Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaleido Star

#4

Oh, I feel old. Ma uitam la asta cand eram mica si il dadea pe A+ atunci, apoi a inceput si pe Animax. Tot ce stiu foarte sigur e ca animeul asta mi-a creat pasiunea pentru personaje negative, pentru ca Yuri era personajul meu preferat si era un sexy asshole. Si inca este, chiar daca am crescut eu. Si tot el a infiripat in mine si idee de personaje proprii, OC-uri, pentru ca stiu sigur ca a fost primul anime in care imi creasem eu un personaj, si l-am desenat si toate chestiile astea.
O alta chestie pentru ca care va ramane un anime bun si memorabil e ca, cel putin pe mine, m-a facut sa fac sport. Adica stateam numai in casa si cand o vedeam pe Sora cum sare si toatea astea, voiam sa fac si eu intocmai. De aia era sa imi rup mana la bara de covoare (trapezul) si piciorul cand am incercat sa merg pe gard cum mergea ea pe sfoara. Pe Layla am inceput sa o plac abia la sfarsit, dupa ce si-a taiat parul. Era genul ala de personaj perfect si puternic cu un fel de sad background de care nu stia nimeni, daca nu ma insel, si nu era tocmai genul meu de personaj. Eu sunt un fel de Maica Tereza care se duce dupa assholes. La Leon a fost antipatie la prima vedere, nu mi-a placut de el din prima clipa cand l-am vazut si pana in ultima.
Mai era un personaj, o fata a carui nume l-am uitat, cu parul scurt si foarte inalta care era unul de suport, prietena cu Sora, cu care cred ca m-am identificat cel mai bine.

Oricum, cred ca animeul in sine e bun de vazut, dar conteaza varsta si genurile pe care le cauti, pentru ca eu tin sa cred ca la 20 ani nu prea mai ai ce sa vezi din aventurile Sorei, ci mai degraba pe la 10-11 ani.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.



Răspunsuri în acest subiect
Kaleido Star - de DreamGirl - 19-08-2014, 12:09 PM
RE: Kaleido Star - de ohaio_angel - 19-08-2014, 01:05 PM
RE: Kaleido Star - de DeDal N. - 19-08-2014, 01:13 PM
RE: Kaleido Star - de Katsu - 27-08-2014, 02:11 PM
RE: Kaleido Star - de Sushiiushii - 05-09-2014, 11:48 AM
RE: Kaleido Star - de DreamGirl - 10-09-2014, 05:14 AM
RE: Kaleido Star - de Florence Iris Winter - 16-09-2015, 10:22 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)