in timp ce picioarele ei se odihneau intr-o pereche de pantofi inalti,rosii.

�Cu toate ca banii nu sunt o problema pentru mine,nu atunci cand il ai tata pe Minato Namikaze,cel mai renumit designer din lume,nu ei sunt motivul pentru care am ajuns aici.Nenumaratele olimpiade internationale la cere am participat,rezultatele stralucite pe care le-am avut pe parcursul anilor de studiu,dar de asemenea �limba mea ascutita�,cum ii place tatei sa spuna,si-au indeplinit rolul de a ma aduce la acest liceu.�

Un top baby-doll,negru,din matase ii accentua talia subtire si bustul perfect.Suvite blonde ii incadrau fata,scotandu-i in evidenta obrajii rozalii,ca mai apoi sa se reverse peste umeri.
In coltul buzelor bine conturate se putea distinge un zambet�

--Mai sunt 5 minute pana la aterizare,domnisoara Nariko.Pentru siguranta dvs va rog sa va legati centura de siguranta,a rasunat vocea capitanului prin difuzoarele avionului.

� Numele meu este Nariko Namikaze,iar Konoha High este inceputul noii mele vieti�,a gandit blonda trasand cu delicatete pe geam conturul cladirilor care se vedeau in zare.

�Da,un nou inceput��

~~~~~~~

Un brunet se plimba prin camera,care ii fusese repartizata la Konoha High,cercetand-o mai bine si despachetandu-si din lucruri. Acesta purta o pereche de jeansi,papuci negri de tenis in picioare si un tricou,de aceeasi culoare cu tenisii, cu scris mare alb pe piept,care ii scotea in evidenta pectoralii bine conturati.Un mic lant argintiu era atarnat de partea stanga a jeansilor. Pielea lui avea o culoare superba,ca de portelan,parand prea fragila chiar si pentru cea mai mica atingere. Parul sau negru ca taciunele, prindea o nuanta albastruie in lumina delicata care patrundea in camera. Suvite de par cadeau abrubt in partea din fata,scotandu-i in evidenta ochii de onix,ca mai apoi sa se netezeasca usor si sa ia o forma unor tepi in partea din spate.

�Hm,macar nu trebuie sa avem colegi de camera.Acesta este un lucru bun pentru ca nu as vrea sa am pe cineva enervant,care sa imi umble prin lucruri sau sa vina noaptea la cine stie ce ora pentru ca a fost la petrecerile oranizate de scoala.�

Dupa ce a terminat de asezat hainele in dulapul din lemn masiv ,privirea i-a cazut pe asternuturile si accesoriile albastru royal,care decorau camera si ii dadeau un aer misterios.

�Se pare ca in ceea ce priveste coloristica incaperii,au reusit sa imi faca pe plac�

Soneria mobilului sau extravagant a rasunat in incapere,captandu-i brunetului atentia. Dupa ce aparatul a mai sunat de cateva ori,adolescentul a deschis cu gratie clapeta acestuia:

--Hn.

--Buna si tie Sasuke.Vorbaret ca intotdeauna,s-a auzit vocea de la celalalt capat al firului.

--Ce doresti Neji? a intrebat brunetul.

--Am vrut doar sa te felicit pentru titlul de capitan al echipei de baschet obtinut.

--Hn.

--Desigur era de asteptat de la mandria familiei Uchiha�

Pentru cateva clipe s-a instalat linistea pe fir,apoi:

--Sasuke,stiu ca suna protesc,dar nu te plictiseste viata pe care o duci? Note perfecte , prieteni perfecti, familie perfecta,abilitati perfecte la baschet,ai o viata perfecta pentru Dumnezeu!Chiar nu te plictisesti de ea? Adica,fara suparare, dar esti mai grozav ca Barbie.

Brunetul a fost surprins la impactul pe care cuvintele l-au avut asupra lui.El era perfect,la fel ca si fratele sau. Itachi era student la cea mai prestigioasa universitate de medicina din stat. Apoi era Neji care era cel mai bun shooting guard(1) din stat si Shikamaru una din cele mai destepte persoane din lume.Amandoi parintii sai erau absolventii aceleiasi universitati la care studia Itachi si proprietarii celui mai mare lant de spitale private din lume. El insusi era cel mai tanar capitan al echipei de baschet care a existat vreodata in istoria acestuia si de asemenea un point guard(2) stralucit. Era perfect si nimic mai putin.

Asa ca si-a admis infrangerea in fata lui Neji in singurul mod pe care il stia:

--Da, sunt plictisit.

Chiar si prin telefon Sasuke nu a avut cum sa nu distinga zambetul care s-a format pe buzele prietenului sau.

�Numele meu este Sasuke Uchiha si trebuie sa recunosc sunt satul pana peste cap de viata pe care o duc.�


~~~~~~~~~

(1)Shooting Guard - SG
Se mai numeste si "off guard"("off the point", locul coordonatorului de joc). In general, cel mai prolific jucator. Foarte bun aparator.

(2)Point Guard - PG
Pozitia vitala intr-o echipa. Conduce echipa in atac si in aparare. Coordoneaza echipa pe teren (in romaneste i se spune mai des coordonator de joc decat conducator de joc), dicteaza cind si ce scheme de joc se vor juca pe teren si ghideaza miscarea celorlalti jucatori pe teren.

Nariko Namikaze

Sasuke Uchiha

Imaginea care m-a inspirat sa scriu acest fic

Hope you enjoyed!



Răspunsuri în acest subiect
Accidentally in love - de Silverrose - 04-01-2009, 10:53 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 07-01-2009, 12:37 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 10-01-2009, 10:19 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 16-01-2009, 08:32 PM
RE: Accidentally in love - de Midori - 17-01-2009, 12:14 AM
RE: Accidentally in love - de ~angelino~ - 17-01-2009, 12:38 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 24-01-2009, 06:30 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 25-01-2009, 12:00 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 28-01-2009, 11:35 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 29-01-2009, 09:21 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 07-02-2009, 10:44 PM
RE: Accidentally in love - de Midori - 08-02-2009, 12:59 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 13-02-2009, 08:24 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 13-02-2009, 11:57 PM
RE: Accidentally in love - de ~angelino~ - 15-02-2009, 03:47 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 24-02-2009, 11:17 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 26-02-2009, 12:47 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 26-02-2009, 11:18 AM
RE: Accidentally in love - de Hana-chan - 26-02-2009, 11:20 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 01-03-2009, 09:35 PM
RE: Accidentally in love - de starnight - 01-03-2009, 10:18 PM
RE: Accidentally in love - de ~angelino~ - 02-03-2009, 12:27 AM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 02-03-2009, 08:49 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 05-03-2009, 08:02 PM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 06-03-2009, 10:06 PM
RE: Accidentally in love - de starnight - 07-03-2009, 06:34 PM
RE: Accidentally in love - de Kinder - 07-03-2009, 08:30 PM
RE: Accidentally in love - de ProudlyObsessed - 08-03-2009, 01:16 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 16-05-2009, 11:04 AM
RE: Accidentally in love - de Nya. - 16-05-2009, 12:17 PM
RE: Accidentally in love - de ***candy bar*** - 16-05-2009, 10:46 PM
RE: Accidentally in love - de Isis-Zeita iubirii - 17-05-2009, 12:39 AM
RE: Accidentally in love - de Silverrose - 25-05-2009, 11:02 PM
RE: Accidentally in love - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 07:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Accidentally in love [SasuSaku] +15 Search 21 14.658 16-12-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)