Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Twilight

#1
Bun...am observat ca pe aici se vorbeste despre carti...dar nimeni nu a spus nimic de film.Ei bine,yo tocmai l-am vizionat si nu am sa spun decat un cuvant la adresa lui10erfect!Calitatea a cam lasat de dorit...avand in vedere ca nu a aparut decat in varianta DViX...dar m-am multumit cu atat.Omg..Edward e cel mai tare tip pe care l-am vazut.Nu stiu ce mi-a placut mai mult:povestea,Edward,faptul ca Bella nu s-a temut de el...cred ca totul.Mi-a placut super mult faza cand un coleg de-al fetei este pe punctul s ao loveasca cu masina..si el o salveaza....sau cand ii sperie pe tipii aia cu privirea.So cool!Cred ca o sa il mai vizionez o data.Dar acum,vreau sa aud si parerile celor care au vazut filmul.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
si mie imi place twilight ai ca sa vezi ce coincidenta si eu l-am vazut prima data tot pe 1 ianuarie,si mi imi place filmul dar si personajele8
http://www.youtube.com/watch?v=rWtE4nySB...annel_page
http://www.youtube.com/watch?v=dfuzwhabW...annel_page
http://www.youtube.com/watch?v=HJ9O_R5Hb...annel_page
http://www.youtube.com/watch?v=fnmpMW-dR...annel_page

#3
Ei bine..eu nu am vazut filmul..dar am cartea. Am primit-o acum o zi, si nu prea am reusit sa citesc cine stie ce dar am ajuns pana la partea cand Bella sta cu Jessica si cu prieteni acestea la masa si ii vede pe cele 5 persoane care stau intr-un colt al cantinei si care au trasaturi mai ciudate, ii studiaza pana cand unui deintre ei, adica Edward isi indreapta pt o fractiune de secunda privirea catre ea. Curioasa o intreaba pe Jessica cine sunt acele persoane.
Afla cine sunt, apoi pleca la ora de biologie cu o fata pe nume Angela si in laborator il vede pe misteriosul Edward. :chuu:
Pana aici am ajuns, cartea e frumosa si dupa cum bine am inteles filmul s-a luat dupa carte deci nu cred ca filmul e cher atat de misto ca <virgula> cartea. Desi nici departe nu poate sa fie, asa ca atunci cand o sa apara filmul o sa ma uit si o sa fac comparatile intre ele 4.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#4
Eu am vazut filmul la cinema :X si cum s-a terminat mi-am cumparat cartea 21.
Intr-adevar, sunt unele pasaje pe care filmul le sare, actiunea e mai grabita decat in carte dar... imi place mult filmul :X.

Probabil ca daca nu ar fi Kristen si Robert nu ar avea assa succes filmul..cand l-am vazut eu toata lumea zicea numai "o-h-ho" si "ah"-uri cand aparea Edward, mai ales in scenele romantice. Adevarul e ca la sfarsitul filmului nu mai conteaza efectele speciale ( vampirii care erau in stare sa sara suta de metri in aer pentru a prinde mingea in jocul de baseball, lupta dintre rau si bine...) ci doar faptul ca actorii si regizoarea reusesc sa spuna convingator o poveste de dragoste :X
So...abea astept continuarea :chuu: si chiar va recomand filmul pt mie mi-a placut mult :X
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#5
Am vazut filmul e soperb :X:X:X
Ador,yubesck ,mor,....21 duoa edward :X:X:XX:X:X:X:X
Ador ..filmul asta ...cartile in schimb nu le-am citit ..46asta e [partea proasta //dar inm rest ador ../filmul
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#6
am vazut filmul si pot spune ca il ador8.. mi-au placut intotneauna vampirii... iar Edward e vampirul perfect...
mi-a placut ultima parte a filmului cand cei doi se saruta... Bell e o fata super, are deplina incredre si chiar tine la el
cartea nu am citit-o inca... dar am gasit-o si vreau sa ma apuc sa o citesc...
:bye: :love:





#7
Tocmai am terminat sa vad si eu filmul. Foarte frumos ^^. Robert a fost la inaltime, ce diferenta intre Edward si Cedric din Harry Potter. Sincer, nu ma asteptam sa fie un film atat de bun, ma asteptam la ceva comercial si mult mai prost filmat, ca Harry Potter care mi-a lasat un gust foarte amar. Ma bucur ca n-a fost sa fie.

Desi nu-mi plac vampirii, mi-a placut filmul si cred ca o sa-mi cumpar si cartile. Kister in schimb, a fost mult mai jos decat Robert la prestatie - era patetica uneori si ma enerva ca-i lua jumatate de ora sa deschida gura ca sa zica un amarat de "ok", dar in fine, orice cu minusurile lui...

Per total mi-a placut filmul. Cei cu machiajul au facut treaba foarte buna. Coloana sonora - frumoasa.

Sper numai ca urmatoarele filme din serie sa nu mearga in jos, nu comerciale. ^^

#8
Ei bine,filmul asta l'am vazut la cinema,cu varul meu si trebuie sa zic ca am ramas o_o l;a el..adica..m'a impresionat folarte mult povestea..baiatul care la inceput o ura pe Bella,apoi..se apropie de ea din ce in ce mai mult,ea ii afla secretul,iar cei doi devin iubiti.O salveaza de la moarte de cel putin 3 ori..iar finalul filmului e O_O//m'a lasat masca:X:X..genial filmul iar personajele..oh my god:X:Xvreau si eu un EDWARD ACASA5...sincer..regret ca nu s'a transformat Bella in vamipr..but..cred ca filmul va avea o parte II.
[Imagine: musicsign.png]

If I smile and don't believe
Soon I know I'll wake from this dream
Don't try to fix me, I'm not broken


#9
Omg.....e cel mai tare film....de anu asta....
Sunt fac TWILIGHT,fan infocat....
Deci Edward e cel mai dragut,iar Bella e tare rau....pai eo in locul ei....fugeam mancand pamntu de Edward...21
Deci oricum nu conteaza...tot cel mai tare film de pana acum este...

#10
Filmul asta e incredibil de supraapreciat,l'am vizionat si eu,mi s'a parut dragut,dar nimic mai mult.
Actiunea e fugitiva iar filmul nu'mi transmite aceleasi emotii precum cartea.Singura scena care intradevar mi'a placut a fost jocul de baseball,in rest mi s'a parut banal.Actorii sunt frumosi,dar nu sunt deloc cum mi imaginam.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)