Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tokyo Ghoul root A

#2
Intr-adevar, fata de primul sezon, al doilea sezon e mult mai placut la vaz pentru cei ce apreciaza foarte mult luptele sangeroase si incearca sa desluseasca povestea fara a fi citit manga. Am auzit multe voci ce sustineau cu tarie ca al doilea sezon, si anume Root A ar fi mult mai slab decat primul si ca nu se ridica la inaltimea asteptarilor lor. Dude, what? Am urmarit acelasi anime?
De asemenea Kaneki a devenit un fel de mister usor de deslusit pentru mine in episoadele acestea. In afara campului de lupta, el vorbeste putin, mai mult e torturat de imprejurari si de sine insusi. Insa iti poti da seama cu usurinta ca o parte din Kaneki -cel emotionat sa mearga la o intalnirea cu cea care avea sa ii schimbe soarta si sa il zguduie profund- inca mai traieste si de asemenea radacinile lui vor ramane acolo unde a gasit bunatatea, in ciuda transformarilor prin care a trecut. De asemenea sfarsitul sezonului a fost ceva scos de oriunde altundeva, numai din actiunea ce a avut loc pana atunci, nu. Hide a fost ceea ce am putea numi un prieten adevarat, dupa parerea mea. Si ultima scena m-a emotionat mult prea tare. Nu cred ca poate fi descrisa in cuvinte si sincer, mi-ar lua prea mult timp sa le gasesc.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
Tokyo Ghoul root A - de Romania - 05-04-2015, 10:16 PM
RE: Tokyo Ghoul root A - de DeDal N. - 06-04-2015, 10:54 AM
RE: Tokyo Ghoul root A - de Batsy - 06-04-2015, 04:23 PM
RE: Tokyo Ghoul root A - de Romania - 06-04-2015, 04:53 PM
RE: Tokyo Ghoul root A - de DeDal N. - 06-04-2015, 06:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Tokyo Ghoul DeDal N. 11 23.149 01-11-2015, 01:30 PM
Ultimul răspuns: TLDR


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)