Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Acei elevi stresannti..

#2
The thing is, once upon a time I was one of them. Am avut o perioada in ultimul an de liceu cand am vrut sa ma izbavesc de pacate asa ca am decis sa nu mai chiulesc impreuna cu toata clasa. Bineinteles, oferta nu a fost bine primita de colegi asa ca am primit cateva insulte pe sub mustata sau in fata, de la prietena mea cea mai buna. Nu o condamn, de obicei ea era cea care nu pleca dar la un momentat dat s-a saturat de ore de Religie in care discutam doar despre pacatul homosexualitatii *cough* pentru ca nu aveam chef sa scriem sau de ore de Sport in care ne prajeam la soare, doar sa fim prezenti. Apoi mi-am bagat piciorul si am lasat sfintenia balta. Dar daca a fost cineva, o persoana care nu pleca nici macar odata, aceea era o colega, Roxana C. Tin minte ca la Franceza, ne impartea profa pe grupe, dupa medii si eu eram in prima grupa, impreuna cu ea si alte fete. Well, ea era preferata profesoarei. Ne enervam foarte des pe ea dar intr-o ora am reusit cumva, nu stiu cum sa o fac sa planga. Asa ca am fost aruncata in ultima grupa, impreuna cu cei care aveau trei prezente in tot anul scolar si doar nota doi in catalog. Worth it. Dar tipa nu pleca, nu era ceva ocazional sau doar pentru o perioada, pur si simplu nu pleca nici in ruptul capului. Sau mai erau clegi care se intorceau dupa ce toata lumea era plecata. Concluzie: cateodata e in regula sa vrei sa stai, daca stii ca sunt ore importante de la care nu vrei sa lipsesti. But come on, cand vine vorba de Sport si alte materii de genul asta, just take a break, eat a Snickers.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
Acei elevi stresannti.. - de LaZy - 07-06-2014, 10:28 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de DeDal N. - 07-06-2014, 10:37 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Romania - 08-06-2014, 06:42 AM
RE: Acei elevi stresannti.. - de LaZy - 08-06-2014, 07:31 AM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Dobby101 - 16-09-2014, 03:40 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Persephone - 07-02-2015, 05:08 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de TLDR - 03-05-2016, 05:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)