Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto la Cinema

#4
Este o diferenta foarte mare intre a-ti spune punctul de vedere si a fi fanatic. Normalitatea este felul in care oamenii te iau in serios cand spui ceva. Exista un topic pe undeva legat de asta.

Chiar sunt o mie de oameni care sunt dispusi sa mearga in alt oras doar ca sa vada un film? Ca nu cred ca ii gasesti pe toti in Bucuresti si in alt oras cu mai putini oameni ma indoiesc ca sunt o mie de fani anime in general. Stiu atatia fani anime care nu isi permit sa mearga la Otaku sau la Nijikon, care sunt evenimente de o zi intreaga.

Filmul a fost sau va fi difuzat intr-o mana de tari. Mai exact 8 daca ne luam dupa IMDb. Nici un cinematograf din romania nu va risca sa piarda bani cu un astfel de film. Nu toate filmele ies in castig. Mai sunt si filme care chiar daca ies in castig nu este unul suficient de mare incat sa merite efortul.

Am citit pe linkul postat ca vreti sa vorbiti cu Cinema City. Sa inteleg ca vreti sa fie difuzat peste tot? Mult succes cu asta. Sper sa ne spui cum a mers discutia. Si daca reusiti sa convingeti cinematograful si iese un esec va fi mai nasol in viitor.

Pentru unii oameni chiar nu este o diferenta intre cinema si calculator. Mai ales daca vorbesti despre orice film fara efecte speciale. Publicul vostru tinta este compus in mare parte de oameni fara bani care poate merg o data pe an la cinema. Avand in vedere ca anul asta apare Avengers 2 si Star Wars 7 daca as putea sa ma duc doar o data la cinema pana la anul cu siguranta nu ar fi la Naruto.

Ai deschis un topic la dezbateri si inca nu ai incercat sa aduci nici un argument adecvat ca ideea ta ar merge. Deci, te rog, convingema ca ar fi o idee plauzibila sa avem anime la cinema in contextul social si economic din Romania de astazi. Eu as fi primul la bilete, dar asta pentru ca imi permit sa exagerez cu fanboysmele mele.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Naruto la Cinema - de Alex.Ada9 - 11-03-2015, 10:04 PM
RE: Naruto la Cinema - de MajinCloud - 12-03-2015, 10:28 PM
RE: Naruto la Cinema - de Alex.Ada9 - 22-03-2015, 08:43 AM
RE: Naruto la Cinema - de MajinCloud - 22-03-2015, 09:44 PM
RE: Naruto la Cinema - de Soda - 23-03-2015, 10:01 AM
RE: Naruto la Cinema - de Ozymandias - 23-03-2015, 02:31 PM
RE: Naruto la Cinema - de Romania - 23-03-2015, 06:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)