Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Funny memories

#3
Yeah, am si eu cateva amintiri amuzante de depanat, desi probabil la vremea aceea nu mi s-au parut deloc funny.

1. Eram in clasele primare si imi amintesc ca eram in intarziere si ma grabeam sa ma imbrac pentru a iesi pe usa, deoarece educatoarea noastra era o scorpie si daca ii intarziam, ne facea cu ou si otet in fata clasei de de-abia mai puteai sa ridici privirea din pamant. Ma imbrac, ies pe usa, merg in pas alergator spre scoala (care era la doar vreo 2 statii de tramvai de casa mea) si ajung intr-un final in cladirea scolii numai ca sa constat ca mi-am luat pantalonii invers, cu fata in spate si viceversa21. Noroc ca observasem inainte sa intru in clasa, asa ca am fugit la baie si m-am inchis in WC pentru a putea sa ii iau cum trebuie si sa nu fiu vazut XD. Nu cred ca a reusit careva sa ma observe , cel putin nu in scoala, ca altfel sunt sigur ca se trezea unul sa faca misto de mine si sa rada in hohote cum fac toti copiii, dar probabil ca pe strada s-o fi vazut, dar nah, macar sa le fi facut dimineata mai amuzanta acelor oameni 10. Cum e vorba aceea: graba strica treaba.

2. O alta patanie pe care am trait-o a fost in prima de liceu unde toti bobocii erau asteptati de cei din clasele mai mari sa li se faca "botezul", prin asta se intelegea spargerea de oua in capul nostru. Eu fiind foarte inalt pentru varsta mea (aveam peste 1.80 la 15 ani) initial am reusit sa ma dau ca fiind un elev din anii mai mari pana cand se trezeste un bulangiu sa strige "Uite un boboc !", la care ceilalti din grup ma intreaba mirati "Chiar esti boboc?". Pana sa raspund, vine unul din spate si imi sparge cu stil un ou in crestet de il injur pana si in aceasta zi 21. Cand am revenit acasa, a trebuit sa stau vreo 3 ore in cada sa ma samponez, sapunesc, clatesc de naiba stie cate ori pentru a scapa de miros, deoarece se pare ca "dragii" de ei s-au gandit sa le si lase sa se strice inainte sa le foloseasca pe noi.

3. Eram mic, cred ca nu eram nici la scoala si ma aflam la tara in curte cu bunica pentru a o ajuta sa hraneasca pasarile. La un moment dat se repede o ditamai lighioana de gasca pe mine si incepe sa ma alerge prin curte. Dupa cateva momente, fiind cu ochii pe gasca si nu in directia in care alergam, ma impiedic de chestia de unde obisnuiau sa bea apa ratele, care era un fel de roata de cauciuc sectionata de jur imprejur pentru a putea tine apa in ea si cad direct in aceasta facandu-mi pantalonii leorca. Bunica s-a amuzat tare pe marginea acestei intamplari incat nu putea sa se abtina sa nu rada, dar imi amintesc ca am fost atat de ofticat de pe urma acesteia ca am inceput sa si plang la un moment dat 21.

Amintiri frumoase acum ca privesc in urma ^^. As mai avea cateva de povestit, dar cred ca m-am facut destul de ras, mai faceti-va si voi XD.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Răspunsuri în acest subiect
Funny memories - de yuukisama - 19-07-2014, 08:31 PM
RE: Funny memories - de Acetyl - 06-09-2014, 01:44 PM
RE: Funny memories - de Romania - 06-09-2014, 10:45 PM
RE: Funny memories - de DeDal N. - 07-09-2014, 01:44 PM
RE: Funny memories - de Hallucinogen - 14-09-2014, 04:47 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)